Piticlontzi de iulie-august 2004 (189)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Multumim frumos pentru aprecieri si pentru urari..:)

Dulapul e in albumul "dulap" (cand sunt inspirata, sunt!!!...). Cred ca dadui io linkul gresit. Ete acilea:
http://community.webshots.com/album/551700926DEEMCf

L-am umplut in weekend...cu aceasta ocazie fericita am putut sa ne gasim fiecare chilotii personali, pen' ca mai aveam putin si plecam la Praga cu boxerii lui John in bagaj...iar el ar fi ramas acasa sa vorbeasca subtire deoarece l-ar fi strans tangile mele!....

Speel, la noi nu-s decat 2,5m pana la tavan. Daca ma urc pe un scaun nu am probleme. Pe alea le-am facut speciale pentru gentile de voiaj. Pline cu boarfe pe care nu le-am mai purtat de mai bine de 5 ani dar nu ma indur sa le arunc...(stiu sigur ca am acolo o pereche de blugi din studentie, in aia nu imi mai incap nici mainile cred, darmite picioarele...dar din cauze de melancolii blegoase ma incapatzanez sa ii pastrez!)

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Adema merci mult,cred ca o sa combin retetele a ta si a Dariei.Pun budinca si fructe inauntru si frisca pe deasupra.Mie mi-e cam frica sa dau la copii multa frisca.Si lui Serban nici nu-iplace frisca.
Oana draga,hai c-am adus pachetul sa nu-ti scriu vreo bomba:Löffelbiskuits, firma e Villa Gusto si le-am luat de la Norma.Sunt patru pachete de piscoturi inauntru,suficiente pentru un tort.Eu i-am dat si asa lui Ricardo,i-au placut foarte mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

puahahaha Ema si io credeam ca limbile de pisika is cine stie ce prajitura complikata:))) ma si gandeam ca muncesc tot weekendu s-o fac :))) Aaaa pupici super speciali lu' febletu meu SERBAN! sa-i zici ca i-am vazut poza si e un baiat pe cinste!

cristal dulapuri din alea am si io si fiindca nu ajung sus am pastrat rafturile alea vara pt plapumi si iarna pt haine subtiri. acu la noi incepe panarama cu cautat cel putin inca un dulap pt fete ca avem mini haine kklau maria ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Monica,tu in boxeri,nu vad asa o mare problema,dar John al tau in tanga,io zic ca merita incercat!Si eu pastrez haine care au o mare insemnatate pentru mine.Camasa in care l-am nascut pe ricardo si care are vreo doi stropi de ceva din gurita puiului cind mi l-au pus pe piept!n-am spalat-o si asa o pastrez.
Cit despre dulap,nici eu nu am lucruri pe care le folosesc des la inaltime,dar daca da un frig intr-o seara ca acu doua seri si-mi trebuie plapumi si Mario nu-i acasa,e jale.Dormim toti zgribuliti.Eu nici pe scaunul de la bar care-i inalt ,nu ajung!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Tare cu limbile de pisica...hehehe
Speel, scara va trebuie! Si john imi propusese sa ia una, dar aia era mai mult pentru moftul lui, ca io ajung sa iau tot ce imi trebe...:))))

Dana, are o plinta de 10 cm deasupra si una dedesupt, in total 20cm lipsa...da' tot raul spre bine ca-s blocurile strambe si numa' bine au avut de unde sa ajusteze ca iasa iasa dulapul drept in boloboc...:))))

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Oana,febletu e la lucru cu tata-sau ,dar cind se intoarce ai dau negresit pupicii speciali de la tine.Acum e baiat mare si da o mana de ajutor la renovarea casei,daca sta acasa,numa cu nasu in carti,m-a disperat,a terminat cartile pe care si le-a luat cu el si acum ma bizaie ca-i trebuie carti.Am un amic care face transporturi internationale si i-a adus acum trei zile o atentie,adica o carte (stia omu ce soarece de biblioteca am)si a terminat-o aseara.Is disperata,crede-ma ca daca incepe sa se plictiseasca e de rau.Nu-i mai intra nimic in voie.Si de unde mama ma-sii sa i-au eu Jules Verne?din fundul Germaniei!Am tot cautat pe net poate gasesc carti de JV in format electronic,dar n-am gait.Iaca asta-i cu febletu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Inseamna ca Andreea mea e tare sensibiloasa la oase....i-am facut si analizele la calciu si sta bine.

Monica, am vazut piticuta tunsulica...ii sta bine cu baticutul...imi plac" jucariile" ,hehe...
Am vazut cortul in una din poze....cum se impaca cu el?
Dana, hai ca esti o figura cu tricoul ala....

Eu mai postez la mamici de ian-feb si ma cam sperii ce citesc acolo...in sensul ca multe au pierdut sarcina:((...mi-e asa o teama....cu caldurile astea si cu andreea care cere in brate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

da o adresa de email mai incapator asa ca-l fericesc eu pe febletu cu niste carti on-line:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Uite acu iti dau,Doamne sunt salvata!un miliard de pupici si mai speciali de la mine.
mpwschmitz@aol.com
No,Felicia,vezi de grija cu fata,nu stiu cum sa-ti spun,stai cu ea pe jos!eu stateam cu Ricu pe dusumele.ca sa nu-l i-au in brate.Si insista cu dusul de manuta.Pupici multi si fii barbata!O sa fie bine de data asta ,ai sa vezi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

cristal, misto dulap, da' si mai misto gagica ta
g_ioana, la ce fac esti??? ti-am zis io ca mi-e asa familiara figura ta. super suvitele, te deschid la fata. si ma da pe spate cat vb (si mai si canta si danseaza) pustoaica! felicitari!
noi suntem tot nasol, nika somn, inainte de 6 in picioare, macar nu mai are febra si a si papat f putin azi. multumim ca v-ati interesat de noi...vezi, mai rox, ca nu esti singura? zau ca eu nici n-am realizat ca n-ai fost pe aici. ce s-a intamplat??? scuze, da' la cate am avut eu pe cap...
pako, pupici pe cotul andreei si pe burtica ta, nu-ti fa griji, mai bine nu mai citesti pe unde nu trebuie
papa, antandreea@gmail.com, trimite-mi si mie cate ceva, daca ai ce.
va pup, o zi si saptamana minunata

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput