Copilasi martie-aprilie 2004 (80)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Fetelor intru sa va pup si sa doresc multa sanatate copilasilor nostri bolnaviori
Noi maine o taiem spre Jupiter si ne revedem abia pe 24



PS: Ela, daca ajungeti prin Arad pe 24 e super ok, noi ajungem acasa in 24 dimineata...neaparat sa dai un semn, ai numarul meu nu?? daca nu las ca te sun eu, stai linistita nu scapi tu usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Clau - sa aveti vreme frumoasa si sa va distrati, sa veniti cu bateriile incarcate! Cred ca mai am nr. tau de telefon, mi-ar placea sa ne vedem (noi vom ajunge mai spre seara)
Sper ca toti copilasii sunt bine, va doresc tuturor un weekend placut! Noi diseara mergem la o nunta, sper sa isi revina vremea pana la 7.


Ela si Cristina (21.04.2004)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Oare cum sa va salut la ora asta? ...buna dimineata!

Fetelor am o veste interesting: Stefan a spus azi ca vrea acasa!!! Nu a insistat, dar e pt prima data cand se cere acasa de la bunici. Sunt curioasa ce urmeaza: se linisteste sau trebuie si el adus acasa mai repede ca si Daria.

Laura, este clar ca nu mai vrea la bunici copila ta; dar sunt convinsa ca o sa-si revina. la mica personalitate!

Clau, vacanta placuta! Sa aveti timp frumos.

Ela, eu vin in Buc pe la inceputul lui septembrie; sunteti? sper ca da, ca mi-e dor de tine si Cristinutza.
Stefan nu a intrebat de ce nu merge si Simon; cred ca era prea fascinat de tren.
Azi cand a vorbit Stefan cu Simon la tel am avut impresia ca lui Simon ii vine sa planga; cred ca ii este f dor de el.

Gata, ma duc si eu la somnic. si o duminica faina!

Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

Salutare!
Va citesc si eu din umbra, dar nu am mai avut vremem sa scriu, am reusit sa scapam si noi de fototerapie si de mersul la spital. A trebuit sa mergem la spital zilnic sa ii ia sange pentru bilirubina. Simona, la noi nu a fost vorba de incompatibilitate de Rh de aceea nici nu am facut vaccin in timpul sarcinii, este vorba de o incompatibilitate de grup, poveste lunga, oricum la nastere i-am transmis anticorpi pe care eu i-am facut impotriva ei, am inteles ca se intampla rar si nu e obligatoriu sa se intample.
Acum am facut o mastita si ma simt destul de rau, maine sun medicul sper sa ma vada maine. Am febra si frisoane, am luat ibuprofen si am incercat sa pompez sa desfund canalul, dar nu merge, zona e rosie si umflata, uf.
Am si eu o intrebare, cat e normal sa stea un nou nascut la 2 saptamani treaz si cat sa doarma? Mie mi se pare ca doarme destul de putin, adica sta treaza foarte mult, pana plange de oboseala, plus ca nu sta singura, daca e treaza sta putin si se uita pe pereti si apoi vrea la tzitzi. Tudor sigur nu era asa de treaz la varsta asta, dar el a fost prematur, poate ma ajutati voi cu raspunsuri.
Va pup si sanantate la toti copilasii.

Tudorel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2004 spune:

Buna. Azi am scos copilul din spital. E foarte bine, dar trebuie sa aiba un regim cateva zile. Chiar de azi am inceput sa-i dam lapte fara lactoza cateva zile, apoi lapte normal. Eu sunt lesinata de oboseala, dar trecem noi si de asta.
Avem si ceva poze, relativ noi, de vara asta:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/andreeea77/album?.dir=2cc4re2

Andreea, mami lui Alexandru (26 apr 2004)
noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Uraaaa am scapat, am terminat cu infectia urinara!!
Am terminat injectiile sambata si azi am primit rezultatul bun la analize. Parca nici nu-mi vine sa cred...
Andreea, ce bine ca ati iesit din spital! Sanatate in continuare, sa nu mai aveti parte de astfel de evenimente.
Codruta - recunosc ca nu-mi mai amintesc foarte bine cat dormea Cristina la 2 saptamani. Stiu ca reprizele de somn erau foarte scurte si cand a ajuns sa doarma o ora legata mi s-a parut de vis . Imi pare rau ca ai mastita, stiu cum e, caci am avut la ambii sani si am ajuns inapoi la spital pentru antibiotic injectabil. Lucrul cel mai important e sa-ti golesti sanii, chiar daca doare - pompa electrica e mai buna in acest caz decat cea obisnuita. Si ceva comprese reci, parca. Sper sa nu se agraveze. Ceva poze cu cea mica?

Sanatate multa tuturor copiilor!

Ela si Cristina (21.04.2004)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimoV spune:

Ela, ma bucur ca e bine Cristine! Acum va puteti bucura de concediu! Distractie placuta si va asteptam cu povesti si poze.

Codruta, eu tin minte ca dormeau destul de mult la inceput, dar nu aveau un program fix. Au inceput sa isi regleze programul parca pe la 4 luni, daca bine tin minte. Uite aici un site despre somnul copiilor:

http://www.thesleeplady.com/sleepproblem.htm

Bineinteles ca este totul relativ. Depinde de fiecare copil si la inceput nu stiu ei ce e de capul lor, dar daca ii creezi conditiile de somn, poate reusesti sa "intelegi" cam de cat somn are ea nevoie. Deci cam cand crezi tu ca ar trebui sa ii fie somn, pune-o in patut, sau leagan-o, sau cum crezi tu ca vrei/poti sa o adormi. E greu la inceput - ai mei au avut o perioada dinasta cam pe la o luna, cand nu dormeau zile intregi decat vreo 3 reprize de 20 min si era evident ca nu le ajungea, era clar ca plangeau de oboseala. Succes si putere!

Va pup pe toate. Nu am timp mai mult. La noi azi e CANICULA... Le-am umflat la copii piscina pe terasa, s-au jucat, acum imediat papam si ne culcam. Dupa somn iar la apa, ca e prea cald sa mergem la parc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Buna dimineata !
Ma bucur ca iubitii nostri copilasi se insanatosesc. Andreea, ce bine ca ati scapat de spital ! Ela, imi inchipui ce fericire pe tine cand ai vazut rezultatul analizelor ! Codruta, pupa puiul mic si din partea noastra. Ma rog sa nu fie nimic grav cu mastita asta si sa poti avea lapte . Simona, sa inteleg ca daca ai scos piscina, gemenii sunt bine, nu-i asa ? Claule, concediu placut si LA MULTI ANI fericiti si sanatosi ! Mariana, ma bucur ca Stefan e bine la bunici. Daria mea n-a vrut sa ramana cu mama aseara ( mama a venit pentru cateva zile in Galati si a luat-o la ea ); au plecat frumos, s-au plimbat, au ajuns acasa la ai mei, eu am trecut pe acolo sa le las ceva si cand m-a vazut nu s-a mai dezlipit de mine. Acum nici mama nu mai are curajul s-o ia la ea "sa nu traumatizeze copilu' "

Va pup si va doresc o zi buna. AZi se intoarce seful meu si poate o sa fiu si eu putin mai libera ca sa pot sta la povesti cu voi.


bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

Servus fetele!!

Va mai amintiti de noi?! Noi da de voi insa cu timpul liber stam cam prost. Va dati seama ca nu am apucat decat paginutzele astea douasa le rasfoiesc, unde am aflat atat lucruri bune cat si rele.

In primul rand felicitari Codrutzei pt minunatzia cea mica. Nici n-am stiut ca e gravidutza. Sa va traiasca si sa va bucurati de ambii copilasi multi ani de acu incolo

Apooi tin sa urez si bolnaviorilor multa sanatate, se pare ca sunteti cativa cu probleme.
Ma bucur din suflet ca de cand o am pe Hanna nu am avut parte de doctori decat pt controalele de rutina si facut vaccin. Nu stiu ce e febra zile intregi sau alte infectii. Doamne multumim si da-le tuturor sanatate!

Nu randeti de mine insa de la ce se face infectia urinara (raceala, umblat descultz???) iar cele cu probleme la kkitza ce v-au spus medicii, e un virus in ro sau mancat ceva nespalat. Nu de alta insa peste o sapt jumate merem si noi acasa in Romania si....sa stiu cu ce sa ma pregatesc.

Despre noi ce sa va spunem. Suntem destul de maricile , am scapat de ceva vreme de "pampers" pe care nu-l mai vrem nici la somn macar(cu insistente insa noaptea i-l mai dau) si ca tot suntem domnisorici in toata regula, mai vine si din cand in cand cu cate un baietzel sa ni-l prezinte
Zboara timpul asta nu alta. Nici nu-mi vine sa cred ca au crescut atata.
In rest Hanna la fel de cuminte, vorbareatza, desi le amestecam momentan toate cele trei limbi (ro, maghiara si germana), ne intelegem de minune.
Despre mine mamicutza ei ce sa va spun, ma crucesc pe zi ce trece la ce scoate din gura si ce face si pt ca-mi dau seama ca azi - maine o marit, m-am gandit ca ar fi vremea de inca unu mic si in octombrie o sa mai apara un prichindel in familie.
Momentan e totul ok, desi poate si problemele ivite cu alte incercari m-au facut sa nu mai dau asa des pe forum.

Oricum suntem o familie fericita acum si zic eu implinita, lucru pe care-l doresc tuturora.

Va pup acu , sper sa mai intru pana plec in concediu in ro pt ca desi am intrat rar sa stiti ca mi-ati lipsit.

o zi faina la toate fetele si mogaldetzele.

paaaaaaaaaaaaaaaaaa

Lavinia-mama si micutza Hanna( 16.04.2004 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimoV spune:

Lavi, FELICITARI!!! Sa va dea Dumnezeu un bebe sanatos care sa va aduca la fel de multe bucurii ca si Hanna!! Hanna e frumoasa foc si mare, iar tu esti o mamica gravidutza Superba!!!!!!!!!!!!! Mi s-a facut pofta de burtica.... :)
Felicitari si pt. olitza!

Mergi la inceput