Clipe din trairile sufletelor noastre...(9)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Sofia,bine ai revenit! Imi pare rau de "iesirea" ta la mare,dar....din pacate,nu toate sint asa cum le vrem,intotdeauna.Cred ca tu ai nevoie de putina liniste acum,fara Vama,flirturi si alte alea....
Si....da,data viitoare vei fi printre noi,totul e sa ne gasim cumva.

Danim,da' cum reusi mandra s-o comita? Ca numai pe la doctori umbli de la un timp....

Eu mi-am luat o zi libera duminica,asa ca voi fi acasa pina marti,sper sa iesim pe undeva,cumva.....desi tare as sta sa trandavesc pur si simplu.

Alma,petrecere frumoasa maine,vezi sa nu te prajesti!


BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Da, Brenda, ai dreptate, nu prea imi prieste "distractia". Din pacate, nu stiu ce imi prieste. Copilul, cu siguranta. Dar nu pot sa imi petrec restul zilelor holbandu-ma la plod. Ajunge saraca la 20 de ani direct la psihiatru...

Asta seara a trecut paratul sa isi vada copilul. Bineinteles ca a plimbat-o o ora dupa care s-a plictisit si a adus-o inapoi. Interesul lui e covarsitor. E greu sa iti petreci timpul cu o persoana care stie doar sa faca caca si sa zica bababa cand lumea larga te asteapta, cand berea e atat de buna si rece si femeile atat de calde...

Presimt ca o sa am niste zile grele. Copilu a inceput sa se ridice singur in picioare si face chestia asta non stop, chiar si in somn. Iar cand ajunge in picioare incepe sa fornaie pe nas in semn de victorie si termina cu un apoteotic prrrrrrrr, apoi se prabuseste dramatic si o ia de la capat...

Cam atat. Ma duc sa o admir pe micuta mea Nadia Comaneci.

Noapte buna fetile!



Nukasi Mama la Nuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Eeeeeeeee........ce frumoase sint diminetile de vara cind e racoare si poti sa-ti bei linistit cafeaua inconjurat de flori si de ciripituri...Mi-au inflorit petuniile,fetelor! O sa va intrebati care-i mirarea.Pai eu le-am pus tarziu,abia prin iunie,am facut rasaduri,le-am replantat,si de atunci ma tot uit la ele cum cresc.Nu mai speram sa-mi infloreasca,dar,de-acum,au tot timpul pina la toamna.

Iaca m-am trezit cu noaptea in cap,ca s-a anuntat canicula(mie nu mi s-a parut ieri,si nici azi-noapte,cind am dormit ca un nou nascut)....Si,pt ca am oaresce cumparaturi de facut,am zis sa merg in Cora,sa le iau pe toate din acelasi loc.Asa ca m-am trezit cu noptile in cap,sa nu ma prinda caldurile pe drum.....

Sofia,sau Ana,pai sa-ti traiasca copila fata draga,ca tare-i frumoasa.Daca o sa ne vedem vreodata,o sa-ti arat poze de-ale Dianei de cind era asa micutza,sa vezi ce seamana.M-am uitat cu drag la poze si parca o priveam pe Diana.
Da' nici mama nu se lasa mai prejos,frumoasa foc!

"Dar nu pot sa imi petrec restul zilelor holbandu-ma la plod."
Nici n-a spus nimeni treaba asta,doar ca acum,ai nevoie de liniste.O perioada.

Dupa ce m-am despartit,aveam acelasi elan ca tine,de a-mi trai viata,simteam o eliberare,nevoia sa fac tot ceea ce-mi trecea prin cap,sa simt ca m-am despovarat de un chin.Nu mi-a iesit....
Suferinta care este in suflet,desi poate n-o recunoastem,sau poate nu ne dam seama de ea,nu prea se imbina cu dorinta de a ne simti oarecum lipsiti de griji.

Rabdare! e tot ceea ce-ti trebuie.Nici nu-ti imaginezi cit de bun prieten e timpul,desi curge in defavoarea noastra....Cind imi spunea cineva in adolescenta "timpul le rezolva pe toate",ziceam ca bate campii.Ehhhh....sa stii ca mare dreptate avea.

Nu stiu cit de coerenta am fost,caci ma grabesc,dar sper sa fi prins esentialul.

Va pup pe toate! O zi placuta termic sa aveti!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Buna dimineata, fetelor!
Sofia, am inceput deja procedura de divort, in octombrie avem prima infatisare. Incerc sa-l evit pe om, nici el nu prea se agita sa-si vada copiii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Buna fetele!

Mi-am rupt si eu mainile de la piata cu doua sacose grele si n-am luat tot ce mi-ar fi trebuit... Brenda, nu te mai lua dupa zvonuri cu canicula, e intr-adevar cald, dar nici chiar asa. Eu am fost la pranz dupa cumparaturi si n-am murit. E vara, cum vrem sa fie? Cam devreme te-ai trezit, eu am lenevit pana mai tarziu in pat.

Sofia, toate avem momente mai bune sau mai putin bune, am fost si eu cu fata la mare si nu mi-a fost aminte sa flirtez, pentru asta trebuie sa mergem cu o prietena, doua, nu cu copiii dupa noi . Cel putin eu n-as putea sa stau de vorba cu un barbat si sa-i fac o impresie placuta, cand copilul ma trage de mana ca se plictiseste sau vrea cine stie ce. E adevart ca timpul le rezolva pe toate, insa pentru asta e nevoie de rabdare si uneori lipseste. Ne iubim copiii, indiscutabil, ne dorim ce e mai bine pentru ei, insa simtim nevoia sa comunicam cu un adult, sa avem pe cineva aproape, caruia sa-i pese...

Ieri am fost la plaja, intr-o statiune din apropiere, a fost placut. La pranz ne-am retras intr-un parculet cu multa umbra si verdeata, apoi din nou in bazin, la balaceala. Ne-am umplut de sare (bazinul e cu apa sarata), s-au albit toate hainele... Barbati aratosi pe-acolo... si singuri, insa, dupa cum va spuneam, copiii trageau de noi in toate partile "mami, vreau in apa! hai si tu!", "cand plecam, ca m-am plictisit!", "da-ma si pe mine cu ulei sa nu ma arda soarele!", asa incat numai de flirtat nu ne ardea.

Va pup, sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Alma,ai dreptate! Sper sa fie doar o exagerare in continuare cu prognoza meteo.
M-am trezit eu dimineatza,dar la 11 eram inapoi si cu toate cumparaturile facute.....si am dormit si dupa-amiaza.Maine nu mai scap,desi e duminica,trebuie sa fac curat,cu bagat de aspirator,sters de praf si ce mai trebuie.
Acum iesim sa mai facem o tura de lac.....ca tare-i frumos!
Seara buna la Dumneavoastra!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Uite ca nu m-am culcat nici la ora asta.....
Am stat in parc pina pe la 10 linga niste fantani arteziene care racoreau atmosfera si era mirific....
Si m-am hotarit eu asa,gindindu-ma ca maine s-a anuntat chiar canicula(de unde oare?),ca ce-ar fi,sa fac mancarea pt.maine?
Si iaca sta ciorba pe foc,legumele cu pui la cuptor si eu la tv,admirand "nunta secolului"(oare de ce o fi a secolului?)


BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Pentru ca un secol i-a trebuit lui Irinel sa isi gaseasca pe cineva care sa se uite de sus la el...

Bravo Brenda! Tot la cratita ne intoarcem...Bad joke.
Eu cu chiu cu vai imi prajesc niste cartofi o data pe saptamana. In rest sunt la mila fast foodurilor. Bucataria este un taram misterios si inpenetrabil pe care ma limitez sa il admir de la distanta. Sa ma mai intreb de ce divortez?

Si eu am iesit in parc tarzior pentru ca nu mi-am dat seama ca trecuse ora de iesit. ca deobicei am inchis parcul dupa ce fii-mea a numarat toate pietricelele de la locul de joaca si si-a luat cina pe banca.

Acum ma indrept si eu spre patutul meu sa rumeg gandurile si frustrarile de zi cu zi.

Noapte buna...

Nukasi Mama la Nuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza,neatza!

Cred ca era trecut de ora 2 cind m-am bagat in pat.Ce sa zic? Chiar de sus se uita la el si,chiar daca vor sa arate ca trec pete anumite limite si standarde impuse de societate,un lucru tot nu inteleg: De ce mama naibii se incapataneaza sa-si puna mereu incaltari cu toc daca tot il priveste asa de sus?

Sofia,la mine-s mai multe cosiderente in ce priveste statul la cratita:nu-l mai pun pe cel cu banii,desi sigur nu m-ar tine punga sa fac asta,insa ma straduiesc mult,intr-o lume in care totul e artificial si nociv,sa ma alimentez atit eu cit si copila,in limita posibilului,sanatos.Si eu zic ca merita efortul.....

Alma,ce faci fata draga? Ai fost si ieri la plaja?

Miha,povesteste-ne mey,cum mai e cu noii colegi?

Cati se intoarce maine de la mare.Mi se pare ca a stat o vesnicie.Mai e un pic si vine la Bucuresti.Nu vine la distractie,dar eu abia astept sa-i vad pe amandoi,mai ales pe Pitzi.

Gabi,nici o veste? Ce mai e pe acasa? Ma tot gindesc si parca retraiesc momentele prin care am trecut eu.Si eu inca eram un pic mai "norocoasa" decit tine,ca la momentul divortului nu mai locuiam demult impreuna,si tot a fost un soc,si tot s-a lasat cu scandal.Cum de imi permisesem eu sa-i dau o asa palma?

Danim,cum mai stati cu caldurile?Ce fac printesele? Si-a revenit cea mare cu manutza?

She! Unde e She? Nici un semn de viata?

As putea continua apelul,dar....unii duc lipsa de timp,altii pur si simplu au abandonat gasca....noi va asteptam cu drag in continuare....

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Brenda, eu in principiu stau acasa. Doar ca in fiecare seara imi adorm copiii, si pe cand ma trezesc sa merg acasa sa dorm, e dimineata. Am noroc ca e doar un etaj distanta:) Mai nou omul cand ma vede zambeste senin, de parca am fi cei mai buni prieteni din lume.

Mergi la inceput