Bebelusi de iulie-august 2005 (123) -La multi ani!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Mai, mai, ce gospodina frumoasa ai, Hristina! Are si telefon mobil , ce mai...f. moderna . Sa va traiasca papusa!

Ella, scuza-ma, dar vorbele Iuliei m-au facut sa rad...mi-o inchipui nedumerita de "viteza" Paulei . Felicitari pt. dintisori!


Diana si superbebelusa Iulia Anastasia (15 iulie 2005)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70720" target="_blank">Povestea unei mamePuiul meu iubit e atat de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

quote:
Originally posted by Diana Mirela

[purple]Mai, mai, ce gospodina frumoasa ai, Hristina! Are si telefon mobil , ce mai...f. moderna . Sa va traiasca papusa!





Eu zic "Alo, Victoria?", iar ea duce telefonul la ureche si tipa cat poate: "da, da! da, da!"
Daca nu are telefonul in mana, duce manuta goala sau ce are prin preajma!
E mortala!

Kasi si Victoria ( 23 iulie 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/kasivitan/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:

'NEATA!

Hristina e intradevar mortala carliontata ta! Bravos!

Anis al meu are 18 la sandalute... si-i sunt oricum maricele... n-am vazut sa mai creasca in ultima luna... si nu se stie... o sa vedem. motatei tale!


Ella2000 felicitari pentru noii dintisori. Of, saracuta de Iulia cand a vazut "viteza" Paulei... . la amandoua printesele.


O.K. Acum va zicem si noi ceva nou: a invatat piticotul meu sa coboare singur din pat! Pacat ca inca nu merge singur, numai de manuta, ii este inca frica... De aceea acum avem o "grijuta" in plus, cand e in pat... nu mai e in pat... hi,hi,hi... Si... mai nou... imi desfasa si patul daca vede ca nu ma trezesc odata cu el ... hi,hi,hi... Pa.





CRYNA de ROBERTEL - 24. 08. 2005

Cat suntem noi de mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:

TOT NOI! Singuri pe aici... .

Sa va mai povestim un pic: smecherasul nostru ar vrea toata ziua numai afara... . Si seara daca vede ca te imbraci sa iesi pe usa, hop si el... hi,hi,hi... . Ei, dar cu bunica-su are el mai mult trebusoara asta... stie ca buni de aia se imbraca: sa-l scoata afara! Asa ca, atunci cand il vede ca se imbraca, nu mai are rabdare nici sa se incalte buni... e tot pe el... si-l miorlaie si se cocoata pe el pana ies pe usa... hi,hi,hi... .


Hai ca va lasam... sunteti cu treburi toate... acum, cand ne-am apucat si noi sa povestim cate ceva... . O.K. Pa.



CRYNA de ROBERTEL - 24. 08. 2005

Cat suntem noi de mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:



Pupam bebici si mamici


Noi am venit de la mare . A fost super, Ana s-a comportat exemplar !
In afara de faptul ca a mancat nisip..... Nu puteam sa o las nici 1 minut fara sa fiu atenta la ea. Cum ma uitam in alta parte o gaseam cu gura plina de nisip !

A dormit foarte bine insa a mancat mai putin ca acasa !
Din punctul asta de vedere a fost un adevarat chin ! Pe plaja nu prea manca pentru ca era ocupata fata...iar la masa era deja foarte obosita ca sa ne mai intelegem cu ea !

Ceea ce am descoperit este ca ii place cascaval cu paine si unt cu paine ! Tragea ea si la miere, dar m-am facut ca nu pricep !

Am bagat cupilu si in apa marii in afara de bazinas. Apropos.... am gasit un bazinas cu bile de care a fost ffff incantata !



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:


Si ca sa vedeti ce nebuna sunt.......

Am obtinut foarte greu 2 zile de concediu (joi si vineri) astfel incat miercuri cand am avut aprobarea, eram in al noualea cer de fericire ca FUG din Bucucresti cateva zile. Insa, surpriza....ajung acasa si Ana avea febra 39.3 !
Sun repede la doctora...nu raspunde ! Pun supozitor, otet la picioruse, in 10 minute era totul OK ! Ma gandesc ....un puseu de febra mai ales ca banuiesc eu la cum se comporta ca ii mai iese un dintisor ! O culc , fac bagajul...dimineata Ana iar febra ! Cu putina tuse si stranuturi !!

Bai, sa inebunesc nu alta !! Eu nu prea vreau sa plec insa ii aveam pe ceilalti in "carca" (mai ales Ela care era super incantgata ca mergem la mare), si pana la urma plecam (dupa ce ii scade Anei febra evident).

Ajungem la mare....Ana nici gand de febra !!!!!! Nici in ziua aia si nici in ziua de azi ! I-a trecut BRUSC totul ! Si stranut, si inceput de tuse tot ! Poate ca intr-adevar a fost un puseu aiurea de febra ! Nici acum nu stiu ! Dar sincer, au fost atat de feiricite fetele de nu va pot povesti !!!!!


Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Pupam si noi bebicii care au mai implinit un an sau au mai adaugat o luna cat timp am fost plecati si imbratisam cele 2 mamici care ne-au facut urari de ziua noastra , la 11 luni !!!!



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

quote:
Originally posted by hristina

Va invitam sa vedeti cateva poze in albumul 10-11 luni!

Sa nu ne deocheati!

Kasi si Victoria ( 23 iulie 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/kasivitan/my_photos



Vazut poze...si sa stii ca abea ne-am abtinut sa nu va deochem !

Mey, dar am vazut ca ai ajutor la bucatarie nu gluma !!! Cu lingura de lemn in mana fata era pregatita sa treaca la treaba ! Iar cu rochita de printesica e adorabila !!!!!!!!!!!

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmari spune:

Salutare!
Briana, ma bucur c-a fost totul asa minunat, poate mai reusesti sa fugi de la scarbici si sa repetati figura vara asta. Puseele astea de febra sint chiar ciudate, Yasmin cind a avut episodul acela de m-a ingrozit, tot asa, i-a trecut brusc dupa vreo 36 ore, n-a fost nici rozeola, dintele abia ii iesise...
Diana, n-am observat de-ai schimbat or ba semnatura, e musai la asa domnisoara cocheta. Auzi tu, picior peste picior in scaunel rosu......
Hristina, dulcica printesa ta, mi-e foarte draga, are o fetisoara nostima si-o privire tare sugubeata!

"May you live every day of your life!"- J. Swift

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Hai ca mai citesc si din urma.......

Anis, noi purtam 19 dar e deja cam fix ! Si mai stiu ca orice incaltaminte acum tine cam o luna max o luna juma ! Si mai tarziu...maxim un sezon !

Diana, bine ai revenit. Sa te bucuri de vacanta asta binemeritata si puapam galusca dulce !

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE


Mergi la inceput