probleme cu limba -dati-mi niste sfaturi

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clau2toma spune:

Madymar ,incearca sa intri pe google la stomatita . Baietelului meu tocmai ii trece aceasta boala ,pe care a facut-o de la lapte .La el s-a manifestat f urat .I-au aparut pe limba si cerul gurii pana inspre gat ,niste bubite f mici rosii ,care pe parcurs s-au marit si au inceput sa creasca f urat inspre gat .Dar pe el doua zile l-a cam durut gatul .I-am intrerupt laptele si lactatele ,i-am sterilizat tot pana si toate linguritele si toate tacamurile din inox ,ca daca este de natura ciuperca sa nu mai reapara ,il dau cu Hexoral spray in gat dim si seara cate un puf ,ii dau niste imunostimulante f puternice care se num Isoprinosine si Paracetamol ,il curat pe limba si pe cerul gurii cu pansament steril de 2 ori pe zi [ca acum i s-a incarcat limba ,i s-a albit]cu glicerina +stamicina+nistatin+anestezina+vitamina B12 ,dupa care il dau cu albastru de metil de 2 ori pe zi inainte sa il culc ca sa nu mai manance sa nu mai bea nimic cel putin o jumatate de ora ,si il mai dau cand cu Tantum spray ,cand cu Propol Pur in timpul zilei .Maine este a patra zi si boala lui deja este pe treacat .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madymar spune:

Fetelor ,din pacate nu am facut prea multe. Am facut in fiec zi spalaturi cu bicarbonat de sodiu si s-a mai curatat dar crapaturile tot sunt.La doctor inca nu am ajuns, o sa merg la un dr dermatolog, dar nu prea am timp ca am un program la servici f prost asa ca astept sa imi vina zilele de concediu si atunci am sa merg la dr.
analize mi-am facut chiar acum vreo luna si ceva si anemie mi-a iesit, de fapt eu de mica am avut probl cu anemia.
Fetelor, am fost sa imi cumpar propolis si mi s-a spus ca daca o sa iau propolis prea mare efect nu o sa aiba si cel mai bine ar fi sa iau coenzima Q10 si avea si varianta cu propolis
Ati mai luat dintre voi?
sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onetzica spune:

Eu am limba taiata de cand m-am nascut. Ma doare cand mananc nuci, rosii si vinete. Nu e cazul sa te sperii. i se mai spune in termeni populari "limba geografica". Un unchi de-al meu o are la fel. Suntem unici in familie. Ce sa-ti spun? Medicul mi-a zis ca nu e nici o problema. Poti folosi glicerina boraxata daca te doare. Cam atat.

Mergi la inceput