Suceava- sezonul 11

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilincalif spune:

hai inapoi pe prima pagina !

Zamfiruca, domnu Iepuru si VacaNebuna va transmit ca toti sint bine, stau la umbra si fac nani ! aveti grija, s-a anuntat canicula !
mie imiplace grozav soarele, cu conditia sa stau la umbra cu o bere rece in mina !
ha-ha! ma duc sa pregatesc pireul de legume zamfirucesc si o salata din de toate pentru mami si tati de zamfiruc !
va pupacim si poate ne vedem pe seara cind iesim la bintuiala cotidiana prin parcuri !

Ioana si Zamfiruca, minunata mamei (7 02 2006)
http://photos.yahoo.com/irina_inm
"Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilincalif spune:

fetele cochetele, unde sinteti ? in parc nu, pe forum nu... hei, da'chiar nimeni ?
noutati de pe la noi ? zamfiruc a experimentat prima cazatura din viata ei, dar a supravietuit inexplicabil de impecabil.... mami de zamfiruc era cit pe ce sa fie cadorisita cu o bucata de tencuiala de pe unul din blocurile turn de la intrarea in Obcini - cazuta la citiva cm si fractiuni de secunda departare de noi (daca nu eu, premiul mergea cu siguranta la zamfiruc, coviltirul carutului ei nu era tras!)... iar tati a patit-o si el, pe cind venea cu masina dinspre Dornesti, in Itcani la pasarela a intrat un nene colonel putin in portiera dreapta fara... in rest ne e bine!

pupacim pe toata lumea !

Ioana si Zamfiruca, minunata mamei (7 02 2006)
http://photos.yahoo.com/irina_inm
"Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Buna dimineata,
Scriu in viteza ca azi si maine am multa treaba la servici ca sa las totul OK inainte de concediu. Ilinca bine ca nu v-a nimerit bucata de tencuiala. Blocurile astea sunt pericol public. Eu am fix iarna, nu trec pe sub blocuri din cauza zapezii .
Eu ma bucur de vremea de afara chiar daca e canicula. Ma ia cu depresii numai cand ma gandesc din nou la 6 luni de iarna. Ne facem bagajele pentru mare si am mari emotii ca sa nu uit ceva mai ales ca trebuie sa ne limitam la bagaje ca in "micul gigant" nu prea este loc de asa ceva. Mai intru pana plecam.
O zi buna


Poze cu mandrutele;fetele mele
carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona8004 spune:

buna ziua fetelor dragutelor,

iata in sfirsit am gasit mult cautatul subiect. Am mai cautat subiectul cu sucevence dar numai nu il gaseam (poate nu l-am cautat cit ar fi trebuit)

as vrea sa ma alatur acestui , daca ma primiti.
din cite vad sunt 6 aspirante, restul cu comori. Fac o mica precizare, sunt cumnata cu Carmen, deci Daria si Ana imi sunt nepotele

Acum citeva informatii despre noi.
Maia are 10 luni si ne distram cu ea. E bucuria noasta. Maia este putin ragusita, ia sirop si asteptam sa vedem imbunatatiri. Momentan inca nu lucrez, dar ma gindesc la posibilitatea de a merge la munca.
Stam pe Zamca pe linga Pizzeria Primavera 2. si iesim imparca in centru, la Catolici si la 3 Barbosi.

Eu sunt nascuta pe 4 August 1980.
cam atit.
multumesc

Simona, mama lu Maia(22.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Simoeu nu am apucat sa trimit link-ul dar l-ai gasit singura.
Bine ai venit.


Poze cu mandrutele;fetele mele
carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Buna ziua dragele mele.
Simona bine ai venit!

Eu nu stiu ce am patit dar parca nu mai am timp de nimic....si sincera sa fiu nu fac mare lucru...parca mi-a intrat timpul la apa...

Ilinca exact asa am patit eu anul trecut langa parcul din centru, la cladirea vis-a-vis de muzeul de istorie....ditai mai bucata de tencuiala a cazut la cativa cm de caruciorul in care statea Bia....asa ca te inteleg foarte bine, imi imaginez ce spaima ai tras...dar bine ca totul e bine....

In alta ordine de idei eu plec iar la mare, de miercuri pana vineri (mult, nu?..)...dar de data asta fara cea mica si degeaba, cum se spune.....pe de o parte abia astept sa fac drumul in fata, in masina si sa stau tolanita la soare la mare pe de alta parte parca nu-mi vine s-o las pe cea mica nici o secunda departe de mine....

In rest nika nou....va pup pe toate fara exceptie!

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Buna seara!
Nici eu nu am timp in ultimul timp de nimic. Insa azi mi-a venit voucherul ptr. Bulgaria si radiez de fericire. AMR 17 zile pana plec.
La serviciu este tot destul de aglomerat. Nu mai am timp de scris dar citesc in fiecare zi.
Simona, bine ai venit!
Va pup si mai vorbim.

Crengu, mami lui Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Buna fetele. Nici eu nu prea mai intru ca nu prea am chef......asteptarea asta ma omoara. Mai e si caldura care e insuportabila si care-mi ia toate fortele.

Simina tu la ce bloc stai? Pentru mine G. E a ramas ca un loc tare drag...Cartodromul care mi se parea imens, paduricea, paraul care mi-a fost prezentat ca si mare cand aveam 4 anisori, scranciobele si topoganul de langa bl. 129 , scoala nr. 8.........Un pupic special pentru Teo.

Carmen sa te distrezi la mare.



Eveline, si tu, si ai grija sa nu faci insolatie.

Ilincalif, m-ai speriat cu tencuiala de pe bloc. Bine ca Zamfirucul e bine si e mare de-acum, daca papa si piure de legume.

Floare de Colt, inca sunt in asteptare, dupa cum am zis si mai sus, inca......... Bafta la....prestst.

Crengu, stiu ca Andreea a fost la Sovata. Spre sa vb cu ea zilele astea pe mess.Sa te distrezi si tu in Bulgaria.

Simona, bine ai venit printre noi

Va pupacesc si eu pe toate fara nicio exceptie.


Dandush, unde esti?????????Sper c-a ajuns pupu' si la tine.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/micaelapodariu/my_photos
"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Floare de Colt, am vrut sa-ti urez bafta la prestat........nu s-a inteles nimic.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/micaelapodariu/my_photos
"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona8004 spune:

Fetelor, multumesc mult de primire.
Carmen, cind mi-ai spus ca Suceava se intilneste, nu am ezitat sa caut din nou si sa vin si eu. Sa aveti un timp fain la mare.
Si eu vreeeeeeeeeeaaaaaaaauuuuuuu..... dar asta e. POate la anu.

Si eu parca raman fara timp. Sunt atitea de facut dar parca nu reusesc. Ehehehe...si ce daca. Mai trebuie sa le lasam ca sa ne putem bucura de viata, ca de nu om munci mai tot timpu si ne-om uita la copii si atunci criza......"cind a trecut timpu asta?" Pai nu mai bine faci strictul necesar, si te mai gindesti si la familie putin si de ce nu si la tine.

Eu am o gramada de facut azi si sper sa le rezolv ca de nu. nu stiu cind o sa mai am timp.

va pup pe toate.
Pa si o zi faina.

Simona, mama lu Maia(22.09.2005)

Mergi la inceput