Iasule, mandra cetate (36)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aime spune:

fetele!

Buuuun, deci nu numai noi suntem campioni la renel...da noi suntem campioni si la consum de apa...cel putin pe bloc...da eu nu stiu cum altii, 4 persoane, deci 2 parinti si 2 copii mari consuma doar 4-5 mc de apa rece si apa calda 1 mc...nu pricep ...decat daca ...dar asta e alta poveste

Fetele, am vorbit de piscina...deci, balaceala se petrece la Hotel Union, au si grupe de copii mai maricei, insa, cu profesor, abonamente, etc...dar ptr cei mici au ore de balaceala separate, cu mamici, tatici sau cu bunici...130.000lei/ora de persoana, program 12-17...da se poate si altfel...la noi e ora de somn si as prefera de pe la 10, trebuie discutat. Am vb la tel, era o tipa extrem de draguta, ne-a invitat acolo si chiar o sa mergem maine cel mai probabil. Trebuie facut un consult dermato la Profesmed si gata. www.hotelunion.info/index.html" target="_blank">Aici site-ul lor, cu ceva detalii.
Chiar vreau sa facem asta si poate si ceva vizite la Dana, sa ne treaca vara cu folos
Va pupic, ma duc sa culc copilu', mai revin

aime si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

quote:
Originally posted by herra

asta ne-a recomandat noua - dar dupa ce s-au infectat - ceea ce sper sa nu vi se intample - am scris ca sa aveti grija sa nu frecati si sa se intinda.



Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina si Vlad





Am inteles,dar ma intrebam si eu...
In plus am o intrebare si referitoare la sapun.Folositi sapunuri speciale pentru piele sensibila a copilasilor acuma pe caldura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Cristina,noi folosim sapunul de la Klorane,dar nu numai pentru acum,pe caldura.De mititel l-am spalat cu asta si parca nu ma indur sa-l schimb,cu atat mai mult cu cat noi avem oareshce problemute cu pielicica.

Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

critina, io stiu de la pediatra da` n-am aplicat inca ca dove este cel mai bun sapun pentru copiii cu pielea sensibila

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Aime,mai spuneam eu cu ceva timp in urma ca e mica lumea rau de tot.Tocmai studiam link-ul dat de tine si uite-asa mi-am descoperit o prietena,de care nu mai stiam ce mai face.Georgiana Niculita,e instructor de dans sportiv. Neaparat o sa vizitam Hotelul Union.

Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

quote:
Originally posted by carmenp

critina, io stiu de la pediatra da` n-am aplicat inca ca dove este cel mai bun sapun pentru copiii cu pielea sensibila

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3



Am avut niste dove in casa,da cu castravete si aloe..
Am sa cumpar unul simplu si probez pe o minutza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

eu folosesc spuma de baie de la nivea, pt copii.

unde e hotel union??

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina si Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

m-am uitat pe harta; de cate ori am fost in zona aia, nu mi-a atras atentia niciodata...

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina si Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Da, si eu as vrea sa stiu pe unde e acest Hotel Union... Am gsit ceva si ii sun pentru amanunte.

Cristina - Herra... Noi am avut un a.c. pana anul trecut de la Romstal iar anul trecut l-am inlocuit cu altul Dellonghi. E incomparabil, atat ca consum cat si ca ventilatie, ca sa nu vorbim de design. Tehnica evolueaza mult de la un la altul si pot arata facturile daca nu ma credeti... Noi l-am luat de la ClimaTherm, sunt fantastic de promti si seriosi tipii - au multe echipe, pt ca au multe comenzi -, tot ei ne-au rezolvat si la birou problemele... Noi am pus a.c.-ul pe perete in sufragerie si cat timp merge copilul nu are ce cauta in camera. Cat platesc? Pai la noi merge aproape non-stop noaptea si ziua cel putin 4-5 ore si platesc undeva la 250-300 ron, insa puneti la consumul asta si 4 masini de spalat -cel putin- pe saptamana si calcatul 1-2h/saptamana si aspiratorul 2h/sa[tamana si hota, si filtrul de cafea si micro-undele, 3 televizoare si PC-urile... Eu cred ca nu e mult si Alex nu a facut niciodata bubite si nic noi. Merita. Al nostru este de 9000 BTU, ni s-a spus ca e suficient pt 100 mp si chiar este, depinde unde il amplasezi. Intr-adevar, manopera costa in jur la 200 ron si la noi a durat 2 ore cu tot cu curatenia instalarea. Asa ca mult curaj. Ti-i recomand pe cei de la Climatherm, ii gasesti in drumul spre Metro pe stanga.

Noi avem probleme cu tantarii inca, cum iese copilul in parc cum vine cu cateva blande si se umfla si se suprainfecteaza, si se scarpina!!! Off... Nu il pot da cu Autan ca nu sta nu ii place mirosul si il inteleg perfect - duminica imi venea si mie rau de la miros!

De mancare, ei bine, fac cat mai putin... Rosii, branza cu smantana, cas, fructe la greu si lapte si iaurt. In rest, liber la pizza si la salatele de la Pizza Hut. Asta e, mai bine nu pot.

Paula - Alipiticot, "LA MULTI ANI", sarcina usoara si bb sanatos!

Adi69, la multi ani sotului si distractie placuta la gratar...

LA MULTI ANI! tuturor celor ce maine isi serbeaza ziua numelui

La multi ani si Petrecere frumoasa!

Va las si va urez o zi excelenta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Paula ,la multi ani pt ziua de maine!

Aime,si noi avem aceleasi probleme.Intre 12 si 16 m cubi de apa pe luna,nu ne bate nimeni din scara la consumul de apa,la cel de curent nu stiu :),dar mancam mult curent,asa-mi trebuie daca am vrut frigider cat casa(clasa C ca altfel nu mi-a placut),si vorba Lui Carmen,se aduna ..

Miha,misto nemisto..e sor'mea si lucreaza saraca de dimineata pana seara si mai face si facultatea pe langa,si pentru-ca a luat 10 la 4 examene..o iert ..si-i fac tot ce vrea.

Carmen,nu mai stiu cum se cheama sprayul pe care-l folosim noi,cu prima ocazie ma uit si-ti spun9e jos in garaj,in trusa sotului de pescuit),nu miroase asa rau..si nu ne-au piscat tantarii decat prin haine..pe unde nu ne dadusem cu spray,am zis ca data viitoare o dau pe Catalina peste tot si apoi o imbrac..:)

Si noi folosim sapun Dove,ne impacam bine cu el.

Carmen,Danna,multam de urari,inca nu stiu unde sa ne indreptam pasii..la gratar,dar daca ma ajunge cheful din urma,as face un tort Richard..ca e preferatul sotului..numai ca nu stiu cum sa fac cu transportul..si tinutul la rece.

Miha ,mersi de pontul cu Diverta,i-am facut doua tricouri cool! La cei de la PIM erau cam uratele tricourile,ma refer la material.

Adriana
papa-bun

Mergi la inceput