Prichindei martie-aprilie 2005 (103)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

La Multi Ani, Mariuca! Rrox, sa va traiasca fetita si sa va aduca numai bucurii!

Zuzunaki, La Multi Ani si sotului tau! Condoleante pentru pierderea suferita! Ma bucur ca v-ati intors cu bine de la spital. Inca putin si o vei tine pe ofia in brate!

Alessia, bine ai revenit!

Raresionut, multa sanatate in primul rind si in al doilea, bine ai venit pe forum!

Teodora, Juliei ii dau doar lapte dimineata, nu-i plac cerealele. In rest, borcanase si borcanase, mai rontaie cite un colt de piine si biscuiti. Ii mai dau banane, capsuni, mere. Ii place si iaurtul.

Am vazut poze: Simonela - Andrada e o domnisoara superba, Dariaevelin - am impresia ca asa, cu parul diminuat , vedem mai bine ce ochi minunati are Brien, Carmenduta-ai un copil foarte frumos, sa-ti traiasca! Ii tinem pumnii sa aiba si cind va fi mare aceeasi culoare de par, e rar un copilas asa de blond; Adseana, pupici Alexandrei, e o dulce, Cenia, pupici lui David, baiat frumos, ma bucur ca e mai bine.

Noi l-am serbat ieri pe sotul meu, a mai incasat un an la activ. Voiam sa-l invit la o cina romantica, la un restaurant pe malul Loarei, copiilor le prevazusem cazarea la soacra-mea...si pina la urma am fost doar la restaurantul de peste drum. Ieri dimineata Alex ne-a facut febra, dupa somnul de dupa amiaza Julia a facut 38.9, habar n-am ce-au avut pt ca erau fara alte simptome si a scazut febra dupa Doliprane. Dar imi pierise cheful de dormit in deplasare. In orice caz, la restaurant au fost cuminti, in sensul ca au rezistat pe scaun 1 ora si 10 min si si-au dat in petec la desert cind au inceput sa se plimbe printre mese. Norocul nostru e ca le place teribil sa manince la restaurant, in consecinta stau cuminti.

Juliei ii iese un canin. E ingrozitor de miriita, face mofturi la mincare si doarme mult. Cred ca e si din cauza caldurilor, sint 32°C.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

adseana, simonela, thx!

marox, la multi ani sotului! Sa fiti fericiti!

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Buna mamici si prichindei scumpi,

Va multumesc mult pentru urari si ginduri bune. Abia astept si eu sa-mi tin bubulitza in brate! Mii atit de dor de sentimentul asta si imi lipseste mult. Sigur ca o sa intru sa va aduc noutatea cea mare cind va veni timpul, numai sa fie totul bine.
LA MULTI ANI PENTU MARIUCA!!!

Va pupicesc cu drag,



Nati si minunea din burtic 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora racz spune:

Cenia bine ca ati scapat!Iar printisorul din poze arata foarte bine la fel ca si mamica lui!
Simonela,Marox multumesc pt. raspuns;la ce ora le dati voi ultima masa?Si laptele doar inainte de culcare?
Mamanati deja 34+?A trecut repede timpul;ma bucur sa aud ca sunteti bine si daca mai poti sa mai intri din cand in cand;iti doresc sanatate!
Rrox la multi ani pt.Mariuca!

Alessia bine ai revenit!
Adseana si noi ne topim de atata caldura dar uite ca de 2 zile parca este mai bine,nu?
Mamacita iar luati la picior plaja?S-au inca nu s-a rezolvat treaba cu pc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Mai, cam slaba miscareain weekend! eu acum am mai multa libertate ca mai stau cu copilul. Vroiam sa anunt ca avem si caninii de jos iesiti!! mi-a zis dr sa ma uit daca nu ii iese vreun dinte si cind colo pe linga 8 dinti, 4 masele, 2 canini sus au iesit si cei doi canini de jos!!! Are tot de acum ar mai trebui la 2 ani cica sa ii iasa inca doua masele si gata! Dar eu deja nu mai cred! Are masele mai multe decit bunicii lui!
Acum ar trebui spalat pe dinti dupa fiecare masa. Dar sta? Nu vrea doar suge pasta de dinti ca are gust bun si apoi arunca periuta, nu ma lasa sa il spal, nici sa ma uit in gura lui.Ne arata unde-s dintii(ca stie mai bine decit unde e nasul) dar atit!
Adseana:am vizionat pozele:super excursia, locurile si papusa ta.
Ai slabit foarte vizibil.Ce ai facut? vinde-ne secretul ca mai avem inca 5 kg de exemplu. Si daca tot surioara lui David nu vine prea curind mai vreau sa mai tin o cura, ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Andrruzza, merci pentru urarile adresate sotului! Am uitat sa-ti spun ca i-am admirat in poze si pe Rares si prietena lui; sint frumosi amindoi, se potrivesc bine !

Teodora, ultima masa a Juliei e pe la 8. Lapte nu-i dau seara ca nu vrea, de pe la 7 luni nu mai vrea sa auda de el. Asa ca pe toata ziua bea cam putin lapte, doar 210 g. Mai compenseaza cu creme si iaurt.

Alex si cu taica-su' impreuna cu vecinul nostru si fetele lui (3 ani si 1 an) au plecat sa vada meciul pe ecran mare pe stadion. Franta-Brazilia, va dati seama! Io nu ma uit, dar aud claxoane, cred ca au marcat francezii. Sper sa piarda pt ca ma enerveaza echipa de fotbal franceza (de cind i-au batut pe romāni in 95 la Bucuresti!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Multumim tuturor pentru urarile de intampinare. Fetelor, am observat ca aproximativ toate aveti albume, dar eu nu stiu cum sa creez album sau sa atasez poze la mesaj Va rog sa ma indrumati, aveti rabdare cu noi, suntem noi veniti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

mariuca la multi,multi anisori!
adsena draga mea,ne declaram din nou indragostiti de nora. E superba.
marox la multi ani sotului. Imi pare rau sa aud de febra suspecta...bine ca totusi v-ati sarbatorit,chiar daca numai la restaurantul de peste drum.
raresionut si alina bine a ti venit! asteptam poze si povesti despre voi.
ceniatare iute Davidutu'. tare-mi place.saptamana trecuta am avut 34 g in casa. Partea rea e ca ,afara la temperatura asta mai misca aeru',da-n casa...efectiv ne-am topit. Am cumparat de-o sapt, aparat de AC...dar troneaza pe hol. Vin montatorii abia pe 12 iulie. Brien s-a umplut de bubite. Pur si simplu e plinnnnnnnnnnn. La gat,incheieturi manute,picioare,inghinal si,cel mai rau,la gurita. Atatea avea in jurul gurii...de s-a facut rana vie. MUlte si sangerande. M-am speriat. Am luat copilul si-am fugit la dr,doamne feri' sa nu fie alte dracarii. Ei,m-a linistit , sunt doar bubite de caldura. Si mi-a prescris unguent FENISTIL 3/zi sau ELOCON 1/zi si crema mentolata(de aia preparata in farmacie). Noi i-am luat fenistil cu care-l dam la gurita,ca-i mai grav si crema aia mentolata cu care-l ungem pe corp.
andruzza la fel de fermecator Rares

Poze frumoase cu noi
www.dedesign.ro/ludic" target="_blank">LUDIC-PENTRU COPII

"Sa traiesti pe pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul soarelui in fiecare an" -- Ashleigh Brilliant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

BUNA,BUNA,fetelor am venit si noi.cu canicula asta am inchis comp. ca facea si el grade in termometru.iar in afara de asta am facut o amigdalita de toata frumusetea.miercuri dupa ce s-a trezit la 16 pun mana pe el cam cald dar am zis ca e de la canicula pesrte o ora la fel pun termometrul 38.8.pun sup de rigoare in 20 min scaun moale.ii dau nurofen si in 2 ore scade abia 0,8 grade asa ca din nou supozitor cu paracetamol.dimineata la 5.15 ma trezesc pun mana pe el ardea 39.3.de data asta sup cu para si nurofen.la 12 din nou 38.3.si mai erau si 28C in camerasi inca un scaun dubios .in sfarsit la 16 ajungem la medic usurare mare ca are doar amigdalita,mai ales din cauza scaunelor.mai citisem si ca voi ati avut de tras m-am speriat de-a binalea asa ca lam si bagat pe orez cu morcov si ceai de menta,pe care nu-l vrea de loc.asa ca s-a stran la burtica urgent.si ca sa fie totul mai complicat ne iese si noua dintele nr. 6 .dupa prima doza de Augumentin deja nu a mai facut febra si este mult mai vioi ii stralucesc din nou ochisorii,si a fost fericit la culme cand am dat jos de pe sifonier cutia in care am pus creme,oja,farduri ascunse de el si lea inventariat.ce s-a mai jucat si cea mai ras.
azi dupa amiaza ii dadeam sa manance in patul nostru ultima lingurita ia telecomanda si incepe sa fuga prin pat cu ea si binenteles ajunge pe margine si cade inevitabil in cap.si sa vedeti ce plansete eu ca buba el nimic ca e tare neastamparat.

LIGIA 13 ce sperietura ai tras cu Raducu
aseara dupa ploaia torentiala s-a racorit si la noi asa ca am citit tot 102 dar abia acum mai scriu.
am reusit sa fac si album astazi am pus poze.sunt amestecate si de la craciun si de la 1 an,dela mot,de cand ne-am tuns,saptamana trecuta ,de la inundatiile din aprilie.sunt cam amestecate ca nu prea stiam cum se face si nici sa scriu ce reprezinta. voi cum scrieti la fiecare poza,stiti ca eu sunt afoana la comp mia aratat un vecin cum sa fac albumul .sper ca nu e prea stufos si incurcat. ma duc sai fac o sticla de lapte ca nu mamanca decat f. putin de vreo 2 sapt. iar de cand cu boala nici atat.am inteles ca si voi cam prost cu apetitul.
sarutari la bb si mamici


Poze:http://photos.yahoo.com/ph//my_photos
LAURA SI GEORGE STEFAN 22.04.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Buna buna...............





Hai ca m-am facut de ras ..am promis sa scriu si ciuciu ...mii de scuze dar azi noapte( vineri spre sambata ) Benny mi-a facut febra si ptr prima data a vomat urat de tot.... asa ca am stat de paza toata noaptea ...si azi juma de zi am dormit supa care am fost la un BBQ si spre surprinderea mea lui Benny i-a pris ffffffff bine chiar a mancat bine si febra i-a scazut bine de tot ...
In rest e bine ....Maria Sa Benny s-a facut un MARE CERCETATOR toata casa e a lui ..toate usile posibile si imposbile au trebuit asigurate iar daca ar fi dupa el sertarele ar sta numai deschise ...sa nu mai spun ca am reamenajat de vreo 3 ori livingul ca sa aiba Maria Sa loc de facut prostinele....
De laudat ne laudam cu 4 maselute si 4 canini ..dar ne "laudam" cu faputul ca am pierdut doi dintisori ( pe jumatate) ptr ca am facut cunostinta cu masuta de cafea in drum spre podea...
De mancat ....mancam bine ..orice ..oriunde ..oricand ..mancare sa fie ..am renuntat la papa de bb-ei si papam ce este in meniul casei ...bucatele...si mama e ffffffff mandra ca dee Dl Sebi si acu dupa 8 ani toto sclifosit e la mancare
La capitolul "rusinica" ne "laudam " :
1. Ca nu vorbim....decat cand avem chef ..mama ,papa....etc etc etc in rest da da bla bla ...imitam sunete pe care le asociem cu obiecte sau cerinte ...
si
2. CA nu am reusit sa facem la olita desi ne chinuim de 5 luni si am schimbat deja de 3 olite ...am zis ca nu ii place copilului animalul sau masina

In rest toate is bune ...se joaca afara singurel ..cu masinutele ,cu tricileta sau mingia si cand se plictiseste se duce la poarta sa se uite la masinile care trec pe strada ( si uite asa stam si cu poarta incuiata )
Hai ca revin ca trebuie sa ii verific temperatura ....

Cu drag,

Va dulce si va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

Alessia, www.babiesonline.com/babies/m/manneke/" target="_blank">Benny (02.03.05) si www.babiesonline.com/babies/s/sebypiano" target="_blank">Sebi (16.01.98)
Specialii 2005 ,Poze de pitici voinici

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69136" target="_blank">Sa redam SPERANTA SI COPILARIA lui Denis!

Mergi la inceput