Suceava- sezonul 11

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

doina, draga de tine! te-am cam lasat singura la cafeluta!
eu am dus azi lucrarea de diploma la legat si am facut o gramada de treburi prin casa, am ajuns si la gineco, mi-a zis ca e totul ok si sa incep sa iau prenatale.
de maine ma reapuc de invatat pentru rezi in "stilul meu"..adica la greu, ca saptamana trecuta m-am ocupat de lucrare, am trantit o indigestie, in fine, am tras chiulul mai pe scurt.
eveline, asa e cu pozele..si pe monitor se vedea inca si mai clar!!! fericire mai mare nu exista, asta e clar!

vine bebe!

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Incerc sa ma descurc pana ne strangem toate, am fost eu singura atatia ani si m-am descurcat,dar acum caci mai e putin si se intorc fetele de pe unde sunt plecate.Nu stiu ce am in seara asta o stare proasta...o indispozitie...Apropo nasa noastra de cununie e din Suceava, ai putea sa afli cum se numeste secretara decanului caci acum cativa ani era fata nasei noastre si nu mai am nr. de telefon, nimic.Numele mic este Cosmina cred ca s-a casatorit...

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaa spune:

Buna fetelor!
Meg felicitari! Sarcina usoara in continuare si lasa gandurile negre. Bucurati-va de aceste momente pretioase. Am vazut si eu pozele. Sunt impresionante. Cat despre incuscrit eu spun da, vedem mai departe ce iese .
Va pup pe toate si pe toti copilasii.

P.S. Nu stiu exact care e reteta de baietel + fetita dar ne-a iesit!

poze 1
poze 2

Ramona si Robert (15 ianuarie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Iti dau eu reteta de baietel+ fetita tocit mult genunchii ,"munca multa"caci altfel nu iese...ce crezi ca e asa usor?noi am facut baiat primul,al doilea baiat si a treia fata cucuiata face cat doi baieti la un loc!Vai de soacra ei care va fi!!!
Dimineata la cafea!!!Ca nu se mai poate!!!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Salut fetelor....haideti ca azi cred ca fac eu cafeaua.
Sa aveti o zi buna!

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Eveline, mi-ai luat-o inainte cu cafeaua...sant aici acum,si imi fac planul de bataie pe azi, ce sa gatesc?cand sa ma apuc de spalat covoarele?de curatenie de zugravit?cam nasol dar trebuie. Voi ce faceti?Apropo sa va dau datele mele sa puteti sa le scrieti pe prima pagina: nascuta la 24.05.1962 Suceava, copii Dan :15.05.1982 Suceava, Catalin :9.05.1986 Zimnicea, Dana :7.07.1988,Zimnicea, si sotul Gicu:20.05.1959, Turnu Magurele(Teleorman).Va pup duce sa aveti o zi buna si sa fiti iubite!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Buna dimineata,

Doina esti tare matinala si ne zici "buna ziua" prima; si eu ma trezesc devreme dar nu am timp sa intru chiar atunci pe DC. Eu trebuie sa ma duc cu fetele la doctor ca sunt gogite rau, tusesc si au nasul infundat, asa ca 2x30 ron = 60 ron consultatia, plus cat or mai fi medicamentele . Mi-e ciuda ca au racit vara si nu stiu cum s-a intamplat.
De pe 18 august incepe targul mesterilor populari la cetate si de data asta sper sa nu mai ploua ca sa fie mai frumos ca anul trecut cu toate ca am observat ca din an in an vin tot mai putini mesteri autentici si tot mai multi comercianti de kitch-uri.
O zi buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

doina, am trecut datele tale in lista!!mai, da voi din 5, 4 sunteti nascuti in mai? cam asa o sa fie la noi februarie, si eu si sotul si bebe in februarie, plus cununia noastra civila! cu Dana nu v-a iesit sau nu v-ati propus sa vina tot in mai?
eveline, cred ca ai stabilit un nou record cu mesajul tau postat inainte de ora 8.
carmen, sa nu te superi daca ma amuz un pic...da cred ca poti sa te duci cu o singura fata la doctor, vezi ce-ti zice si ce-ti da si aplici si pentru cealalta, daca zici ca se manifesta la fel!
mai, ilinca inca se reface dupa vizita si turul manastirilor?..nu de alta, da e prea liniste pe aici...

ziceati de targul mesterilor populari? vai, ce bine! credeam ca a trecut! vroia si sotul meu un butoias de stejar..poate o sa aduca, sa ii rog pe ai mei sa treaca pe acolo..stiti in ce perioada o sa fie deschis targul?de pe 18 pana pe cat?

dandush ne-a parasit?

hai pupici..azi mi-am facut si eu o cafeluta si ma bag la toceala

vine bebe!

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Meg pana la urma nu ma duc deloc cred. Dr la care merg eu cu ele nu e in oras si medicul de familie a fost dimineata de servici. Asa ca le dau eu ceva (din experienta) ca oricum sigur imi dadea antibiotic.
Targul va fi deschis intre 18-20 august.
Am uitat sa va felicite Meg si Ramona pentru bebelusi.Sa aveti copiii sanatosi, sa duceti usor sarcina si sa ne impartasti si noua din bucuriile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna,
Carmen sunt matinala caci stam la curte si daca trece cineva prin fata curtii cu vreo caruta pe la 5-6 avem un caine mare si daca latra gata mi se duce somnul si ma ridic,fac un dus, cafeaua si pana se raceste dau la pasari caci am destule,chiar daca am fost nascuta, crescut in oras m-am invatat sa fac si aceste treburi si chiar imi place,daca sunt organizata nu imi ia mai mult de 10-15 minute dimineatasi apoi la net, presa ,informatii,DC.Sotul meu se ocupa de gradina,cat este racoare si apoi antrenamente cu copii care il solicita.
Meg ati vazut ce am in casa?trei tauri si un rac?nu am planificat nimic asa a iesit,cand aveam decat baietii ne doream si o fata si "am muncit"!!!Ma bucur caci apar fetele din concedii, eu luna asta pe 29,30,31,o sa muncesc trei nopti la Alexandria la un restaurant caci sunt Zilele Alexandriei si m-a solicitat fostul meu sef,caci am lucrat 15 ani la Oficiul Judetean De Turism ,dar aici in Zimnicea,care este acum patronul restaurantului de acolo,pe bani frumosi,e si de munca mult dar ies si bani!!!Asta e meseria mea comertul,imi place si stiu sa o fac bine.Pana atunci trebuie sa fac casa bec!caci apoi incepe scoala sotul meu si nu mai poate sa ma ajute.
Va astept maine la cafeluta!

bita doina

Mergi la inceput