Obiceiuri ciudate (partea a 4-a)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Eu am un obicei care ma enerveaza rau de tot,cum intru la servici ma apuca foamea si imi cumpar intodeauna o placinta greceasca cu branza sarata,pana nu mananc aia nu pot sa gandesc.
De ce ma enerveaza? Ca m-am facut cat casa de la placinta.Si ma mai enerveaza ca acum in vacanta nu-mi lipseste si ma prinde ora 15 fara sa-mi fie foame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Ha! Si eu si eu!

- sa fiu invelita macar pe fund, altfel nu adorm
- cand mananc singura citesc (de la carti, reviste, etichete...) Asta cu etichetele sticlelor, borcanelor de pe masa e valabila in orice imprejurare...
- nu suport sa stau mult la wc
- fac pipi de fiecare data cand ies din casa si inainte de a ma duce la culcare. Daca am uitat sa fac ceva si ma ridic din pat inainte de nani, rezolv problema si inevitabil trec si pe la wc; chiar daca am fost cu 2 sec inainte...
- nu suport sa nu fie echilibru: tablouri strambe, maneca sau crac indoit...
- daca vad o scama pe haine o adun, chiar daca nu e la mine
- daca cineva are ceva pe fata (murdarie, ruj, rimel intins) nu ma pot abtine si-i spun. Daca chiar nu "da bine" ma uit fix la zona cu probleme.

Editez ca am uitat sa va zis ca primul lucru pe care-l fac cand intru intr-o camera e sa ma uit pe la colturi... Am oroare de paienjeni si alta bazdâganii...

Va pup!

Mami Ria si Miron Radu (06 oct. 2004)

Copilasi sept-oct 2004 1
Copilasi sept-oct 2004 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Daca mananc oua prajite - "ochi", galbenusul nu trebuie sa fie uscat, si nici spart. Ca altfel nu ma ating de ele. Cnd le pregatesc, pun usor, ulei incins pe galbenus cat sa se albeasca putin, si apoi il scot cu grija din tigaie ca sa nu-l sparg.

Prima cearta cu sotul de la asta s-a tras. A vrut sa imi dovedeasca ca el face oua prajite fara sa foloseasca ulei. Evident ca a mancat el tot.

Lumy- mamica lui www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau" target="_blank">David Andréi (11 Martie 2004)


Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758" target="_blank">Povestea nasterii lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by spic de grau

Daca mananc oua prajite - "ochi", galbenusul nu trebuie sa fie uscat, si nici spart. Ca altfel nu ma ating de ele. Cnd le pregatesc, pun usor, ulei incins pe galbenus cat sa se albeasca putin, si apoi il scot cu grija din tigaie ca sa nu-l sparg.

Prima cearta cu sotul de la asta s-a tras. A vrut sa imi dovedeasca ca el face oua prajite fara sa foloseasca ulei. Evident ca a mancat el tot.

Lumy- mamica lui www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau" target="_blank">David Andréi (11 Martie 2004)

Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758" target="_blank">Povestea nasterii lui David




putin off topic: si eu la fel. dar chiar m-a invatat cineva cum sa fac sa-mi iasa ochiurile cum trebuie fara ulei sau cu foarte putin (ca de altfel iti trebuie ceva ulei, sa poti da cu lingura pe deasupra - vechiul meu sistem :-)
si anume: pui capac la tigaie si iti ies perfect!

am si eu o multime de nebunii, dar nu prea am timp sa scriu, deci pe scurt:

nu-mi place cand se baga cineva sa-mi manance din farfurie fara sa ma intrebe (oricine ar fi, chiar si fiica-mea)
daca ma intreaba, trebuie sa-i dau eu, c aaltfel imi distruge ordinea in farfurie . eu imi aranjez intr-un anumit fel mancarea in farfurie si mi-o "planific" asa incat la sfarsit sa am din toate cate o gura. adica sa nu-mi ramana numai cartofi fara legume etc.
adun cifrele nr. de masini pe care le vad. daca se divid prin 3 e bine. si daca suma cifrelor e 13.
numar numarul literelor ale cuvintelor pe care le vad/citesc. cateodata este asa de enervant, dar nu ma pot opri. si am si acolo un sistem - ce-i bun si ce-i rau...

mai revin, ca sunt in graba...



Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

Hi-hi daca nu descopeream subiectul asta credeam ca sunt singura care are pitici pe creier!
Mai intai nimeni nu poate face un lucru mai bine ca mine (da am vazut ca mai exista cazuri!).Nu suport sa vad patul din dormitor vraiste,chiar daca acum m-am ridicat din pat.Si aici am probleme serioase cu sotul meu care nu se chinuie (!) niciodata sa-l aranjeze.De fapt nu-mi plac lucrurile ravasite asa ca tot timpul asez ceva la locul lui.Nu suport picaturile de apa pe faianta sau pe chiuveta.Nu mananc niciodata dintr-o farfurie cu picaturi de apa (valabil si la tacamuri si la pahare).Nu merg niciodata la toaleta fara ceva de citit.Daca sunt in alta parte citesc etichetele.Cand plec de acasa si inchid usa trebuie sa o mai incerc inca de vreo doua ori sa fiu sigura ca e inchisa.Cand sunt trista stau in cada 2-3 ceasuri.Daca sunt furioasa fac curatenie.In copilarie cand eram trista ma ascundeam in dulap si stateam acolo mai multe ore.Nu suport sa-mi indoiasca cineva cartile sau doamne fereste sa noteze ceva pe ele!Piaptanam franjurii de la covor pana cand m-am enervat si mi-am cumparat covoare fara franjuri(asta mi se trage de la soacra-mea si tot de la ea m-am procopsit cu alinierea prosopului din baie!).Si cred ca mai am da nu mi le aduc aminte acum pe toate.


"Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte"

sheherezada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

mi-am amintit: in afara de pernutza si intuneric, mai e ceva: cind eram mica plecam in somn...asta o fi fost tot un obicei ciudat?

Ma gasea maica-mea noaptea prin diverse locuri prin casa - de obicei i se parea ca ma uit pe geam, dar de fapt aveam okii inchisi si chiar dormeam.

Bineinteles ca a tras citeva spaime bune, dupa care verifica toate geamurile sa fie inchise, in fiecare seara - ca sa nu ma apuce Doamne Fereste levitatzia pe acoperish...cum citise ea undeva.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Elise.....dar acum? Mai pleci?

Codruta &www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Cunosc pe cineva care atunci cand doarme nu se invarte in pat. A zis ca trebuie "sa dormi constient". Dimineata nu exista nici o cuta pe cearceaf.

Mi-am adus aminte de-a mele:
-cand imi pun masline in farfurie trebuie sa fie numar fara sot
-galbenusul nici eu nu suport sa se sparga, altfel nu-l mananc
-si eu mai numar copacii de pe drum
-si eu imi gestionez astfel mancarea sa imi ajunga din fiecare la ultima imbucatura



Codruta &www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Originally posted by codruta_grg

Elise.....dar acum? Mai pleci?




pai... eu zic ca nu, ca nu plec noaptea de langa barbatu-meu...da' mai stii?

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nokia spune:

Eu am o mare dambla: nu beau si nu mananc dupa nimeni, nici macar dupa copiii mei.
Cumparaturile le asez mereu intr-o anumita ordine: ce-i mai greu la fundul plasei, iar legumele si fructele deasupra.

Mai am si altele, desigur

Un sut in fund, un pas inainte!

Mergi la inceput