Bebei cu alergii!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joker spune:

multumesc...

testul la alergiile medicamentoase e destul de ciudat...mi-e frica sa il intep acum..de abia a facut vaccinul...

eu sunt alergica la anestezice

Joker...mama de ied zapacit

http://pg.photos.yahoo.com/ph/aniela.marin/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

Noi i-am descoperit alergia la proteina din laptele de vaca tot la Medicover cu testul specific de 400 de mii, in schimb la noi n-a avut decat 75 dar nu-i dadusem decat vreo 50 de ml de iaurt si o farfurioara de lapte cu gris, dar nu tot odata, ci in mai multe zile. Noua pediatra ne-a spus ca IgE-ul creste in timp si probabil de asta puiul vostru are asa mult.

Testul de 700 este pentru mai multi factori alergeni sau doar este facut ca sa determine daca esti predispus la alergii in general?

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

Nu v-am zis bine ati venit in club

Joker iedutului.
Anca mult succes cu testul.

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamironiuc spune:

M-am intors de la dermatolog...nu acum. Nu stia de testul Phadiatrop Infant, se va documenta si ii voi spune eu cum a decurs. Mi-a spus ce am de facut cu eczema si cam atat. Maine l-am programat la pediatru la Medicover ca sa obtin mai multe info despre test si apoi sa il facem. Si azi a rezistat la bomboane si rosii...saracul, l-am mituit cu un cratitoi de compot si a ras 5 piersici

Joker sper ca asta nu e cu ace. Nu stiu cum sta un pitic cu acele alea... Eu il tin minte destul de barbar ca test. Asta nou nu stiu in ce consta. Iar cel la medicamente nici atat. Credeam ca vrei sa vezi la toate cauzele de alergii...nu am inteles ca te refereai doar la medicamnte. Cu asta as sta si eu!!

Pisicuta cum te descurci cu Matei cu papa? Mi-a zis derm. ca stie o singura gradi sigura, a comunitatii evreiesti, cu plata bineinteles, unde au acces si copii care nu sunt evrei. Un fel de Scoala Americana din ce am inteles. Eu mi-am cam luat gandul...

Revin maine cu detalii despre test!
Pupici la pitici alergici!

POZE: EMANUEL, LA MARE,MAMININA,MOTI, CASUTA,FLORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

Anca ne descurcam binisor ca in loc de lapte ii dam de soia si de ceva timp am gasit in Cora la pet si am inlocuit pregominul.Iar cu glutenul oricum nu ne omoram.Si exista un magazin pentru celiachi si cumparam de acolo biscuiti din orez.Iar in rest manaca la greu carne,legume si fructe.Si e bine,a inceput sa recupereze greutatea.
Dar nu ti-a zis pe unde este gradi asta sau cat costa?
La subiectul cu gradinita pe care l-am deschis mi-a scris cineva de gradinita de pe site-ul asta: http://www.bambistepbystep.ro/.
Costa 300E la program lung ceea ce mie imi pare cam mult


Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

pai asta stiu si eu, ca e cu ace...asa mi-a spus si dr..a zis de fapt ca e foarte mic pentru un test ca asta...mie si asa mi-a facut destul de mare scandal la vaccin...el care de obicei nu facea...il feresc cat pot de chestiile la care am observat ca are probleme si and va creste mai mare se va rezolva cumva...

pentru piticii mai maricei...eu m-am vindecat de un stafilococ printr-un autovaccin la cantacuzino...de acolo stiu ca aveau si variante pentru alergie...dar nu stiu de la ce varsta...eu zic ca merita incercat...sper deosebirile de antihistaminice si alte reactii neplacute niste injectii subcutanate pe perioada limitata mi se par mai suor de suportat...desi nu cred ca au actiune asupra unei palete largi de alergii...


...atentie, mesaj patentat...cine stie cunoaste
Joker...mama de ied zapacit

http://pg.photos.yahoo.com/ph/aniela.marin/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Si noi in grupul vostru, desi as fi preferat sa nu facem parte. Zic noi, ca si eu si Seb suntem alergici la ceva. El la un antibiotic, dupa spusele pediatrei nu inseamna ca e si la restul antibioticelor, ceea ce sper sa fie adevarat. Eu, la calmante. Am luat unul singur o data, de fapt mi l-a dat mama, ca eram intr-o criza mare (imi murise pisica:() si am facut niste pete imense pe corp, de am ajuns la spital. Concluzia- alergica la calmante.

Oana si Seb
(10.01.2005)


IULIE IULIE2 AUGUST

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

Bine ati venit Oana si Sebi.
Mie imi suna foarte nasoala alergia la medicamente.
Oana dar nu exista posibilitatea ca reactia sa fi fost la una dintre componentele din antibioticul respectiv?

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Nu stiu ce sa zic, stiu doar ca pediatra a scris mare in carnetul lui de sanatate "alergic la orelox" (antibiotic). Poate, cu timpul, o sa descoperim ce si cum.

Oana si Seb
(10.01.2005)


IULIE IULIE2 AUGUST

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

quote:
Originally posted by pisicuta si matei

Bine ati venit Oana si Sebi.
Mie imi suna foarte nasoala alergia la medicamente.
Oana dar nu exista posibilitatea ca reactia sa fi fost la una dintre componentele din antibioticul respectiv?

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor



se prea poate...totusi alergia la antibiotice e si mai nasoala, in conditiile in care substantele sunt in linii mari aceleasi..nu prea sunt antibiotice "hipoalergenice"


...atentie, mesaj patentat...cine stie cunoaste
Joker...mama de ied zapacit

http://pg.photos.yahoo.com/ph/aniela.marin/my_photos

Mergi la inceput