Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (70)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Sa ma laud: a binevoit si fii-mea sa glasuiasca pentru prima data: ma-ma. Ce e caraghios e ca zice numai in pre-planset, asa..ca si cuvant de jale mare. Adiac vaitato-palns: maaa-ama. Apoi maaam-amaama. tare misto senzatia, desi stiu ca nu mi-a adresat.

Taniutzule- cum ii dai tu kiwi-ul? Ii scoti samburii?

Ripley- cu nervii la pamant? Cunoooooastem senzatia, mama lor de dintzi!Apropo, cum mai e? A mai crescut coltisorul? care e? Stangul? dreptul? La noi primul a fost stangul, fii-mea e usor comunista.







Poze cu mami si Sarah
www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">Filmuletze poznase
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

Buna seara tuturor!

Revin si eu dupa o zi plina, azi am fost la Cora, a fost foarte interesant pentru Alexia, Am urcat-o pe un carucior( din cel masinuta) si asa a defilat prin hipermarket.
A fost cuminte, foarte cuminte, a papat la iesire un borcanel de fructe cumparat si jumatate de biscuit de la Nestele( dar e de tot rasul il suge nu musca ), multumesc Madau , biscuitii sunt foarte buni( cel putin fii-mea ii papa, altii nu vrea) or fi ei scumpi dar unul pe zi, merge.

LA prinz m-au apucat improvizatiile si i-am facut iaurt cu conopida si cu puiut, esec total.Am fost prevazatoare si fiersesem si 2 cartofiori deci azi a papat piure de cartofi cu patrunjel si carnita de pui.
Seara alta noutate...iaurt cu biscuite si cu banana...rezultat foarte multumitor.
Azi nu a mai plins asa de mult din cauza dintilor, Noki te intelg perfect, stiu prin ce trecci, eu am gasit o informatie ca Babyorajel ar fi foarte bun, am cautat pe net costa 6,49 $, deja am vb cu sora-mea sa mi-l cumpere.Nici nu vreau sa ma gandesc cum va face la iesirea caninilor( care am inteles ca sunt fff durerosi).
IN rest suntem bine, la fel printesa vrea numai in picioare si in aceeasi pozitie ca si Stefanut al Taniei ....( cum te-ai gandit sa ii atasezi un scaunel? e o idee super ! sau glumeai?....)


gandacel de acord cu tine in privinta vaccinarii, exact asa se gandeste....sa faca ei puncte si sa sa fie acoperiti.....nimic nou pentru Romania!
Fructele probabil nu le-a papat din cauza dintisorilor, nu are semne ca vrea sa iasa altul?Imi pare rau ca nu am ajuns aseara, am scris ca nu pot ajunge.
I-am facut ieri supa de rosii cu orez si legume...cah! cah! ..esec, dupa ce ca nu stiu sa gatesc si depun tot efotul sa iasa bun, domnisoara imi mai pune si rabdarea la incercare


Fetelor ce sucuri mai preparati voi pentru bebelusi, ca nu mai stiu ce sa combin, nu gasesc combinatia pe gustul domisoarei mele.

Va pupic pe toate si revin curand.



Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )



“ Inima mamei este un adânc abis la capatul caruia gasesti de fiecare data iertare “. Honore' de Balzac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayssy spune:

Buna seara fetele,

Multi pupici pt bbi care au mai adunat inca o luna la varsta lor.
Felicitari pt noua achizitie (masina) sa o stapaniti sanatosi.

Noua problema a mea este ca Dragos nu mai sta in carut decat 5 min. In rest vrea in picioare sau premergator. Ce ma fac? Leg premergatorul cu ata?

Multumesc fetelor pt raspunsurile privitor la dintisori. I-am luat Nurofen si i-am dat. Sper sa aiba efect ca sa pot dormi si eu.

Multi pupici tuturor.

Alina si bb Dragos (11 noiembrie 2005)
Dragos
Varsta Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayssy spune:

Aaaaaaaaaaaa era sa uit, avem poze de pe Faleza Dunarii .
Multi pupici si noapte buna

Alina si bb Dragos (11 noiembrie 2005)
Dragos
Varsta Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Ela, nu are de ce sa se ingrijoreze in legatura cu vaccinul antipolio oral, ca sigur i l-a dat. Sa se uite in caietel daca e trecut ca l-a facut, ca daca (prin absurd) ar fi uitat sa-l faca, atunci cand trecea cu manuta ei asistenta in caiet, isi dadea seama si i-l dadea. Eu de ex la 4 luni am fost sigura ca nu i-a dat, insa tati zicea ca am fost eu cascata, ca el a vazut cand i l-a dat! Asa ca se poate intampla. Suntem obosite.

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Buna ideea cu aparitia listei dupa mesaje.
Roxi, eu ii dau aceeasi combinatie de suc de la inceput. Bine, nu chiar de la inceput ca doar am diversificat ca la carte, progresiv, un singur fruct bla, bla, bla. Sucul il fac din: un morcov potrivit, 3/4 mar dulce, si 20 ml suc de portocala. Cand e mai cald afara ii pun 2 morcovi. Ies 70-120 ml suc. Alte combinatii nu am incercat ca, zau, n-am timp de facut experimente.

Cristina Negara cu
Elise-Stefania
, 3 Decembrie 2005
Filmulete Elise
Filmulete Zilele Humorului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Antipolio si noua tot oral ni l-a facut si la 2 luni si la 4. Numai ca la 2 luni cum i l-a dat cum l-a scuipat. Asistenta zice ca a inghitit, insa eu eram pe faza si stiu sigur ca a scuipat.

Cristina Negara cu
Elise-Stefania
, 3 Decembrie 2005
Filmulete Elise
Filmulete Zilele Humorului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

Neata !

Madau tu o lasi sa doarma cu capul pe perna? Eu stiam ca nu au voie pina pe la 3 ani( si nici nevoie )

CristinaH ce inseamna luna de tablou? trebuiesc trimise poze? poti sa repeti adresa de e-mail?

Cristina N multumesc pentru informatii, dar scumpa mea nu papa nici mar nici morcov....astept alte idei !

Noki fetele noastre musai ar trebui sa se cunoasca, ca tare seamana !( fara stare si agitate si .....)


Ce numar folositi la scutece? Ca eu Alexiei i-am cumparat de vreo 2 saptamini nr 4+( de la Pampers) ca o strangeau ceilalti ( sau asa mi se parea mie)....si gaza mea nu cantareste decat 8.300 Kg


Pup toate fetele si o zi faina!



Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )



“ Inima mamei este un adânc abis la capatul caruia gasesti de fiecare data iertare “. Honore' de Balzac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Neatza!
dayssy demult voiam sa-ti zic, tare frumusel e Dragos al tau! Sa-ti traiasca!
Imi mai place si de Flavia a Marei cu pletele ei in vant.
Noki of, mai! Mai du-o si tu o ora-2 la mama ta, ca sa te mai relaxezi.

Eu am invatat-o pe Ilinca primul lucru, dar fara sa vreau: sa tipe. Ii faceam "oaaaaaaaaaah" si cand se plictiseste in carutz incepe si ea dar tareeee! De acum trebuie sa am grija cum ma port cu ea ca prinde tot.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Fetele din Bucuresti, ieri in parc imi spunea o mamica - ca ar fi un magazin de incaltaminte pe Viilor care vinde si pantofi cu taloneta la 300.000. Eu auzisem de el, deoarece niste prietene isi cumparau sandale ieftine. Mi-au zis ca e pe la Tehnic Club (care mai stie unde era). Ati auzit de el? Eu nu stiu chiar pe unde e, dar ma interesez.

Mergi la inceput