Suceava- sezonul 11

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Imi pare rau, Eveline, sa aud ca mica Bia nu e tocmai ok. V-am catat azi cu privirea prin parc, dar nici prin gand sa-mi treaca faptul ca mititica e bolnavioara. Tinem pumnii sa fie bine si sanatate multa la puiuta mica. Btw, am auzit de multi copii cu viroza digestiva in Suceava, febra 40 din senin si varsaturi. Sanatate multa!

In legatura cu intalneala de duminica, cred ca o sa ajung un pic mai tarziu, n-am ce face is de serviciu atunci. Voi tine legatura prin telefon cu Carmen sau daca mai vrea cineva sa imi transmita nr de mobil pe PM, sa o faca si va sun eu duminica dupa 19,30 sa vad pe unde sunteti (in ideea ca ramane valabila mutarea din parc la McDonald's). Mai devreme e putin probabil sa fiu disponibila.

Zile bune tuturor!

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Evelinesanatate multa Bianca si sper sa isi revina repede, sa nu va mai dea emotii.
Pentru noi e OK si M'cdonalds ca Daria abia asteapta sa o duc la topogan dar speram sa avem vreme sa putem sta afara.


Poze cu mandrutele;fetele mele
carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Buna seara!In primul rand Eveline sper ca Bia este mai bine. Poate ai stat cu ea la soare prea mult. Insanatosire grabnica!
Inainte sa intru la sectiunea cu Suceava, la Prieteni dintodeauna...scria ca ultimul mesaj este de la megbeng dar aici nu este nici un mesaj. Si s-a mai intamplat si alta data.
La noi toate sunt bune deocamdata, cu serviciul si acasa.
Mai fetelor, cum sa-l conving pe barbatu asta al meu sa mai facem un ? ca nu vrea frate sub nici o forma. Azi mi-a zis foarte raspicat ca sa nu mai insist cu prostia asta.
Asteptam concediul, adica luna august.
si desigur sper sa fie vreme si sa fie totul bine pana duminica.
Acum va las ca sa urca copchilu' meu pe mine si nu pot scrie.
pupici!

Crengu, mami lui Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

apare ca ultimul mesaj e de la mine si cand modific lista (cum a fost cazul acum, cand am adaugat-o pe dana) sau daca editez mesajul meu

vine bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Buna fetelor!
In primul rand vreau sa va multumesc tuturor pentru urari si pentru gandurile bune!
Si acu sa dam raportul: ieri dupa amiaza cand s-a trezit avea 38.2 si bleguta rau....i-am dat paracetamolul in funduletz si si-a mai revenit dar n-a vrut sa pape nimic in schimb a baut mult ceai ceea ce mi-a convenit. Spre seara nu mai avea febra, a papat orez cu lapte destul de mult si la 22 i-am dat antibioticul. Dimineata la 6 cand i-am dat din nou antibioticul parca era un pic calduta dar nu cine stie ce asa ca n-am chinuit-o sa-i mai iau temperatura....a baut juma de cana de ceai si a luat somn instantaneu....si acu la 11.15 cand scriu inca doarme....nu mai are febra dar doarme tare mult....nici nu stiu ce sa fac. As lasa-o sa doarma caci ieri a fost o zi grea pentru ea si acum ma gandesc ca poate o sa-si revina.
Analiza nu am apucat sa-i iau ca n-am avut cand (ar fi trebuit dimineata dar daca ea a tot dormit...).
Cred ca o sa fie bine de acum daca nu mai are febra....asa mi se pare la pipait...o sa vad cand se trezeste sa-i pun termometrul sa fiu sigura.
BTW....la varsta asta cum se ia fetelor temperatura....ca mie mi-e cam greu.....in funduletz nu sta deloc sa i-o iau, la sub brat nici atat....spunea ieri o dr ca dupa 1 an i-o pot lua la sub brat...de unde!....ca a mea asa se foieste ca i-a iesit 37.5 la sub brat si ea ardea toata.....

Sa vedem cum o sa fie dupa ce se trezeste....a adormita aseara pe la 11, a stat treaza cam un sfert de ora dimineata la 6 cat cu medicamentul si ceiutul si acum inca doarme....cred ca v-am zapacit!

VA pup pe toate fara exceptie si "tragem tare" sa nu fim defecte duminica!

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Eveline, multa sanatate Biencutei.Acum am vazut ce a patit mititica. Ii trimit un pupic de la mine si sa vezi c-o sa-si revina.

Sucevencele, AMR 3 zile pana duminica. Voi fi cu gandul alaturi de voi. Poate o sa faceti si voi niste poze sa le vedem si noi......

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/micaelapodariu/my_photos
"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaa spune:

Buna fetelor!
Pe scurt sper ca ajung si eu duminica la trei barbosi. Acum nu stiu ce sa fac cu cel mic, sa-l iau sau nu. Eu fac fata cu greu vitezei lui si sotul s-ar plictisi intre atatea fete. Voi vedea cum fac.
Abia stept sa va cunosc!


poze 1
poze 2

Ramona si Robert (15 ianuarie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

quote:
Originally posted by eveline

BTW....la varsta asta cum se ia fetelor temperatura....ca mie mi-e cam greu.....in funduletz nu sta deloc sa i-o iau, la sub brat nici atat....spunea ieri o dr ca dupa 1 an i-o pot lua la sub brat...de unde!....ca a mea asa se foieste ca i-a iesit 37.5 la sub brat si ea ardea toata.....




Se gasesc la farmacie niste termometre-folie, care se tin un anumit timp lipite pe fruntea copilului, cu eroare mica. Sunt si de unica folosinta dar si pentru mai multe utilizari. Acu un an si ceva costa 100 de mii setul cu doua bucati.

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Wow Dana, merci...chiar de astea nu stiam.

Bia s-a trezit pe la 12 fara un sfert si chiar ma gandeam ca o sa i se dea peste cap programul...de unde....s-a jucat putin, a papat la pranz si a adormit de amiaza....un pic mai tarziu decat de obicei dar nu conteaza....nu mai are febra deloc si simt ca intram in programul normal. Am sa-i dau cele 3 zile antibioticul pentru gat si gata! Sper ca a scapat mititica....

Dupa ce se trezeste din somnul asta am de gand sa o scot afara....sper ca o sa fie totul ok.

Pana la urma cred ca a fost vorba de o indigestie combinata cu putin rosu in gat....mai multa sperietura a fost amplificata si de ideea desteapta a dr ca ar avea meningita....n-a fost rau intentionata femeia, trebuia exclus orice dubiu dar parca a fost prea dur diagnosticul...
Va pup!

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

eveline, doar 3 zile a zis dr sa-i dai antibiotic? eu stiu ca se da MINIM 5 zile...
oricum, bine ca vestile sunt bune!

ramonaa, te trec pe listuta de intalnire..abia astept sa te cunosc..yupii!!

oare simina ce mai face? cred ca e foarte ocupata cu picii

iliuta, facem poze, cum sa nu?!

vine bebe!

Mergi la inceput