toxo si cmv

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Mergi la Geneticlab sa ti le citesca, stiu ca nu este nevoie de programare.
Leyla 18+

quote:
Originally posted by alexsa

am uitat sa-ti spun ca pe ginecologul meu il chiama Lemnete si e ffffffffffffffff bine cotat ,dr din tata-n fiu!!!!am incredere in profesionalismul lui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Alexsa, depinde unde ai facut analizele. Oricum, eu mi-as schimba dr daca m-ar trata asa...indiferent cat este de bine "cotat". Nu este normal sa-ti spuna asa ceva, chair daca nu ti le-a recomandat el...ei si ce? tu ai avut chef sa il faci, iar el, ca dr, este obligat sa-ti spuna.
Daca o sa nasti cu 2 zile inainte de data la cere iti zice el ca tre' sa nasti, ce face, iti zice "eu nu te asist, ca eu nu ti-am zis sa nasti azi???"

Cat despre TT, stai linistita, nu te panica, chiar daca nu ar fi ok, sunt multe rez gresite.

Pupicei, Ingeras 16+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexsa spune:

ingeras.....stiu ca nu e normal cum s-a purtata dr meu....si pe mine m-a enervat la culme,dar nu prea imi vine sa-l schimb pt ca mai cunosc 2 prietene care au nascut cu el(el le-a observat sarcinile) si au fost mai mult decat multumite!!!mi-au zis ca e cam sarit de pe fix,dar cik se pricepe intr-ale meseriei si sa am incredere in el ca dak ar fi ceva in neregula cu siguranta mi-ar spune si ar rezolva!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Alexsa, cum preferi, dar mai depinde si de compatibilitatea dr -pacienta...
Bafta si sarcina usoara in continuare.

Pupicei, Ingeras 16+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmkriss spune:

HELP ME

Rezultate:

-----ANALIZA--------------------TEST--------VAL. NORMALA

-depistare Anti-toxo IgG ----- negativ ----- <16 ui/i
-depistare Anti-toxo IgM ----- negativ ----- negativ
-citomegalovirus IgG ---------- 8 ------- <1 u/ml
-citomegalovirus IgM --------- negativ ----- negativ


pana ajung la doctor prin martie , vreau sa stiu si eu daca sunt bune s-au nu....PLS

http://bd.lilypie.com/ZeZdp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

va rog mult de tot ajutati-ma si pe mine cu o parere. sunt insarcinata in 10 saptamani si mi-am facut analizele de toxo si cmv.
rezultatele sunt
anti CMV IGG -2,65- pozitiv
anti toxo IGM-0,33-negativ
toxo IGG- 159-pozitiv
in urma analizele eram destul de linistita stiind ca igg inseamna anticorpi, insa dr de familie m-a trimis la parazitolog care m-a pus sa imi refac analizele plus niste indici de aviditate parca se numeau, spunandu-mi ca daca am contactat boala de curand atunci va trebui sa intrerup sarcina. voi ce stiti, ce parere aveti. am refacut analizele dar rezultatel ies deabia joi iar pana atunci nu am liniste deloc mai ales ca era o sarcina dorita.
va multumesc mult pt orice sfat.


10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaneb spune:

Irina, despre ce boala vorbesti? ai cumva anti CMV IgM pozitiv? Pentru ca in ceea ce priveste toxo,potrivit rezultatelor, ai avut boala in trecut, iar acum ai imunitate. Mi-e greu sa cred ca ai contactat boala dupa ce ai ramas insarcinata iar anti toxo IgM s-a si negativat in cele 10 saptamani, cat are sarcina ta. La mine a durat aproape un an. La ce parazitolog ai fost? Stiu ca indicii de aviditate se fac daca e IgM pozitiv, ca sa afle cand ai contactat boala. Ce-i drept, eu nu sunt parazitolog, dar ma enerveaza la culme medicii care baga spaima in pacienti, mai ales cand nu e cazul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

miha doar dupa rezultatele pe care le aveam m-au trimis la alte analize. la CMV nu facusem IGM acum l-am facut si uite ce a iesit asa ca daca stie cineva va rog spuneti-mi si mie daca e de bine sau rau ca de 2 saptamani imi fac griji din cauza lor si pana ajung iar la dr simt ca innebunesc.
toxo IGG- pozitiv
toxo IGM- negativ
indice aviditate- infectie mai veche de 20 de sapt
asta cred ca e ok
dar la CMV este asa
IGG CMV-pozitiv
IGM CMV-INCERT
indice aviditate- infectie mai veche de 18 saptamani
imi fac probleme pt CMV avand in vedere ca IGM e incert inseamna ca e posibil sa mai am boala, nu?
ca medic am fost la dr cretu de la spit colentina (sefa clinica parazitologie.)

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by alexsa

am uitat sa-ti spun ca pe ginecologul meu il chiama Lemnete si e ffffffffffffffff bine cotat ,dr din tata-n fiu!!!!am incredere in profesionalismul lui!!!







Si nu comentez mai mult, indiferent ce veti mai scrie. Mult succes!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=10" target="_blank"> Deiu cu diploma - ma votati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna!
In cat timp de la recoltare ati primit rezultatele?
Mie mi-au spus 5 zile cand mi-au recoltat, cand am sunat dupa 5 zile mi-au spus 10, am sunat ieri dupa 21 zile si nici acum nu aveau rezultatele.
Mentionez ca am fost la CMU Arcul de Triumf.

Camelia si Sebastian (26 mai 2004)

Mergi la inceput