Ce mai fac bebeii!?!ptr prima data......

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Ana a facut azi prima data pipi la toaleta, am folosit in sfarsit reductorul, si tot pentru prima data a spus "a baie" in loc de "la baie", iar ziua nu s-a incheiat ...

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

bravo OTILAV,ce fetita mare ai,aaaa esti departe de noi,poate invatam cate ceva,mai asteptam si alte pozne sau lucruri noi in viata ficei tale
felicitari


POZE GRAVIDUTA,FAMILIE SI COPII
POZE ANA-MARIA
CRISTINA&ANA-MARIA 17.01.2006& IULIAN 22.11.1998

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

Honeypuma - imi amintesc si eu cu mare drag de ziua aceea ... avea tot cam 2 luni si mi-a zambit cand m-a vazut ... apoi, momentul culminant a fost cand intr-o seara, la baita, o tineam cu fata in jos si a inceput sa rada, au fost cateva hohote clare de ras, l-am strgat disperata pe tati, nu mai stiam nici cum ma cheama ... Doamne, ce momente frumoase ... de atunci astept rasul acela in fiecare zi, dar il mai aud doar cand doarme, probabil viseaza frumos si rade ...
Acum, la trei luni fara 4 zile, pot spune ca Maia se bucura de fiecare data cand ma vede sau ma aude ... stie ca eu sunt Mami si uite asa, mi se umple inima de fericire si de bucurie in fiecare zi, ma satur privind-o si nu mai vreau nici bani, nici averi, nici casa, vreau doar sa o am, sa stiu ca e a mea, ca ma iubeste si sa ma bucur zi de zi de frumusetea "meseriei" de mama ...
Orice altceva ... nu mai are nici o valoare ...

Va pup cu mare drag si va doresc iubire si implinire!

adar si MAIA(30 martie 2006)
minunea mea

maia - minunea cu ochi mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Noi pe 1 iunie (adica la 5 luni fara 4 zile) am spus pentru prima oara MAMA.
Am fost asa de emotionata cand l-am auzit ca am inceput sa plang instantaneu....
A, si am uitat sa va spun ca avem deja 2 dintisori

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

felicitari TOANCA,mama da ce rapizi sunteti si dintisori si pr cuvant

POZE GRAVIDUTA,FAMILIE SI COPII
POZE ANA-MARIA
Ce au mai facut bebeii nostrii!!
CRISTINA&ANA-MARIA17.01.2006& IULIAN 22.11.1998

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Multumim.
SI eu am fost foarte mirata cand l-am auzi; iar dintisorii sunt deja crescuti; acum ne chinuie dintisorii de sus.
Aseara ne-am bagat pentru prima oara piciorusul in gurita

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

bravo TOANCA,si noi ne ducem piciorusul la gurita de vreo saptamana,si ne intoarcem de pe o parte pe alta fara pr,defapt numai pe burta sta de pe 4 luni si trei saptamni,eu o pun pe spate ,ea se intoarce si tot asa

POZE GRAVIDUTA,FAMILIE SI COPII
POZE ANA-MARIA
Ce au mai facut bebeii nostrii!!
CRISTINA&ANA-MARIA17.01.2006& IULIAN 22.11.1998

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Dragut subiect, Cristina!

Eu am incercat sa notez "primele lucruri" pe care le-a facut bebe Markus in cartea lui de bebelus asa ca sa ne amintim si poate sa le citesca cind va creste, fiindca usor se mai uita...

Asa ca...raportez:primul zimbet constient la 2 luni si 3 zile,primeste diversificare pt. prima oara la 2 luni jumate,ride cu zgomot daca ne jucam cu el la 3 luni jumate,incepe sa gingureasca la 3 luni si 2 zile,prinde jucaria si se joaca cu manutele lui la 3 luni,doarme pt. prima data 3 ore la 2 luni si jumate,se intoarce singur de pe spate pe burtica la 3 luni si 28 de zile...

Cam atit (deocamdata).

Mariana
mama de Monica, Matei si Markus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

bravoooooooo MARIANA1976,vad ca bebelul tau face multeeeeeeeee!!felicitari!

POZE GRAVIDUTA,FAMILIE SI COPII
POZE ANA-MARIA
Ce au mai facut bebeii nostrii!!
CRISTINA&ANA-MARIA17.01.2006& IULIAN 22.11.1998

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Dupa ce a spus pentru prima oara MAMA pe 1 iunie, piticiul meu a spus ieri si TATA

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

Mergi la inceput