Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (76)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Giova, cand ai timp treci te rog si la noi datele la 7 luni: 7.700 gr si 72 cm......Multumim?!
Fetelor am luat si noi azi prima busitura de pe canapea. M-am intors 2 secunde sa scot un servetel umed din pachet si s-a intors pe burta si cum era la margine a luat-o la vale.......a alunecat in picioare ca se tinea de perna, a cazut apoi in fund si dupa aia pe o coasta si in final pe spate. De lovit nu s-a lovit dar s-a speriat!!!! A plans vreo 20 de minute si mie nu-mi venea sa cred ca desi eram la 3 m de el nu am reusit sa-l prind....parca eram paralizata si am vazut toata scena cu incetinitoru!


Ioanalui www.babiesonline.com/babies/r/razvan%5Fgabriel/" target="_blank">Razvan Gabriel (03.12.2005)
Pozicile mele
Botezul (25.02.2006)


"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Toanca in Antalya mergem.
Micio cat am stat in Italia in fiecare concediu veneam in Ro. si aici nu mai nu ne odihneam: vizite,musafiri, pe la doctori. de asta uram faptul ca stateam dincolo. aici e mai misto, mergem in Italia si alte tari in concediu.
Moni ma bucur ca i-a placut la Di la birou.nu era si capo pe acolo?

Am mai calcat putin, tre sa termin pranzul lui bebe, si pe urma cred ca iesim.
Nu e asa cald afara.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
poze Marco
filmulete Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

multam de raspunsuri fetelor cred ca plec peste hotare mai ales ca ma duc la sora mea ca de romania fericite cele care stati in alta tara ca de romania mi s a luat si de mare la fel .Om vedea pana la urma dar cu masina ziceti ca i nasol?doar pana in italia merge??????????

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Cosmi daca va hotarati sa mergeti cu masina, informati-va din timp sa puteti sa opriti undeva pe drum, noi am fost pana la Roma, vre-o 6 ore de mers la ducere si vre-o 8 la intoarcere ca am gresit iesirea din autostrada,si s-a crizat copilu tare, nu mai avea stare sa stea in scaunel, mai adormea, iar cand se trezea si vedea ca-i tot in masina se punea pe un plans....Avea 4 luni , acum nu stiu cum ar mai face ca nu ma prea incumet sa plec departe de casa.

Oana & Eduard (19 ian 2006 )

https://www.dropshots.com/oanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Cosmi, daca nu ai rulota, un drum pana in Italia cu masina, e mult prea departe pentru un copil. Nici nu stau bine in fund si noi suntem nevoiti sa-i chinuim in scaunele de massina. Cel mai lung drum cu Ana a fost pana la mare (vreo 300 de km). La dus a fost rau, adica a marait non stop si noi am cedat si a stat in brate aproape tot drumul. La intoarcere a urlat (dar urlat frate, din toti plamanii) 20 de minute si a dormit dupa aceea tot drumul. Se treazea, o infundam cu laptic si inapoi la somn. Asa ca inca o data, parerea mea e ca chinui prea mult copilul daca-l duci cu masina pana in Italia.

Bee
si Ana Teodora (22.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

BEE mersi de sfat eu am gandeam ca tot am facut vreo 3 drumuri de tara adica 300 km dus 300 intors si a stat ok cuminte ziceam sa ma incurc dar nu sa stam numai in masina mai oprim ca doar suntem in vacanta

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Giova, am auzit ca e super in Antalya; noi am fost (pana sa apara bebe)in Kusadasy....si a fost misto.
Fetelor ma cam ingrijorati cu drumul.
V-am zis ca saptamana viitoare vrem si noi sa plecam cu bebe la munte, in Rasnov si sunt vreo 200 km....
O sta oare cumintel in scaunel?
Sau trebuie sa ma inarmez cu multa rabdare?

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Toanco, una e pana la Rasnov si alta e pana in Italia. Nu cred ca trebuie sa-ti faci griji cu un drum de 200 km. MAi ales daca deja l-ai obisnuit cat de cat cu scaunelul de mashina. A mea e cam zbantuita chiar si in scaun. CAnd am umblat singura cu ea prin Bucuresti mi-a dat ceva emotii ca reusea sa-si scoata labutele din curele si se apleca de zor sa prinda nu se stie ce prin masina. Dar dupa circul de cand am venit de la mare, cand a urlat pana a adormit, cum o pun in mashina, mananca si se culca. In weekend am fost la socrii, dincolo de Ploiesti: pus fata in mashina, papat, adormit pana la destinatie. DUminica, vizite la Slanic, pus fata in mashina cu soacra langa ea, ceva zbierete (mi-am rugat soacra s-o lase in pace si doar sa-i puna suzeta in gura si s-o mangaie pe manuta) si adormit imediat. De la Slanic, idem. Seara spre Bucuresti, din nou somn. Azi la pranz am expediat-o cu ai mei inainte la tara sa apuc sa fac si eu curatenie generala (ceea ce cu ea in casa mi-e imposibil. Ma tot uit la fetele care fac treaba cu bebeii in casa si ma inverzesc de invidie. vrednicutelor, toate care va stiti cu musca pe caciula. Eu una cred ca voi reusi asemenea performante cand ii voi pune si Anei carpa de sters praful in mana, sa ma ajute) si mama mi-a spus ca a dormit tot drumul dupa ce si-a umplut burtica cu laptele ei drag. Asa ca.......sigur n-o sa ai probleme cu MAteias.
Mi-am adus aminte de refuzul biberonului. De unde inainte fii-mea nu prea bea lapte, cred ca in curand, dupa ce toti bebeii vor fi trecuti la diversificare, o sa ramana Ana campioana lapticului. Il iubeste tare mult. Pot sa-i dau si 3 mese de solid pe zi, ca tot baga minim 5 de lapte (Janina, mi-am amintit ca m-ai intrebat de treziri noaptea. Noi suntem in continuare cu 2 mese noaptea. 12, 1 noaptea si apoi 4, 5. Si e asa de fericita cand ii dau lapticul, incat nu ma indur s-o dezvat. LAsa zulufii CArlei in pace, ca sunt simpatici). DAr daca o sa continuam in ritmul asta diversificarea (ffffff lent), cred ca o sa o tin putin mai mult nemancata sa mai bage si ea mancare de copil mare, mai bine.
Unde sunteti fetelor? Am ajuns sa vorbim 2-3 muste pe-aici? Ma supar si eu si plec diseara si nu ma mai vedeti (de fapt eu plec la tara, ca dependenta de DC e boala grea, dar in pustietatea unde am eu tara, nici semnal la telefon n-am, daramite internet).
Ioano, Razvanel tot manechinel e vad. Cu ce-l mai hranesti? Sau e si el un mare nazdravan si nu se pune din cauza consumului mare de energie (Astery, 9.600 kg are premiantul tau? . Se vede ca ai un bebe mai "contemplativ", ca sa nu mai spun ca sigur nu pare a fi un mofturos la mancare)

Bee
si Ana Teodora (22.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Bee.......2 biberoane noaptea
Mateias adoarme pe la 10 seara si pana la 7 dimineata nici nu misca......
Si programul si l-a facut singurel.


Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Si am uitat sa te inbtreb: ce laptic papa?
Al meu e pe Milumil 2

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

Mergi la inceput