Clipe din trairile sufletelor noastre...(9)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Brenda, nici pe mine nu ma bate. Insa cand eram aseara deja in drum spre un somn adanc si sanatos si a inceput sa urle, zau ca m-am enervat dar mai mult m-am speriat. Efectiv nu stiam ce sa fac. Nu stiam daca e bine sa sun la politie sau nu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Daca ai deja actiunea de divort bagata,vine politia imediat,Gabi.Asa ca nu mai ezita,data viitoare fa-o!Caci sigur va fi o data viitoare

She,imi pare rau de treaba cu telefonul,ai grija ca probabil esti o tinta sigura pt.amatori....

Miha,nu ne zici nimic?

Danim,am impresia ca ati trimis cadurile alea spre noi,ca incepe sa se incalzeasca...

Va doresc o zi minunata!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Stiu, Brenda, multumesc! Data viitoare sigur voi suna la politie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ehhhh....si uite inca o zi trecuta.....nush ce ma apuca asa cite o nostalgie citeodata......

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Nimeni nu trăieste singur. Desi unii poate că ajung la ideea asta, că ei sunt unica realitate, iar restul este doar o iluzie. Caz în care ar rezulta că toti suntem unice realităti, iar ceilalti sunt iluzii... paradox inutil. Mai degrabă toti alcătuim o unică realitate si ne confruntăm împreună cu propriile noastre iluzii comune despre ea, ca să regăsim fiecare adevărul despre sine însusi, pe calea formată de iluziile sale personale. Asta da, realitate!
Cred că există, în viata fiecarui om, o fază în care el trebuie să devină constient de potentialul său individual, dar după aceea el nu mai poate progresa decât în măsura în care învată să coopereze cu altii pentru idealuri comune, de interes general înalt. O demonstrează toti acei sfinti care, ajunsi la o realizare înaltă a relatiei cu divinitatea, nu s-au grăbit să se retragă într-un palat de clestar, la adăpostul marii lor puteri sau întelepciuni, ci au continuat să fie în serviciul omenirii. Tot ce are lumea este în fiecare om, dar tot ce are fiecare este lumea întreagă.


BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

neatza,fetelor!
Vin caldurile!(Numai Danim ni le-a trimis,stiu eu...)
Bine ca noaptea isi ia revansa si ne mai racorim putin...Pe mine ma apuca groaza,ca la mine e incubator in casa.....

Ce bine o fi de Cati la mare.....

Noi ne gindisem la o iesire la munte in week-endul asta,ca tot e cald,sau undeva linga Buzau,la un prieten.Sa vedem daca se concretizeaza ideea.....ca unii mai au si treaba....

O zi buna sa aveti,doamnelor!
Si domnilor....


BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Huhhhh.....azi am fost la dentist,m-am hotarat sa-mi schimb cei doi dinti din fata,ca erau dusi.Am profitat ca mai aveam 1 milion la el si i-am dat bice.M-a anesteziat bine si m-a macelarit,dar de marti o sa am dinti noi si frumosi.
Si m-am hotarat sa-mi schimb si culoarea la par.Ce-mi recomandati? As inclina spre un saten...
Si m-am mai hotarat sa merg si la sala.
Azi am intrat in camera Dianei si am muncit acolo vreo 4 ore.Am aruncat tot ce mi-a picat in mana si mi s-a parut inutil,altfel riscam sa cada toate pe noi cit de curind.Doamneeeee.....multe,tare multe.Mai am sa bag toate plusurile la masina(aproape 60 de maimutoi,daca nu mai mult),ca-s pline de praf.Maine,ca azi e sarbatoare.
Chiar:care-i femininul de la Ilie?

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Bau! Eu am lipsit fara motivatie, mai putin saptamana in care am fost la mare.

Iulia, felicitari pentru cuibul propriu. O noua victorie pe frontul femeilor puternice si singure.

Gabi, imi pare rau sa aud de divort si de scandaluri. Daca ai unde sa te refugiezi cu copiii, fa asta si du-te direct la un avocat. Nu ii mai spune sotului ca divortezi, fa-o pur si simplu! Asa o sa vada ca vorbesti serios. Evita scandalurile si nu il provoca.

Miha, felicitari pentru optimismul debordant si molipsitor si pentru noua slujba. Sa iti aduca multi bani ca sa iti rasfeti copiii! Apropo, ai niste copii superbi!

Brenda imi pare rau pentru examen. La culoare de par eu tot incerc sa ma fac caffeaulait. E greu de ingrijit asa o culoare ca am pigment de tiganca si dupa o saptamana se si vad radacinile.

Kuki si Brenda, nu imi place sa va vad intepandu-va. Suntem aici sa ne sustinem, indiferent de alte forumuri pe care le bantuim.

Ma bag si eu la o intalneala data viitoare, daca ma primiti.



Nukasi Mama la Nuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Eu ma tarai de pe o zi pe alta, in ideea ca nu ma aflu intr-un moment in care sa imi fac planuri de viitor. Osciolez intre o liniste tip anestezie si clipe de nervi inexplicabili. Nu ma pot concentra si am deseori impresia ca nu mai stiu sa simt. In afara de copil, nu-mi pasa de nimic. Senzatia asta am dobandit-o la mare, unde am plecat cu ideea ca o sa sparg Vama, o sa le arat oamenilor ce inseamna distactia si in schimb, m-am plictisit crunt pe mine si pe prietenele mele, m-am culcat ca pensionarii si n-am reusit nici macar sa flirtrez cu un barbat. Asta nu e mare paguba, ca oricum nu m-am priceput niciodata la asa ceva, insa imi spune ca nu o sa pot prea curand sa ma uit la un barbat fara sa vreau sa-l scuip intre ochi.
Ma duc sa imi termin al doilea nes pe ziua de azi. Cine vrea o sueta si un nes instant cu o tigara ... aici ma gaseste.

Nukasi Mama la Nuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

io vreau :) ca azi noapte n-am prea dormit.

ieri am fost cu fiica-me aia mare la spital de i-au pus minutza in gips, ca a alunecat si s-a lovit la cot. pina miercuri cind o sa-il scoata o sa fie tare greu....ca ba e ok si o distreaza, ba il vrea dat jos...azi i-am promis ca o sa desenem pe el si o sa punem stickers ca sa arate mai frumos.

Mergi la inceput