Sarbatoritii de iulie-august 2004 (191)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Liliana..normal ca ma mai bag un ochi si pe la voi!..Mai un chilotel in valiza..mai un ochi pe net..sa imbin utilul cu placutul!
Mey nu-mi vine sa cred...recordul vietii mele..Doar 2 valize mari..si 2 mici (genti de mana)!Mi-o fi venit mintea la cap?
Si acum intrebare intrebatoare pentru Liliana si Eli...v-au cintarit si bagajele de mana? Ca normal ar fi sa ma 12 pounds si eu am 18..
Eli si Luca a avut o perioda in Ro ..de acomodare..si facea cam 4-5 scaune foarte voluminoase uneori mai moi...S-a rezolvat cu Debridat...
Andrea daca vrem sa cheltuim bani putin..sa ne luam copii cu noi? Asta-i reteta?
Roxa boxa..vazut pozicile..distractie mare la voi! Inspirata ai fost..eu recunosc spasit..ca nu l-as fi recunoscut pe Serbanica!
Si acum fug la fim!
Duminica placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

'neatza...

Feteloooor!!! am fost asa de ingrijorata, m-a trezut Serban cu niste crize de numa, copilul mamii cuminte s-a trezit cu pitici pe creier, in racnete si urlete, ne-am speriat amandoi nu stiam ce sa facem cu el. Am crezut ca-l doare ceva, se tragea pe jos, se zvarcolea, impingea jucarii, pe noi, am fost paralizati. Dar el la durere spune "au au" sau "ade" - de la arde...ptiiiiu, nu se poate, sa faca asa criza dimineata "pe nemancate" si din senin, s-o trezit asa cu fatza la cearceaf? urla, nu vroia in brate, ma impingea, l-a luat taicasau in brate, l-a acceptat, dar a inceput sa planga cu lacrimi....hmm...acu sare in pat banditul....

Eli de cand nu te-am mai ... citit ... mai uite si eu vad ca copilasul meu cuminte o cam ia razna...daca nu facem ce vrea el incep crizisoarele, dat cu de pamant, tras pe jos, tzipat, aruncat cu chestii...el cel mai mult vrea sa ... conduca. "Tata masina, uc-uc" uc - conduc ... acum stiu ca e mai agitat ca are rubeola si are bube si de la asta, dar si ca l-a muscat "tzalu"

Kim, tocmai tu Brutus auzi, sa nu-l mai recunoasca pe Serban

mai vin...





vidiazni, sticla ... dauneaza grav sanatatii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Olivia mie niciodata nu mi-au cantarit bagajul de mana. Desi am auzit ca se mai intampla cu anumite companii.Eu cu British nu am circulat niciodata.Iti urez bafta sa nu-ti cantareasca bagajul. Felicitari pentru numai 2 bagaje, eu totdeauna plec cu 4 si ma intorc cu unul sau maxim doua, dar goale.

Liliana

Poze cu maimutica mea

Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata, vin si eu la o cafea.
Kim - felicitari pt terminarea pregatelilor. Si sotu` mi-a zis ca el mai mult de doo valize nu ia la mare ...
Roxa - chiar ca e un frumos cretulinul, am mai admirat pozele. si ce fain ca ati avut atatia copii ca invitati !
Polux - unde mergeti in vacanta aul asta ???

Vreau si eu sa incerc sa pun o poza fara sa trec toata porcaria prin copy/paste ... e de ieri dupa somn si papat :-)
strungarici

Intrebare pt mamici de fetite: dupa ce ati lasat bebelinele in chiloti, s-au iritat la "muntza" ? Ca Giulia are bubite rosii de am uns-o cu de toate si inca nu i-au trecut ...

Duminica faina tuturor !


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Daria io inca nu l-am lasat pe Serban in kilotzi si oricum nu e relevant pt intrebarea ta , da' prietena lui Serbanica, a patit asa cand a ramas fara scutec. Ideea e sa fii sperrapida si sa o schimbi cand scapa pe ea... delicioasa strungareatza



vidiazni, sticla ... dauneaza grav sanatatii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Helou! La noi e o vreme de kko, tati e la magazin, si noi suntem singuri si amarati acasa.
ROXANA, l-am vazut pe Serbanel, e un frumos iar petrecerea cred ca a fost super! A propos de crize, parca s-au vorbit copiii nostri, la 3 dimineata s-a trezit Matei plangand in hohote, se izbea cu gura de perna, voia "buf" din pat, l-am culcat pe mana mea, i-am vorbit vreo jumatate de ora si l-am potolit.Eu cred ca viseaza, pentru ca si vorbeste prin somn, rade, plange...
ELI, mall-ul e in Complexul Studentesc Tudor Vladimirescu, orice taximetrist te duce.In legatura cu kk, Matei face ba de 3 ori pe zi, ba o data la trei zile. Poate e din cauza ca ai schimbat apa, tipul de mancare, dar nu cred ca se considera diaree.
ANDREEA, sunt inca in asteptarea raspunsului, asa ca nu zic nik deocamdata, dar dupa ce aflu daca-i da ori ba, iti dau detalii pe PM.
Dar, asa cum a zis Liliana, cred ca e o chestie foarte serioasa, nu-si pierdeau timpul cu 3 runde de interviuri, cel final cu boss-ul mare, care e super-ocupat. Eu zic ca m-am prezentat foarte bine, vineri, la ultimul, crapau matzele de cald si eu defilam in costum negru, camasa cu maneca lunga, pantofi cu toc cui, tinuta business ca la carte, iar la discutii m-a tinut cel mai mult, deja dezbateam problemele economiei nationale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Buna ziua!
Io am trimis cupilu in parc cu tac'so ca fac de mancare (ptiu, ptiu, sa nu ma deoki) si am intrat cu un oki la voi.
Olivia, felicitari pentru bagaj si zbor placut! Sper sa-ti ajunga timpul in Ro pentru to ce ti-ai propus!
Eli, iaurturi de care ii dau eu: milli cu fructe si ehrmann. Cea de-a doua categorie nu stiu daca o gasesti prin roman. Eu le cumpar de la magazine mai mari si nu stiu ce se gaseste in Roman. Sfatul meu e sa iei cate unul din fiecare si sa vezi ce ii place, ca nu se compara cu nimic din ce manca el. Despre fitze: tine-te tare ca de-abia au inceput. de la o alta nemteanca.
Roxa-boxa: Vicu a avut 2 nopti, neconsecutive, in care s-a trezit urland. In prima a adormit dupa ce i-am pus papucii in picioare , in a doua dupa ce s-a plimbat vreo 15 minute prin casa si s-a dezmeticit ca nu e in vis. Si io zic ca e doar vis. Vazut poze, foarte fromoase!
Daria, si Vicu s-a iritat, dar asta pentru ca il lasam la inceput mai mult timp cu chilotii uzi pe el, pentru ca sa simta ce a facut. O sa ii treaca. Pupam strungareatza si okii.

Un rest de weekend frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

roller, ciudati mai sunt, auzi sa adoarma cu papucii

Eli, am uitat sa-ti spun, eu ii dau iaurt de la Campina Fruttis



vidiazni, sticla ... dauneaza grav sanatatii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

multumesc mult pt raspunsuri!

Roberta, mult succes!

Kim, noua bagajele de mana nu ni le-au cantarit.
Scria doar undeva ca sa nu depaseasca 10 kg pt ca nu le primesc in avion.
Nu stiu cum era inainte, eu credeam ca daca ai mai multe kg la bagajul mare, cel pt cala, si nu ai bagaj d emana sau ai foarte putin, se compenseaza, adica daca nu treci de limita de 30 kg (asa aveam noi) la toate bagajele e ok, dar cand a plecat tati din Otopeni, a depasit la bagajul mare cu vreo 3 kg si cu toate ca le-am zis ca nu are bagaj de mana i-au zis ca trebuie platite cele 3 kg.

Si lui Stef ieri dimineata nimic nu-i convenea, plangea, dadea din maini si picioare. S-a calmat dupa ce am iesit afara.

_
O zi plina de bucurii, Eli & Stef
noi www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Nasterea broscutei Alte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Salutari de pe frontu` de vest. Si la noi bate un vant rece si e nasol pe`afara ...
Eli - eu ii dau Milli, cu fructe ii dau mai rar ca nu se da in vant. Pupam crizosul mic Si Giulia are istericale, dar reusesc sa o potolesc repede. Ii spun ca rade lumea de ea si-i cant "hihihi, hahaha, hehehe, hohoho"
Roberta - atunci felicitari ! Eu saptamana asta ce`a trecut mi-am negociat reangajarea, se pare ca dau de baut cand fac 9 ani la firma, prin noiembrie
Roller - poi si eu am lasat-o, dar nu o deranjeaza. Insa face pipi pe olita imbracata Continuam sa ungem cu galbenele, bepanten, nivea ... sper sa treaca repede.

Pupam gasca !

Giulia_23_luni


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput