Informatii utile Constanta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

si eu tot la lutescu stiu de inseminare. are si site, www.lutescu.ro, acolo cred ca gasiti mai multe despre cabinetul lor. inclusiv date contact.
hai sa indraznesc sa ma abat si eu de la restrictia impusa, sper sa nu ne inchida ptr. asta: madaluta, sa fie cu noroc baiatului tau! cum ai facut de apari cu icoana cu burtica si varsta? eu nu m-am prins, dar nici n-am prea cautat...si pe gravidutele de martie e slab rau...citesc la voi mai mult.
pup fetele dragute si tin pumnii la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

despre urolog osman sesghin are cabinet pe b-dul lapusneanu in zona strazii bucuresti
la o spermograma cu doar 12 mil spermatozoizi si mobilitate la limita a recomandat cate un gratar de vita zilnic!!!!!!!!!
iar numarul mare de leucocite este cauza biologului care asa a vrut el sa scrie!!!!!!!!!
nu l-a consultat,totul a durat max 5 minute intr-un final pentru ca eu insistam a prescris o reteta de antibiotic si a zis "ia-le daca tii neaparat"!!!!!!!!!!!!!!
sunt revoltata de lipsa de profesionalism
sunt revoltata ca desi nu e specializarea lui isi dadea cu presupusul in ale endocrinologiei (problemele mele)
a combatut ecografiile transvaginale,a zis ca nu crede in ele!!!!!!!!!!!!! si ca de baza este metoda temperaturii bazale si dupa ce o sa fac 6-7 luni grafice lunare sa vin sa-l tratez si pe sot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
rusine sa ii fie!!!!!!!

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Mda, si sotul meu a fost acum 2 ani la dr Osman, fiind suspect de hernie testiculara; l-a palpat asa tare, de a creezut ca lesina si ca daca nu se rupsese ligamentul ala , sigur i s-a rupt atunci, asa a crezut! in aceeasi maniera indiferenta , l-a trimis la spital sa-si faca internarea pentru operatie; noi am zis sa cerem si a2a parere, si am fost direct la chirurgie, la dr Aschie ( toata stima!), l-au vazut si el si alt dr coleg, si amandoi i-au zis ca nici macar nu i se rupsese, era doar un pic inflamat, si nu e nevoie de interventie; de altfel, i-a si trecut durerea la cateva saptamani, dupa ce a mai dat jos din burta . Cu bunicul meu, Dzeu sa-l odihneasca!, nu mai zic ce l-a chinuit, tot el! avea prostata, operat de 2 ori, ca un macelar s-a purtat cu el, ii facuse praf canalele urinare de la sondari! eu una, nu l-as recomanda nimanui!e indiferent, arogant si brutal!

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kerstin spune:

In primul rand salutari tuturor constantencelor, mi-a fost dor de voi, nu stiam unde sa va caut.....

Medici bun urologi veti gasi doar in Buc.... pe cei din C-ta ii stiu asa ca.......

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

asa cum a spus si Ale in prima postare aici, va rog sa nu transformati acest topic in discutii fara legatura cu tema propusa

pentru opinii off-topic, va rog mult folositi PM sau subiectele consacrate discutiilor generale, cum ar fi aspirantele optimiste.

multumesc pentru intelegere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Revin, de data asta on-topic : in urma unei "frumoase" crize de rinichi, am nevoie si eu de un medic urolog bun in Cta ( inafara de dr Osman, pls). Am facut echo si trebuie sa mai fac sumar de urina, si mi s-a spus ca trebuie sa merg la un urolog ptr tratament.
Va rog frumos,cine imi poate da un nume si o directie catre dr, multumesc mult!

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

singurul medic urolog de care am mai auzit este dr tode viorel
este seful clinicii de urologie,are cabinet pe str.mihai viteazu nr 67 B (pe portiunea dintre trocadero si b-dul mamaia dupa intrersectia cu nicolae iorga pe partea dreapta intr-un bloc mai vechi)
nr telefon 63.09.39
este in concediu il gasesti dupa 22 august,nu face programari se intra in ordinea sosirii
nu am fost inca,saptamana aceasta
off topic:eu cand am avut infectie urinara la rinichi am luat norfloxacina
insanatosire grabnica

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Cornelia, multumesc mult! am auzit de dr Tode, o sa ma duc la sf saptamanii ptr tratament.

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anutza_26 spune:

fetelor, vreau sa ma duc la d-na Dr Lutescu sa fac monitorizare, stimulare si IA. cele care ati fost la ea, puteti sa imi spuneti cam cat costa intr-o luna un astfel de tratament? am inteles ca o IA costa 250 ron, dar care sunt celelalte costuri? monitorizarea cat este?

va multumesc anticipat pentru raspunsuri!

ana

In asteptarea minunii!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Anutza, pot sa-ti spun doar ca eco e 60 ron si consultatia la fel; daca faci si eco si consultatie te costa 100 ron; dar cred ca pt monitorizare platesti doar 60 ron; eu cand am facut monitorizare, m-a chemat cam la 3 zile, si n-am mers decat de 3 ori intr-o luna. Numai ca ai grija, dna dr e plecata in concediu pana la inceputul lui septembrie si ar trebui sa suni ptr programare( precizezi si ce anume vrei), ca deja facea programari asistenta ptr septembrie ( vara-mea are programare in 12 sep.). Poti intreba asistenta cat costa IA. Mult succes!

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput