40 cu + sau - (cap.12)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

Raport de seara - am fost unde m-a invitat Lu, l-am vazut pe printul Duda; las pe Lu sa povesteasca ca eu am probleme cu tastatura

Noemi - incep cu tine ca e mai urgent - eu plec din Buc pe 20 august da`nainte tre sa nentilnim sa spargem o ceapa sho slana impreuna ca e mincarea mea preferata1


va pup si pe saptamina viitoare ca intru in vacanta pina atunci si schimb si tastatura franceza cu una normala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Ok, ma-nscriu pe lista de intalneala.

Am facut tocanita de ardei copti cu sos alb de usturoi, si piept de pui la gratar, daca doriti sunteti binevenite :)
KUKI, cate puncte inseamna mancarea asta? :)))

Nu certati copiii cand viseaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Craciunitzo, razi de mine, asa-i ?:))
Pai la mancarea asta e o formula intraga de calculat, ca sa nu mai zic ca mi-ai facut pofta si mi-am epuizat punctele pe ziua de azi.
Am primit de la Carmi (pe care o pup pe aceasta cale si-i multumesc intens) niste chestii, le-am listat si le-am pus intr-un dosar galben care va deveni cartea mea de capatai pana oi reusi sa arat si eu ca o femeie ce sunt.
Cum ziceam, Carmi mi le-a trimis, draga de ea, dar inca ma mai uit ca matza-n calendar la punctele alea si ma straduiesc sa calculez tot ce bag in gura.
De exemplu am bagat cirese ca sparta, ca dehhh...cica fructele au punctaj 0 si cand colo m-am trezit ca 8 cirese au 0.5 puncte si eu cred ca mancasem hehehee...un mare multiplu de 8. Asa ca nu-i treaba simpla cu punctele.

Intalneala, intalneala...sa fie dupa 15 august cu slana, paine, ceapa, tot tacamul.
Vreau tare mult sa va vad pe toate adunate. Sper sa si pot, sa nu ma laud degeaba. Poate nimerim un week-end in care sa fiu si eu libera.

Mai vorbim, mai negociem, mai stabilim...

Acu' ma duc sa mai citesc in urma ca parca mi-au scapat niste chestii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Liliana aici sint....dar nu am timp sa tin pasul cu voi...nici nu stiu despre ce vorbiti voi aici..povesti triste...
Asa ca eu va spun...noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Fac un picut de misto, ca eu inghit si ma gandesc la tine, mai am pana sa calculez puncte :)))
Adevarul e ca eu fac niste depresii asa de urate cand tin cura de slabire incat doctorul berzonal mi-a interzis categoric sa ma fortez, am zis saru-mana si-mi vad de trebile mele

Nu certati copiii cand viseaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona dragusin spune:

Craciunitza cum se face tocanita asta ? Ca eu sint mare devoratoare de ardei copti dar toc. nu stiu sa fac.

Naomi m-ai facut sa pling. Nu stiam prin ce ai trecut...Esti o invingatoare

SIMONA
http://pg.photos.yahoo.com/ph/doru_gilbert/album?.dir=82d7re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:

Multumesc, Iuliana (nematics), lasi tot greul pe mine!
Importante sunt multe lucruri, Radu Duda, da, e ceva ce nu se intampla in fiecare zi, ce vreau eu sa spun e ca atmosfera nu era deloc intepenita, vorbea care cu cine apuca, iar cel mai frumos si mai frumos (da, da!) este c-am cunoscut-o pe Iuliana.
Atat poci sa va spun in seara asta, ca-s cu okii pe jumatate inchisi si mai trebuie s-alerg si dupa Anca sa stinga lumina si sa se culce.

Dr. homeopat n-am vizitat, dar o sa ma duc la urmatoarea pasa prosta.
Eu va zic ca mi-a trecut si voi nu si nu, ca-s bolnava. Pai asa ma cunoasteti voi? Cu fierul si zincul (si magneziul) stau bine, in fine, cred, nu de alta dar prin mai am luat o luna de intaritoare gen kokteil Molotov, numai sa citesti ingredientele pe eticheta pierdeai o juma' de ora!

Ma duc sa ma culc.

PS Suna bine tocanita de ardei a Craciunitzei, bine, de vara si fara calorii. Miam!



.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C'est quand on n'y croit plus, que le ciel vous entend et pardonne. »
Kyo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Porumbel, restabilire rapida puiului tau.

Nematics, l-ai vazut pe Radu Duda ? Cum mai arata ? eu l-am vazut acu' 20 de ani pe vremea cind era actor la Iasi. Era un tip mishto.

Mai fetelor, ma faceti geloasa rau, auzi la ele intilnire la Bucuresti cu slana si ceapa. Eu salivez.





Mik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Heeeey, ce e aici? Loc al pierzaniei??? Unde citesc, ochii mi se opresc numai pe mancare: ba e vorba de inghetata, ba de tocanita, ba de slana cu ceapa! Si tocmai acum, ca am reinceput si eu regimul (cu putine calorii, snif)! M-am inscris la ediet, platesc lunar ceva, iar ei imi trimit retete relativ simple si cu lista de cumparaturi. Am tinut pana acum doar o saptamana, si am reusit sa dau jos o amarata de jumatate de kilogram. Drum luuung pana unde trebuie sa ajung!

Adrienne, vacanta frumoasa! Abia astept luna octombrie, sa ajung si eu acasa; dupa mai bine de 4 ani mi-e dor rau de tot, si zau ca nu-mi pasa de partile rele (sa vedem cum va fi dupa ce le simt pe pielea mea). Vreau si eu chef cu fetele! Ce ziceti? Organizam o intalnire si in toamna?

Porumbel, sanatate multa lui Paul! Cati ani are? Cat timp trebuie sa ia pastilute pentru tensiune?

Pisi-pis, esti microbista? Daca ai vedea cati suporteri ai Portugaliei sunt si aici, la capul pamantului… Cele mai multe masini au pus la vedere steagul Italiei, dar imediat urmatorii (foarte vizibili) sunt cei cu steagul portughez. Oricum, felicitari Frantei! Cine credeti ca va invinge in finala?
In ceea ce priveste durerea de posterior, colegul meu imi aminteste mereu ca singurele leacuri eficiente de la o varsta incolo sunt numai Cimitirina si Parastasolul.

Va pup, ca iarasi am terminat pauza de masa.


Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Tocanita de ardei copti, reteta pentru doamnele ocupate: se coc 10 ardei grasi, se pun fierbinti cu sare multa intr-un castron acoperit cu un servet, curatam doua cepe marisoare, le taiem fideluta si le calim usor, la foc mic, cu un strop de ulei de masline. Cand sunt gata, oprim focul si revenim la ardei, ii curatam, ii spalam si ii taiem fideluta sau cubulete, cum avem chef. Reaprindem focul la ceapa, punem ardeii si lasam acolo la foc mic. Curatam trei rosii mari, taiem cubulete si aruncam peste ceapa si ardei. Rosiile sa fie crude, nu fierte, deoarece coaja are vitamine. Dupa ce au dat in clocot, batem repejor o cana de lapte cu faina, ca pentru ciulama si turnam in tigaie. Amestecam pana se ingroasa, punem sare, piper si usturoi.
Se mananca cu porumb fiert :)))


Nu certati copiii cand viseaza!

Mergi la inceput