Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (77)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Dragelor o sa va scriu cam aiurea, fiindca sunt cu Roxana in brate si se zbate in continuu.

Am inteles mesajul: continuam siteul.
Multumesc pentru raspunsuri.
Asadar... astept poze.

Giova, pe-ale tale le-am primit.

Astery, am sosit si eu azi in Crang si am aflat ca v-ati intalnit. Mi-a parut rau ca nu v-am vazut si eu.
Poate ne vedem zilele astea cu gasca mare de buzoience, ce spui ?
Mai arunca cate-o privire la "Buzau, Buzau..."




Daniela mamica de Oana Maria (2 sept. 2003) si Roxana Elena (7 febr. 2006)
ALBUM OANA MARIA si ALBUM ROXANA ELENA
SURIOARELE

www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">MAMICI DE IANUARIE/FEBRUARIE 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ralu ce fain ca incepi munca!! Chiar azi ii ziceam lui Clau, ca m-am saturat de facut mancare, adunat si schimbat copilul. Dar la firma nu mai vreau sa ma intorc si trebuie sa mai astept sa creasca Marco ca sa ma apuc si eu de ceva.
Astery, dar tu stai aproape de Dana? caci Buzaul nu e tocmai mic. la frumos.
Liliana am vazut filmatele, doamne ce dulce e!!!si nu sta locului o clipa. poate vrei sa-ti pice si tie din pat, ca sa-ti dai seama ca e ok cu motricitatea.
Lanul de floarea soarelui... daca ai stii ce mi-a comentat Clau, ca l-am facut sa opreasca masina si sa mearga cu bebe prin ea!!!!tot drumul pana la Tm mi-a comentat.

Merg sa incerc sa-mi trezesc copilul si sa plecam la plimbarica.

Piureul de cartof cu galbenus de ou nu l-a mancat cu pofta. si asa de bun era, am bagat putin unt si o lingurita de lapte.

pe mai tarziu.

am pus un filmulet.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
poze Marco
filmulete Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Salutare si de la noi!

LA MULTI ANI ANDREI!
No, am fost la cumparaturi. I-am luat lui Tiberiu printre altele un fotoliu de masina (intre 9 si 36 kg). L-am luat de la miniblu, marca miniblu 2,5 mil. Mie imi place la nebunie, spatarul are mai multe pozitii, sta Tibi ca un pasa.

DanaEne Breeee, adica cum sa nu mai vrem site. Ba vrem! Eu ti-am trimis poza lui Tibi la 5 luni, sper ca ai primit-o, zilele astea ti-o trimit si pe cea de 6 luni.

Rali Ma bucur ca sunteti bine. Bravo ca incepi serviciul.
Lili, Cristina, Anymony, Gio, Moni, Oana

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)

poze Tiberiu
www.dropshots.com/new.php?userid=121923&cdate=20060505&cimg=0" target="_blank"> filmulete
poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Hai ca am mai pus cateva poze cu Tibi in albumul de la semnatura. Inculsiv o poza cu fotoliul.

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)

poze Tiberiu
www.dropshots.com/new.php?userid=121923&cdate=20060505&cimg=0" target="_blank"> filmulete
poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

POZE NOI CU DANI,in contul comun,SI LA semnatura in albumul 6/7luni
CUSCRA,ce superbe sunt pozele pe apa,nora mea se face mai mumoasa pe zi ce trece...
am mai vazut pozici,avem niste bebei unul si unul mai fetelor,care mai de care mai frumos si mai dragalas.sa dea Domnul sa fie toti sanatosi si cumintei

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Mirela De ce nu gasesc in pozele de la semnatura albumul 6/7 luni?!

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)

poze Tiberiu
www.dropshots.com/new.php?userid=121923&cdate=20060505&cimg=0" target="_blank"> filmulete
poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

buna fete dragi, scriu cu ioana in brate, deci scuzati ortografia.
m_am intalnit cu alina si gabi azi si bineinteles cu dragul de ayan, care este un copil dulce foc si cuminte. A mea ioana m-a facut de ras ca numai intr-un plans m-a tinut cat am stat cu ei! Adevarul este ca era si o ora cam prea aiurea pentru plimbare, 16, ora la care copila mea ar fi trebuit sa doarma linistita in casa nu s-o trambalez eu pe la terase...da io tzatza curioasa si bucuroasa de oaspeti...am dat fugutza si m-am ales si cu o durere de cap.
Fug sa-i fac baie Ioanei si poate mai revin...Pupicei!

daniela si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danast spune:

Giova cand am fost in ro Andrew era in burtica (Sept 2005), si i-am surprins pe toti, ca de… vroiam sa vedem cum le cad fetzele . Pozele cu lanul de floarea soarelui mi-au placut si mie foarte mult, poti sa ii spui sotiorului tau ca a meritat efortul pe care l-a facut
Teolinda am fost luna trecuta in State pt 10 zile, cu Andrew, si ruta a fost: zbor in Los Angeles, apoi cu masina inspre Las Vegas, Grand Canyon si retur in LA (in total cam 2000 km de condus). Sa il fi vazut in cazinou in Las Vegas cum ii umblau ochisorii dupa luminite si cantecele de la masinarii… Anul viitor planuim sa mergem in Alaska, si normal ca il luam si pe Andrew cu noi.
Am intrat si eu in dilemma diversificarii: cu ce sa incep, la ce masa, in ce cantitate…. Ooooffff, ce complicat pare, orice citesc are tot alte informatii



Dana si Andrew (07.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

HAi ca revin si eu acum pe inserat, ca n-am dat mai devreme raportul complet.
Vestile de la noi sunt impartite si amestecate. Adica Ana a facut diaree. . Si cine nu vrea sa citeasca despre kk, sa sara paragraful. DEci dimineata 4 bucati la foc automat, consistenta cvasinormala pentru un vitel mic care bea 400 ml de lapte noaptea. Apoi a venit si nr 5 care era apa chioara. Am intervnit rapid cu Milupa HN+ ceai de menta (ca am dat fuga cu fata la farmacie). Orez nu aveam in casa, asa ca mucilagiul l-am facut abia acum seara, cand mi-a adus mama orez. La pranz au urmat alte 2 ture de kk beton! Asta-i diaree? Ciudat! Si de pe la 5 e pauza de voie. Plange. REvin imediat.

Bee
si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Pe partea cealalta, eu m-am pricopsit cu o migrena meseriasa cum n-am mai avut din trimestrul 2 de sarcina. Mi-a fost asa de rau, ca eram gata s-o sun pe soacra-mea ca nu mai puteam sta cu Anuska. Am rezistat eroic pana la 4 cand a venit mama pe la mine, Ana dormea si eu am tras un pui de somn si mi-am mai revenit. Nici acum nu sunt chiar bine, parca as avea o cicatrice pe creier. SI am ramas cu tensiune mare din sarcina. Am avut azi 140 cu 90, ceea ce e cam mult pt hipotensiva care eram candva.
Teolinda si Astery, hai sa va dam noi lectii cu dezvoltarea motorie. Adica eu cioara, sa-mi laud puiul de cioara (ANA). A mea agitata, nu sta in fund, in schimb se ridica in fund. N-am aparatul acasa s-o filmez. Ea pe burta fiind, se face contorsionista, si se ridica in fundulet sprijinindu-se pe maini. Greu de descris, dar real. Si periculos inca, fiindca mi-e mereu frica de rostogoliri si lovituri. DE unde eram fericita ca pot s-o las pe jos, s-a dus bucuria mea. IAr o pun in patul mare si nu ma misc de langa ea.
Acum nu reuseste sa adoarma, asa ac eu scriu "iepureste". DAr nu scapati de mine in seara, asta.
AnaS, micuta piscina pt ginerele meu care e un mare barbat. Aia e pentru fiinte delicate, nu pt Tiberica. Inca n-am vazut pozele cu scaunul de masina, dar am si eu o intrebare. Tibi se serveste singur cu mancarea? CA asa pare!
Oachi, sper sa fie ultima cazatura! DAr pt asta itzi tb vigilenta maxima!
Gio, am vazut pozele, inca de ieri sau cand le-ai pus (eu mai nou ma uit la poze imediat ce le pune fiecare, altfel uit). SI frumoasa floarea soarelui cu piticul, dar eu raman mereu impresionata de cat de bine sta MArco in fund! Multe felicitari si nu mai zi ca e lenesh!
Moni, lambrii? Scapare usoara de ele. Acum ma gandesc ce-o avea Anuska prin fundulet, ca ea e mereu impreuna cu cainii si pisicile (9 la numar) de la tara.
EU sunt tare necajita ca barbatul meu e plecat de saptamana trecuta si a venit doar pt sambata noaptea acasa si nu stiu cand vine, apoi pleaca iar si tot asa pana in August. Nu-mi arde de nimic fara el.
Alte vesti bune de la noi totusi? Ana sta in carutz! . E o realizare monumentala pentru noi! Azi a stat o ora si ceva dimineata si o ora seara. MAi cu plans, marait si scandal, dar macar sta!


Bee
si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput