Mamici de martie - aprilie 2007

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_b spune:

Hop si eu pe aici. Dupa 2 ani de tratamente (Paula... stiu si eu cum e!), dupa 3 teste pozitive si un Hcg de 1600 incep sa cred si eu ca sint graviduta.
DN: 11.09.74 UM: 06.06.06 DPN: 16.03.07

Nu am nici un fel de simptome si fac tratament intens de sustinere.

Monica 5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula75 spune:

Monica felicitari si bine ai venit!

Stiu cum e sa iti doresti un copil si sa nu poti dar acum..vei fi mamica! Nici eu nu prea am simptome si la fel fac tratament de sustinere.
Sa nu faci efort si sa te menajezi!
Pupici,
Paula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancris spune:

pupam toate gravidutele si viitoarele posibile gravidute.
Am venit si noi cu completari :
DN 23.04.1969 UM 01.06.2006 DPN 14.03.2006
Asa cum mai spunea cineva pe forum..pentru intrebari va stau la dispozitie..avand amintiri destul de recente legate de sarcina

Ana Maria si Radu-Cristian 27.10.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Vestea mea e foarte proaspata: testul mi-a iesit pozitiv acum cateva ore.
DN 23.12.1970, UM 11.06.2006 DPN 20.03.2007 (dupa calculele mele)
Baiatul meu Raul - 7 ani - asteapta de mult un fratior. Eu as vrea o fetita, dar ma multumesc cu orice.
Va pup si sper sa ne simtim bine impreuna la acest subiect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_78 spune:

Si eu, si eu cu voi aici...am fost la dr. ieri si s-a confirmat sarcina
DN: 02.08.1978, UM 28.05.2006, DPN 05.03.2007

Deocamdata sunt sub presiunea emotiilor si a intrebarilor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

...am aparut si eu pe aici la voi...raportez:
DN 01.02.06...UM 06.06.06....cu ciclu de 35-36 zile.....DPN 20.03.07...am vb si cu doctorul la tel si la valoarea de 4392.39 mUI/ml care mi-a iesit la Beta HCG...zice ca ori sunt 2 ori sunt mai multe saptamani decat cred eu...sa de-a dumnezeu sa ne fie bine la toate sa avem sarcini usoare, bebelushi sanatoshi si noi sa fim sanatoase sa-i putem creste.
Luni seara am programare la doctor sia tunci voi stii exact cate sapt am si data probabila a nasterii.


Va pe toate Karra .
http://pg.photos.yahoo.com/ph/carminutzaa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

am gresit DN 01.02.80...ce tanara eram daca era in 2006......

Va pe toate Karra .
http://pg.photos.yahoo.com/ph/carminutzaa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

am aparut si eu pe aici la voi...raportez:
DN 01.02.80...UM 06.06.06....cu ciclu de 35-36 zile.....DPN 20.03.07...am vb si cu doctorul la tel si la valoarea de 4392.39 mUI/ml care mi-a iesit la Beta HCG...zice ca ori sunt 2 ori sunt mai multe saptamani decat cred eu...sa de-a dumnezeu sa ne fie bine la toate sa avem sarcini usoare, bebelushi sanatoshi si noi sa fim sanatoase sa-i putem creste.
Luni seara am programare la doctor sia tunci voi stii exact cate sapt am si data probabila a nasterii.


Va pe toate Karra .

Va pe toate Karra .
http://pg.photos.yahoo.com/ph/carminutzaa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancris spune:

Neatza fetelor..vad ca se mareste lista de . Ce frumos. Sa dea Dumnezeu sa fim cu toate sanatoase,sa avem sarcini usoare si sanatosi si norocosi. Miercuri mergem si noi la analize..sa speram ca vor iesi bine. Parca abea am terminat cu analizele de cand eram gravida cu Raducu..ce repede trece timpul.

Ana Maria ,Radu-Cristian 27.10.2005 si BB DPN 14.03.2007
http://pg.photos.yahoo.com/ph/anamaria_2369/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada_rozz spune:

Inca o burta alaturi de voi!!

DN 20.04.1981 UM 31.05.2006 DPN 07.03.2007

Eu din pacate nu ma simt prea bine de vreo o saptamana,adica am palpitatii si dureri de cap,stau mai mult in pat.Am fost la doctor si mi-a spus ca sunt stari neurovegetative declansate de sarcina.O alta veste proasta am primit-o alaltaieri de la laborator si anume analiza CMV(citomegalovirus) a iesit pozitiva.Se pare ca trebuie sa repet analiza.Oricum am intrebat multi medici si mi-au spus ca 70 % din femei au acest virus,care este ca o raceala,se ia prin aer,si ca nu e cazul sa fac chiuretaj,dar trebuie urmarita sarcina cu atentie.off..sper sa trecem si peste asta.La eco transvaginala se pare ca bebe e bine,are ritm cardiac,dar probabil e prea mic sa se vada ceva clar.

As vrea sa stiu daca printre voi mai sunt burtici care au stari neurovegetative...sau ce simptome de sarcina au...eu una ma simt destul de ciudat...imi mai creste si temperatura cateodata...dar nu trece de 37,5.

Va pup si astept un raspuns.

Mergi la inceput