Iasule, mandra cetate (36)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Raluca!
Sa va fie de bine in casa noua si asteptam POZE si vesti cit mai curind!


Stii ce am patit cu fiu-miu..a vazut afisul cu IRIS(de fapt cu mai multe formatii de la Tg.Mures) si a inceput sa urle rau de tot pe strada ca el vrea la Tg.Mures la concert cu avionu!
Ai idee daca mai vine Iris prin Iasi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Herra: La multi ani fericiti! Sa fiti sanatosi, norocosi si sa va bucurati de copilas.

Andreia, ingerasul nostru mic (23.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Cristina,la mai multi mai impreuna! Sa fiti fericiti si sa va iubiti !

Irinabobe,sant multe de vizitat in Iasi,sant multe biserici frumoase si vechi(Mitropolia,Trei Ierarhi),manastiri,muzee(as adauga pe lista Nusei si muzeul de istorie naturala,cel de literatura,Bojdeuca lui Creanga,casa Dosoftei),Copoul cu parcurile lui si Teiul lui Eminescu,Plopii fara sot,o mancare buna moldoveneasca(tochitura moldoveneasca,sarmalute,pui la ceaun cu mamaliguta si altele) la Hanul Trei Sarmale sau la Bolta rece ,sau la mai noua Casa Lavric.
Ma mai gandesc si revin.

Adriana
papa-bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alipiticot spune:

Buna!
In primul rand La multi ani Gabrielei (cu scuzele de rigoare de intarziere),ADDA ,DARRA !
si nu in ultimul rand Herra multi ani fericiti impreuna!


In sfr reusesc sa am si eu putin timp ,e fata plecata cu sora mea,care s-a intors din bucuresti,va pleca la toamna de tot asa ca mai am putin ragaz....dar am la acte si treburi la calculator dar eu tot pe net stau....
Danna avem progr saptamanal de trecut pe la tine,am vb cu sora mea,va sta ea cu raisa cele 3-4 ore.dar asa vrea sa te rog sa mi zici cand sunt mai multi copii ca sa aiba si ea cu cine se juca.Din pacate nu voi face abonament pt ca revenind sora ,am cu cine sa o las cand am treaba,dar vreau sa vina la tine asa pt diversificare ca e satula saraca de parc.Azi e plecata la cineva in bucium la curte,cu pisici si pui,catel..etc.
Poate reusesc sa o las si la parinti la tara cateva zile.

Irina mie,nu-mi vin alte idei pt iasi,dar poate ai timp macar pt ce au zis fetele.
Andreea tu ai vizitat cresa de care povesteai?Eu am fost asta iarna,e drept nu avem prea mult timp,eram si cu fata,dar toate educatoarele erau jos in salon la cafea,copii singuri,mi-a zis sa vin la toamna ca e mica pt cresa,avea un an atunci,si au fost f dezinteresate..nu mai zic sa mi arate cresa....eu stau in cumpana unde sa o dau la cresa,daca aici la noi e foarte aproape dar nu am auzit nimic de ea,de asta te si intreb tu ce faci pana la urma,cat de sigure sunt lucrurile bune care le-ai auzit de cresa asata.Eu in alta parte am auzit lucruri bune despre cea din podu ros si din copou....
Chiar fetele ,dati-mi si mie un sfat...cum sa fac cu Raisa din septembrie...nici nu am cu cine sa o las,plus ca va fi saptamana in care voi sta in spital pt nastere....of....
Eu am facut mobila in dormitor(cu pat matrimonial) la Acasa la autogara si sunt f multumita de ea.cel putin la vreamea aia,acum vreo 3-4 ani era singura varianta mai acceptabila.
Darria,eu merg la Dr Burlacu la sp pediatrie ca pediatru.Ca medic de familie ma abtin ,nu cunosc pe nimeni de recomandat.
Cred ca am lungit mult msj,mai revin mai tarziu!
Concedii placute si o vara frumoasa!

Paula 16 sapt si minunea Stefana Raisa(d.n. 11.02.2005)

poze noi
http://pg.photos.yahoo.com/ph/paula_paduraru/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:

Buna fetelor!

De mult mi-am propus sa intru si eu in randurile voastre, dar nu mai reusesc ...
Nevoia ma impinge sa o fac, de altfel cu placere :)

Va rog sa ma ajutati cu niste informatii!
Imi puteti spune ce parere aveti de Sei Bella din Tudor?
Lucreaza bine?
Am nevoie de mai multe pareri despre acest coafor.
Incerc sa aflu si cat de rezistent este machaijul, daca a optat cineva pt machaij facut de ei.
As vrea sa ii testez intai si apoi sa decid unde merg pt "infrumusetarea" de dinaintea nuntii.

De asemenea, ma intereseaza sa gasesc un hotel, motel , casa de vacanta sau un loc dragut din Iasi unde sa pot inchiria cateva camere la sf lui august si sa nu aiba preturi enorme.

Pana acum preturile pt o cam dubla is de la 45euro/noapte in sus si as vrea ceva mai ieftin, dar curat.

Multumesc!

Pupici,
Cristina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

fetelor multumesc mult pt recomandari. inteleg de la voi ca nu voi avea timp sa ma plictisesc. mai nasol va fi ca sotul va muncii si va trebui sa ma plimb singura dar ma bucur sa vad ca sunt atatea de vazut deci nu ma voi plictisi in camera de hotel. hai ca imi scriu pe o hartiuta obiectivele si vad cate am timp sa vad. adresele nu ma ajuta prea mult ca nu cunosc orasul dar daca intreb acolo la hotel cum ajung la... cred ca ma vor indruma ei nu? va pup si deabia astept sa vad orasul vostru si chiar si mall-urile chiar daca sunt si in bucuresti (poate gasesc ceva lenjerie intima simpatica ca zilele alea e ziua sotului si poate imi fac si mie si lui o surpriza )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by palmyrah2002

Raluca!
Sa va fie de bine in casa noua si asteptam POZE si vesti cit mai curind!


Stii ce am patit cu fiu-miu..a vazut afisul cu IRIS(de fapt cu mai multe formatii de la Tg.Mures) si a inceput sa urle rau de tot pe strada ca el vrea la Tg.Mures la concert cu avionu!
Ai idee daca mai vine Iris prin Iasi?




Multumim!!!!!!! Si multumesc, Dana!
Eu... tot printre picaturi, tot de la servici...
Nu stiu nimic de vreun concert in viitorul apropiat pe la noi (ma asteptam sa ajunga Timisoreana si la noi, dar vad ca inca nu...), cu atat mai putin stiu ceva de Iris... :(


http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Herra: CASA de PIATRA in continuare si multi ani fericiti si sanatosi impreuna!!!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

multumesc pentru urari!

Cristina, tatal meu de exemplu cand vine in Iasi sta la Ceramica, in Tudor.
poti trece pe acolo sa vezi, cred ca ar fi si aproape de Sei Bella - unde nu am fost niciodata, nu pot spune nimic.

Darria - daca te interesezi de pediatru pentru cea mica, iti recomand din toata inima pe doctorita noastra - amanunte pe PM daca vrei.
ei ii datorez faptul ca Vlad a inceput sa suga la doua luni, dupa ce il hranisem doar cu biberonul si trecusem prin 2 mastoze, si multe altele...

Dana - nu are cum sa ajunga bona cu Vlad la centru; nici eu nu merg cu el atata pe jos (stam in podu ros), nu-l las singur in maxi sau in taxi...ramane o varianta de sambata sau duminica dupa-amiaza. esti aglomerata, se fac rezervari...?

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina si Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Cristina, casa de piatra si multa fericire si intelegere! Unde sarbatoriti . Merci pentru email.

Paula, eu stiu 2 mamici care au avut copii acolo, e adevarat ca acum 2-3 ani si au fost multumite. Nu este ca acasa, cu mama sau bunica, dar este curat, mancare buna, ii scot afara, se ocupa totusi de ei.

Darria, si eu ti-o recomand pe pediatra noastra (cred ca este aceeasi) - dr. Siminiceanu, are cabinet langa Billa. Ca si dr. de familie, parerea mea este sa alegi unul aproape, te vei duce pentru vaccinuri in principal, daca - Doamne Fereste - ai o problema mai grava de duci la pediatra.

Cazare curat si relativ ieftin - hotel Ceramica, au stat invitatii cand a fost nunta surorii mele. La Sei Bella s-a coafat si mi-a placut foarte mult (gasesti in albumul meu poze de la nunta), nu stiu nimic de machiaj. Eu la Sei Bella ma duc cand ma tund si la manichiura-pedichiura, mi se pare un raport optim calitate-pret. Nu-ti pot recomanda o anume coafeza, eu ma duc la cine nimeresc, dar nici nu sunt pretentioasa.


Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput