ajutati-ma si pe mine! semne de sarcina ...

ajutati-ma si pe mine! semne de sarcina ... | Autor: ioanaradu

Link direct la acest mesaj

va rog sa ma ajutati. am facut un test de sarcina care a iesit pozitiv, ceea ce ma bucura! dar ... a trecut o saptamana de cand trebuiau sa vina "rusii" :) si totusi am o scurgere (f putin). voi merge la doctor, dar nu mai am rabdare. poate reusesc sa ma ajute unele mamici.


va multumesc!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ioanaaradu/my_photos

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Ioana,este posibil sa existe o scurgere ca cea despre care ai scris ...Si spun asa pentru ca am patit-o si eu la prima sarcina,am avut un fel de ciclu,scurt ca durata si extrem de putin cantitativ,in perioada cand ar fi trebuit sa am ciclu,apoi deloc...Mi s-a parut ciudat si tocmai de aceea am fost la control ginecologic,unde mi s-a confirmat sarcina.Fizic am fost sanatoasa si sarcina a decurs fara probleme.


Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Field_mouse spune:

Am avut si eu scurgerile astea, timp de cateva zile, cateva picaturi. Eu m-am gandit imediat la sarcina (am ciclu neregulat si ovare polichistice asa ca nu puneam prea mari sperante), cand am observat ca ma obosesc extrem de repede si imi vine sa dorm tot timpul (in general, sunt f. energica). Plus saini durerosi. Si starea de nirvana.

Iti doresc sanatate si sarcina confirmata de doctor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Din cate stiu eu, in, in aceasta perioda sangerarea aparuta este asa numita "sangerare de nidare", adica apre in urma "cuibaririi" embrionului in mucoasa uterina. Totusi, cel mai bine , mergi la doctor, mai ales daca este o sarcina dorita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamironiuc spune:

Este posibil sa fie acea menstruatie aparenta sau cum spunea Aalina "sangerare de nidare". Din ceea ce am inteles de la medicul meu, chiar si insarcinata poti sa mai ai o menstruatie in toata regula. La mine se banuia ca ar fi copilul mai mare si ca as fi avut o astfel de menstruatie...nu a fost adevarat dar mi s-a explicat aceasta posibilitate!

De ce nu mai faci un test? Au am facut 8 in acea zi!!!

ANCA si EMA EMANUEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

va multumesc pentru raspunsuri. diseara sunt programata la medic. cat despre teste ... am facut vreo 3 :)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ioanaaradu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Si eu zic ca e vorba de acea sangerare de nidare. Oricum te asteptam cu vesti!

Daniella, mama lu' Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

pai daca sunt 3 teste pozitive deja, eu una as muta subeictul la "odiseea sarcinii" dar astept confirmarea oficiala! pana atunci, felicitari!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Buna fetelor!


Scuze ca ma bag si iodar vroiam sa o intreb pe Field mouse pentru ca si io am ovare polichistice cat timp a asteptat pana si-a facut testul de sarcina.Si io am un ciclu neregulat adica la 31-32 si acum sunt in ziua 39 si inca nu mi-a venit.Stiu ar trebui sa fac un test dar nu indrazesc.Si ce ma descurajeaza este ca ma cam dor putin ovarele.Asa ca m-am hotarat sa mai astept putin.V-am pupat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cpetrut spune:

quote:
Originally posted by doxinu

Buna fetelor!


Scuze ca ma bag si iodar vroiam sa o intreb pe Field mouse pentru ca si io am ovare polichistice cat timp a asteptat pana si-a facut testul de sarcina.Si io am un ciclu neregulat adica la 31-32 si acum sunt in ziua 39 si inca nu mi-a venit.Stiu ar trebui sa fac un test dar nu indrazesc.Si ce ma descurajeaza este ca ma cam dor putin ovarele.Asa ca m-am hotarat sa mai astept putin.V-am pupat



Si eu am incercat sa amin momentul adevarului pentru ca nu eram tocmai pregatita, desi imi doream un bb (stii cum e...niciodata nu e momentul financiar, mai ales in Romania). Si pe mine ma dureau ovarele putin, ca inainte de ciclu si tot asteptam. Nimic, plus senzatii ciudate in a 29 zi - eu am ciclul regulat la 26 sau chiar mai repede. si.... Mi s-a spus ca durerile usoare in zona ovarelor in preajma ciclului pierdut sunt clasice. Fa un test..

Cricri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Semne de sarcina la mine au fost:

-sani durerosi
-durere in ceafa
-somnolenta


Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput