Piticodromul de sept-oct 2005 (130)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Cristina m,algocalminul parca nu e indicat...incearca oscilococcinum si paracetamolul.Sanatate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Cge cunoastem cantecelul,frumos
Cristinasanatate, ceaiuri foarte calde cu lamaie
Tonnia la fel si noi esec total cu pastele,azi i_am facut mamaliguta cu branza ,dublu esec,orezul cu lapte de la 4 la fel ,deci intr-un final mi_a acceptat un iaurt(100g) cu o jumate de banana,bun si asta

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christina-m spune:

I s-a facut mila sotului de mine si l-a scos el pe Matei la plimbare. Asa ca mai stau si eu pe-aici oleaca.

In urma discutiilor de aseara l-am masurat si eu pe Matei si mi-a dat 76-77 cm. Kilograme nu stiu, dar eu zic ca undeva pe la 11 kg.
De mers merge tare bine, chiar il tinem eu de o mana si taica-sau de cealalta. Acum eu nu l-am pus in rotobil, si daca merge atat de bine singur nici nu l-as mai pune.
Voi v-ati pus puiutii in rotobil?


Cristina si Matei (29.10.2005)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Maddy, poti sa-i dai cereale fara lapte de la Nestle.
De ex. "Orez de la Nestle"- il poti baga oriunde :in fructe, in legume....dar nu-l prepari cu lapte.....


PRAJITURI

Veronica si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze la 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Cristina, sotul meu il scoate pe Steff in fiecare zi intre 7 si 8 si io mai fac prin casa.
Imi e de mare ajutor.




PRAJITURI

Veronica si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze la 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christina-m spune:

Hilde, esti o norocoasa. Al meu sot de multe ori abia ajunge acasa pe la 7-8. Plus ca mai lucreaza si sambata si duminica pana pe la 12-13.

Cristina si Matei (29.10.2005)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Buna seara la mamici si copilasi. Asa cum am promis iesim la raport dupa ce am fost la pediatru la controlul pentru 11 luni. Asadar, la 11 luni fara 2 zile, Alberto are 11,575 kg si 80 cm!Pediatrul a spus, explicindu-ne pe curbele de crestere, ca dimensiunile sunt peste media la un an chiar si l-a numit "echt een toppertje"! Si cind ma gindesc ca Alberto a avut la nastere 42 cm doar iar acum si-a cam dublat pina si inaltimea nu pot decit sa fiu tare, tare fericita! Si cu vaccinurile a fost relativ usor si nu a scincit decit putin iar acum doarme linsitit sus la el in camera si sper sa nu avem probleme cum nu am avut deloc pina acum. De asemenea la toate testele facute de pediatru si fizioterapeut (aici asa se fac controalele de cele multe ori si cu fizioterapeut) pentru verificarea motorie, vorbire a fost tot peste media la 1 an!Super!
Scuze daca m-am cam laudat cu al meu baiat dar sper ca voi sigur imi intelegeti bucuria si mindria, nu-i asa?

Sa aveti o seara placuta, va ,
Dana Lucia si Alberto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Dana, cum sa nu-ti inteleg bucuria!!!
E normal, nu.
Felicitari pentru dimensiuni. Sa-ti traiasca alberto si sa fie cuminte si sanatos.Si uite asa cresc plozii nostri, azi maine ii insuram/maritam.
Al meu e cel mai mic dintre voi ....dar e puternic si mare

Vreau sa raportez coltisor iesit la dinte - incisiv nr. 5

PRAJITURI

Veronica si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze la 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Cristina, ascult cantecelul tau, ce dragut !
Dana_lucia, felicitari pentru performantele lui Alberto, atat la kg. cat si la lungime (sau inaltime, cum sa zicem???), cred ca e in top.
Laura, sa-ti traiasca sotul si petrecere frumoasa !
La multi ani si piticotilor nascuti pe 10 !
Fabiano a invatat sa aplaude, ii zic sa ´faca bravo´ si se pune pe treaba, e asa de simpatic.
Pup fetele,

Carmi


Foto Fabiano (20.10.05) , www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Vero, Carmi multumim pentru felicitari si toate cele bune si copilasilor vostri.
Vero da stiu ca al tau copilas e cel mai mic dar si foarte voinic, bravo! Alberto are "recordul", ca sa zic asa, ca fiind singurul cred (de pe listuta), nascut atit de devreme, adica la 32 de saptamini.Cind ma uit la pozele de la nastere si la el acum nici ca-mi vine sa cred ca e acelasi copilas.

Alina (anya20) acum am citit cu atentie ce ai patit, iti doresc multa sanatate si toate bune tie si frumoasei Anya.

Mergi la inceput