Ce mai fac bebeii!?!ptr prima data......

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irina71 spune:

Bebe al meu are aproape 4 luni si de ceva timp (10 zile) se intoarce singur de pe spate pe burtica. La inceput nu stia sa ridice capul si plangea cu nasul infundat in cearsaf, apoi ridica pt scurt timp capul, dar se plictisea si plangea. Nu stie sa se intoarca din nou pe spate. Il lasam dormind si dupa un timp il auzeam ca si eram sigura ca s-a intors iar pe burta !
DAR .... AZI ... IN TIMP CE SUNT PE DC .... SI BEBE DORMEA .... ARUNC O PRIVIRE SI ... S-A INTORS PE BURTA SI CONTINUA SA DOARMA !
SI PANA SA TERMIN EU DE TASTAT ACESTE RANDURI ... A INTORS CAPUL IN CEALALTA PARTE SI CONTINUA SA DOARMA ....TOT PE BURTICA

Sssssshhhh .... bebe face nani ....

Irina, mami de Andrei (03.03.06)

Multe poze cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

FELICITARI IRINA71!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ce scump tre sa fie!

poze Iulian la munte

Ce au mai facut bebeii nostrii!!
POZE GRAVIDUTA,FAMILIE SI COPII
POZE ANA-MARIA
CRISTINA&ANA-MARIA17.01.2006& IULIAN 22.11.1998

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

hai ma TOANCA ,ca parca nu-mi vine sa cred!!!!!!fata da ce bebel destept,ai!felicitari
of, cand o sa o aud si eu pe a mea ca spune,mama,tata ceva?????????/


poze Iulian la munte

Ce au mai facut bebeii nostrii!!
POZE GRAVIDUTA,FAMILIE SI COPII
POZE ANA-MARIA
CRISTINA&ANA-MARIA17.01.2006& IULIAN 22.11.1998

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

tcelen, o sa spuna cand nici nu te astepti; si sa vezi ce emotionant o sa fie...
Eu am inceput instantaneu sa plang cand l-an auzit

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

Noua ne-a iesit coltul primului dintisor la doar 3 luni si o saptamana ... si ne doaaaareeee rau rau de tot .

Pozele mele

Anamaria lui Iulia (23.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

felicitarisi pupici ca sa treaca durerea la bebica mic

poze Iulian la munte

Ce au mai facut bebeii nostrii!!
POZE GRAVIDUTA,FAMILIE SI COPII
POZE ANA-MARIA
CRISTINA&ANA-MARIA17.01.2006& IULIAN 22.11.1998

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

Sunt Thea Antonia,am 3 luni si 3 zile si raportez:

-la o saptamana am scapat de bontul ombilical
-de la 3 saptamani nu ma mai trezesc sa pap noaptea(spre deplina fericire a parintilor mei)
-tot la 3 saptamani am vrut sa sparg monotonia si m-am urcat cu picioarele pe mareginea patutului
- la 1 luna,am zis primul cuvant:beeeee.Imediat au urmat multe altele
-la 7 saptamani am zambit,bucuroasa ca ma pupa mami pe burtica,deci constient si am inceput sa-i raspund mamei la intrebari cu beee,buuuuu,ieeee.Ea intelege.
-la 2 luni si 1 saptamana,am descoperit ce gustos este pumnisorul si am inceput sa vorbesc...rau de tot.
- de la 2 luni si 3 saptamani ma amuza baita rau de tot,nu mai sunt stressata de dus si...rad tare in apita.Si nici nu mai fac pisu pe tati cand mai ia uda in prosopel.
-de la 3 luni fix,nu mai pap laptic de la mami(e f. trista!),dar ma enervam ca nu prea mai era si mie imi era fomita rau.
-tot la 3 luni fix,am papat 3-4 picaturi de capsunica(din gradina bunicilor)si tare mi-a mai placut.Sincer,as mai fi vrut un pic.Am aflat ca mami a degustat capsunica la 1 luna,iar matusa alina tot pe la 3(ca este nascuta tot in martie).Si niciuna din noi nu a avut reactii alergice.

Pe masura ce mai adaug cate o reusita,dau fuguta aici sa ma laud.

ANDREEA GEORGIANA,mamica de Thea Antonia... frumusica(28.03.2006)
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

multumim ANDREEA G. ptr contributie!!!!multi pupici ptr fetita frumoasa care stie sa faca multe,multe si felicitari

poze Iulian la munte

Ce au mai facut bebeii nostrii!!
POZE GRAVIDUTA,FAMILIE SI COPII
POZE ANA-MARIA
CRISTINA&ANA-MARIA17.01.2006& IULIAN 22.11.1998

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim spune:

Ei, printesa mea are doar 3 luni (implinite ieri) si o multime de first time la activ. Ca si Mariana, notez in jurnalul fetei datele mai importante.
Primul zambet l-am vazut in primele zile, imi zambeste tot timpul cand ma aude sau ma vede, de aceea zambetul acela "constient" e greu sa-l plasez cronologic. La fel ganguritul, dupa o luna jumate.
In primele 2 luni am notat pana si prima plimbare, primul pique-nique, prima petrecere, primul shopping...
La 7 saptamani doarme prima oara noaptea intreaga.
La 2 luni imi prinde ochelarii.
La 2 luni jumate prinde jucaria (ajutata de mine).
La 3 luni se joaca singura cu jucaria atarnata care se invarte.

KIM & printesa ALICIA (29 martie 2006)
photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Azi, la 3 luni si 10 zile, s-a intors pt prima oara pe o parte. la 6 saptamani a dormit pt prima data o noapte intreaga. la 2 luni, primul zambet constient. am uitat cind a gangurit prima data, cred ca tot pe la 2 luni.
Pupici si maxime succese pe ramura la toti bebeii!!!!!


Catrinel, mama lu' Oana (23 martie 2006)

Mergi la inceput