Prichindei martie-aprilie 2005 (103)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Gata .........


E inca totul sub control....a scazut febra si sper sa doarma bine toata noaptea...anyway


In primul rand vreau sa va multumesc la toate ptr urarile de ziua lui Benny si de ziua mea si cele de pe forum ,cele de pe mail si sms-uri.....nici nu stiti ce mult au contat ptr mine Va multumesc fffffffffff mult .
Imi pare rau ca nu am putut sa fiu alaturi de voi toate cand piticii nostrii au implinit rand pe rand primul anisor din viata lor ...m-am gandit mereu la voi si la ei si am fost mereu cu sufletul alaturi de voi ....Nu fac listuta ca nu mi-ar ajunge spatiu , dar vreau sa va asigur de apricierea si prietenia mea sincera Sarut mana si ptr re-primirea calduraosa facuta pe forum si pe privat.. .

La multi ani, Mariuca! sa ai parte numai de lucruri frumoase in viata sa iti bucuri parintii cu reusitele si implinirile tale


Nino.Scuze dar am avut ceva problemute cu Yahoo-ul si cu modemul..promit niste pupicii offline ..in seara asta si poate maine unii online

ligia Pai sa o punem de-o strigare..Cand? Sau o asteptam si pe mamacita
sa vina de la plaja ?

Raresionut...Bine ai venit in club! Ne bucuram sa avem in club inca doi berbecuti ..va pupam de amandoi

Adseana..Pupacim printesa si pe mamica ...frumoase poze ...si cum sta ea de manuta .....parca vad niste batalii ptr postul de ginerica

Marox Acu nici nu stiu .... sa ii felicit pe francezi sau nu ptr victoria lor?...miiiii de pupicii ptr voi cred ca asta e cel mai bine

Piticilor bolnaviori ...ca vad ca iar s-au imbolnavit prin corespondenta din simpatie ...multa sanatatate si voua dragele mele cat mai putine nopti nedormite

Scuze ca nu am raspuns tuturor dar sincer imi cad ochii .....e ora 3 la noi ( ora 4 a Ro) asa ca ma duc in patut la culcarica ca domnii mei dragi dorm de multtt

Sa aveti o zi buna si placuta dragelor alaturi de cei dragi!







Cu drag,

Va dulce si va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

Alessia, www.babiesonline.com/babies/m/manneke/" target="_blank">Benny (02.03.05) si www.babiesonline.com/babies/s/sebypiano" target="_blank">Sebi (16.01.98)
Specialii 2005 ,Poze de pitici voinici

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69136" target="_blank">Sa redam SPERANTA SI COPILARIA lui Denis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninocikap spune:

Marox la multi ani!! sotului.

Cenia multa sanatate micutului.

raresionut noi in general ne-am facut albume de poze pe yahoo sau pe webshots. daca ai deja cont pe yahoo de pe prima pagina cauti undeva in insiruirea de cuvinte Photos si intri acolo si urmezi pasii ... formezi album, ii dai nume atasezi poze... si neaparat sa il faci public..ca sa va vedem si noi... poatenu am explicat prea bine .. mai intrebi si iti va raspunde cineva...

cenia deci si voi va laudati deja cu toti caninii, vad ca si Alessia..si noi la fel.. si chiar ma intrebam daca mai e ceva de iesit... sau poate am scapat.

Alessia intoarcem pupicii offline si multa sanatate puiului. stai linistita ca nici al meu nu vrea sa stea pe olita cu nici un chip... desi ma chinui de la 11 luni... asa ca o tinem doar de decor. si cu vorbitul la fel... aproape zice apa, zice mama dar mai toata ziua prin casa...si nu mereu mie.. ..dar lasa ca au ei timp...acum sunt ocupati cu exploratul...


inca nu am apucat sa vad poze..dar promit ca incerc cat de curand.


vad ca va vaitati de caldura...noi avem noroc ..desi a fost foarte cald afara..noi stam la parter si cumva mai ferit..asa incat in casa nu a fost mai mult de 27-28 de grade.


acum ce sa va mai zic... maica-mea a plecat vineri acasa la ea..sa se mai odihneasca si pentru ca racise... numai ca nu areusit sa plece destul de repede..si am racit si eu..dar mai rau e ca si alex de aseara e tot un marait, nasul infundat, tuseste, desi aseara ii dadusem paracetamol.... pe la 3 azi noapte a trebuit neaparat sa ii mai dau ceva.. ca ardea de nu se poate... dimineatza la 7.30 avea 38,5 va dati seama ca azi noapte nu i-am mai luat temperatura..ca si asa nu ii place..dar s-a fatait intruna, nu a putut sa doarma..desi l-am luat cu mine in pat.... si deci e evident ca nici eu nu am dormit..am stat sa il pazesc... nici nu prea a mancat ..aseara 150 ml..de lapte...si dimineatza 100 ml...

dar ideea e ca ..de eiri de la pranz am vazut ac e mai cald decat de obicei...chiar daca termomentrul arata doar 37,5 ..eu am inceput sa il cunosc..stiti si voi cum e... si m-am dus la camera de garda..cu gandul ca daca face rosu in gat..sa nu mai ajunga prea rau... si acolo bineinteles ca la noi la romani...dupa ce am asteptat vreo juma de ora... erau urgente si inspital.. vine doctora care m-a luat pe sus ca am venit ca e posibil sa aiba rosu in gat... ca eu nu stiu ce e o urgenta... ca numai la noi in romania facem asa... sincer cred ca nici nu prea s-a uitat in gura lui alex.... e prima data cand vad o doctora care sa consulte un copil...si sa nu ii spuna o vorba cat de mica.. sau un zambet sa linisteasca copilul... poate ca si eu am exagerat...dar ma gandisem ca oricum e sambata ..si pana luni..daca are rosu in gat..alex face urat..varsa...

haide ca am scris o gramada..imi cer scuze..dar mi-am varsat of-ul.. ca sunt singurica ..sotul plecat de joi dimineatza..sper sa se intoarca dupa amiaza...

va pup si va multumesc ca m-ati ascultat.

multa sanatate.




Nicoleta si Mihai Alexandru (17.02.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Micaela spune:

Nino, Alessia, multa sanatate!!!!

Anca Micaela, mama Emei Ioana

Poze Ema
Poze Ema2
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;0;125/st/20050317/n/Ema+Ioana/dt/7/k/c848/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Buna fetelor!Ce fac prichindeii nazdravani? Imi pare rau ca unii dintre ei au avut parte de cateva zile nu tocmai linistite.
Dariaevelina, poate copilul transpira mult si atunci este inevitabil, face o dermatita de contact. Fa-i 2-3 dusuri pe zi si ceva pudra de talc si speram sa-i treaca caci tare e nepalcut....
Laura 72, ce bine cand totul se termina cu BINE!!!!!
Alessia 105, imi par asa cunoscute cuvintele tale si ma refer la olita, la usi si sertare, in schimb dintisorii sunt toti la locul lor(adica cei 8).
Vineri , cand am fost la Iasi si asteptam sa iasa medicii din raport, Rares a avut grija sa inchida/ deschida toate usile, incat am vazut toata miscarea din spital la ora 8 dimineata.
Ninocikap, mersi mult pentru ajutor, sper ca am inteles si ca urmare o sa incerc sa atasez cateva poze.
Asteptam opinii.
Va pupam si va uram o saptamana cat mai buna!
Poze Rares
http://pg.photos.yahoo.com/ph/alinatanasache/album?.dir=/93a0re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Servus fetele!

Eu azi ma laud cu muuult somn.
Ieri am fost la tara si am avut ceva treaba, avem niste pamint si facem fan. Pe Radu l-am pus in legan prin diversi pomi ep unde lucram noi si a fost tare incantat. A fost in forma , a kergat dupa pisici, caine si gaini.
A adormit pe la 18 seara pana la 20. Asha ca am stat mai mult, a stat si seara afara, nu prea ii era clar. La intoarcere i-am placut luminile din oras , se uita in toate partile. Asha ca la 23 am ajuns acasa. Nu a dormit f bine azi noapte, a trebuit sa-l iau cu noi.
DAr a recuperat azi. Am dormit amandoi, de la 11 la 3 .Apoi a mincat si acu se joaca cu niste reviste.

daria, la 34 de grade si eu cred ca as muri. Cu ceai de pelin sau apa in care ai oparit tarate de grau poti sa incerci sa-l stergi pe Brien.Ajuta la vindecarea bubitelor. Si Radu a facut, pe la gat, pe spate cateva, dar nu's grave, apar si dispar.
Insa: Radu a facut negi. Are pe maini. Pe o mana unul, pe o mana vreo 3-4 si are si unul pe gat. Sunt tare suparata. Nu stiu cum i-a fi cules. Acum am incept sa dau cu lamaie, ca pe la 6 luni a mai avut unul si dupa o sap[tamana de dat cu lamaie a cazut.

alessia, 2 dintisori sparti. . Nu prea e de lauda. Vrem poze cu nazdravanul!

Catalogul: disparitii remarcate de mine ar fi: oanacrainic, Lorelai,Elibui(dar cu 2 copilasi e scuzata),ako,dann_j, adrianafedorca, pisicuta , Valenka, Adela20,Hiroral ,connie

an-k, ce faci Bia? I-a trecut raceala? Ati scapat de varsat de vant?



Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Ligia 13, pentru negi incearca cu suc proaspat de rostopasca. Nu stiu daca cunosti planta, dar daca o gasesti rupe tulpina unei plante si picaturile galbene , lasa-le sa curga pe negi. Cu cat mai des cu ata mai bine.Iti garantez ca vor disparea in maxim 2 saptamani.Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

RaresIonut, mersi. Stiu si eu despre planta asta , dar nu stiu unde sa o gasesc. Ma gandeam sa iau tinctura de la plafar, nu o fi buna?
Dar, daca gasesc: nu e ortavitoare? potsa-i dau pe degete? daca baga in gura apoi?

cenia, mi-am amintit: wow cati dinti are David!!!! bravo!
Curioasa cum sunt revin cu o intrebare: a adus tati Furby?

nino, chiar daca te-ai dus fara sa fie urgentza, nu se justifica purtartea doctoritei. E clar ca sa fi de garda simbata nu e usor, mai ales la copii, dar daca nu-i place sa-si schimbe meseria.
Cum e Alex?
Acu pun si eu intrebare prosteasca. Ce sperai sa rezolvi la urgentza? sa se uite in gat, sa-ti dea tratament?

Marox, merge si la rest de peste drum aniversarea. Poate micutii au simtit ca vreti sa chefuiti fara ei si au mancare creta ca sa faca febra!. Sunt ok acum?

andruzza, am vazut iar frumusete de Rares. Prietena lui e si ea dragalasha si f fomista


Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

raresionut, uitasem: am vazut poze cu noul blondin din club! E dragals, si f serios. Si ce tort frumos a avut! Era poza lui pe el?


Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninocikap spune:

Ligia asa as fi vrut... sa il iau din fasa ca sa zic asa pe rosu asta din gat.. ca Alex e tare sensibil la capitolul asta... Alex e cam marait... dar asta e.. ce sa facem... sanatate si voua.. sa va treaca negii cat mai repede.


as striga la catalog pe langa fetele puse de tine pe lista si pe Ellinia, Dantje, Ariadnabr

raresionut te-am vazut in poze mai blondule. asteptam mai multe poze... ca sa vedem si ce nazdravanii stii sa faci..

Anca Micaela multumim.

Nicoleta si Mihai Alexandru (17.02.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

acum repede cat doarme sa vedeti ce perdaf am luat de la pedi ca am uitat aseara.m-am plans ca nu mananca de ceva timp ,iar luni a atins apogeul,adica pana la 1930 doar cateva lingurite de fructe ,o sticla de lapte cu cereale si cam atat.in oras iam luat o sticla de TEDI,din care a baut cu spor 250ml,si n-a vrut nici pufuleti.cand a auzit de tedi si pufuletisa facut foc si para cum sa-i dau asa ceva la copil ca are conservant
,o gramada de zahar si fructele sunt doar pe edicheta,iar pufuletii au sare.degeaba iam zis ca nu obisnuiesc sa-i dau tedi in mod frecvent ca eram disperata ca n-a mancat nimic s-a suparat rau.sper sai treaca pana maine ca mergem la control.
am descoperit cum functioneaza cuptorul cu microunde si am butonat vreo 20 min. pana l-a scos mami din priza.si ne-am distrat bine cand facea mami patul si ma ascundeam sub cearsaf.mami asta toata ziua se joaca,domnule.in rest urcam mereu cateva trepte.de vorbit doar mama.tata,pa-pa(cel mai des) buf,cah,bate-nu stiu ce inseamna,cred ca brate,cand vrea sa manance plescaie si face aaaaaaah.nu este de loc pupacios si mor cand o vad pe fetita prietenei mele cu o luna mai mica cum se pupaceste toata ziua cu ea.
va pupam dulce si ma duc sa ma pregatesc de plimbare.

Poze:http://photos.yahoo.com/ph//my_photos
LAURA SI GEORGE STEFAN 22.04.2005

Mergi la inceput