Mamici de martie - aprilie 2007

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

irina, felicitaaaaaaaaaaaaaaaari!!!! si iti doresc tot ce-mi doresc si mie!

sarcini usoare tuturor mamicilor de martie-aprilie 2007!!!

vine bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Suzy, Paula ,Irina,Megbeng felicitari! Sa aveti sarcina usoara si bebei sanatosi! Va asteapta o perioada minunata - cea de gravidutza- si una si mai frumoasa in care va veti tine minunea in brate si veti simti ca sunteti binecuvantate!Paula, mie in saptamana a 7-a mi-au aparut ntr-o duminica niste scurgeri usor rozalii. A doua zi la ecograf s-a descoperit desprinderea oului la nivelul unui fibrom uterin de care nu stiam.Am luat utrogestan pana in saptamana a 15-a, cate 4 pastile pe zi. Astazi am un bebe sanatos si foarte frumos.DianaD & Buflici (12 aprilie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:
Originally posted by megbeng

irina, felicitaaaaaaaaaaaaaaaari!!!! si iti doresc tot ce-mi doresc si mie!sarcini usoare tuturor mamicilor de martie-aprilie 2007!!!vine bebe!

Meg,mersic,sa dea Domnul sa ajungem la capat cu bine,sa avem nasteri usoare si bebei sanatosi.Si succes la examene pentru noi doua.
Eu cred ca merg la ginecolog si la medicul de familie dupa examen,ca acum n-am timp deloc.Suzy,la ce ginecolog mergi?Eu o sa ma duc la Suciu,de la Polizu,am fost multumita data trecuta.Ca sa faci listuta dai edit la primul tau mesaj si ne adaugi si pe noi.Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
"Traim intr-un paradis al nebunilor."
Serafim Rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzy78 spune:


Salutare mamici de martie -aprilie.....va rog sa-mi trimitteti DN, UM SI DPN......pt a fi introduse pe listuta.......

maine dimineata am sa le procesez......caci un am timp in seara asta.....iesim sa sarbatorim 2 ani de casatorie....si faptul ca vine bebe.....

va pup pe toate si sa aveti grijuca de voi....
Suzy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula75 spune:

Suzy,
La mine DN 11.10.1975 UM 25 mai 2006 si DP 2martie 2007( cu ajutorul lui Dumnezeu).
Fetelor e minunat ce se intampla aici ...acum cine poate sa-mi spuna si mie daca e normal sa ai o temperatura mai ridicata a corpului in sarcina. Sunt in saptamana 6 si cateodata ma iau niste valuri de caldura de mor!
Sa aveti grija de voi viitoare mamici!
Va pup
Paula
Braila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yashy spune:

Felicitari mamicilor!!! O sarcina usoara, sanatate si mult curaj!!

Cunosc si eu o mamicuta care abia a aflat ca gravida in 3 sapt. Asta inseamna ca e la voi in gasca,nu? O s-o pun sa scrie, dar e cam rusinoasa!!

Pupici multi pe burtile inca plate!!


Adina & Luka (4 ani pe 15 mai)
obraznicatura lu' mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Paula, e normal sa ai temperatura mai ridicata. Eu in primele saptamani am avut in jur de 37,3. Ginecologul mi-a spus ca de la 38 in sus ar fi probleme.DianaD & Buflici (12 aprilie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Paula e normal sa-ti fie cald si temperatura un pic mai mare. Eu, care sunt o friguroasa de felul meu, am suferit de caldura toata sarcina, inclusiv iarna. Am dat centrala mai mica si sotul meu (care nu suporta caldura si-i place mai rece)murea de frig, iar eu tot dezvelita dormeam Si la inceputul sarcinii imi luam temp. in fiecarfe zi, ca mi se parea ca iau foc si aveam 37,5 grade.
Sa aveti sarcini usoare si copilasi sanatosi


http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauricisolomon/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pantera28jp spune:

YASHY...multumesc de introducere!
Bine v-am gasit mamici de martie 2007 !si eu sunt gravida in 3 saptamani ,4 cred ,inc a nu s-a vazut la ecografie asa ca m-ai astept inca 2 saptamani.Bafta multa la toate si o sarcina cat mai usoara!
Ella
mamica de baietel 5ani jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula75 spune:

Fetelor vreau sa va mai intreb ceva, sunt in saptamana 6 si n-am nici un simptom ca as fi insarcinata( nu as vrea sa am greturi non stop ) doar sanii ma dor .La voi cum e sau cum a fost?
M-ai ma apuca uneori cate o foame de imi vine sa rod tot frigiderul...in rest nimic.
Astept impresii
Aveti grija de voi viitoare mamici si nu numai!
Paula

Mergi la inceput