Cluj rulz! (55)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nana_sim spune:

Buna dimineata!

Mariana ai luat-o razna??!! Semneaza fata draga cum ti-e felul si lasa-i pe altii sa se ingrijoreze de capitalizarea de puncte. Ce ma enerveaza discutiile astea! Ia de la mine permisiune sa alergi dupa stele pe topicul asta. Cu problema aceea ... lucram la ea! Te anunt, stai linistita. Am toate analizele bune.

Pentru fetele ca florile salutari senine, sunt intr-o dimineata buna, cu tonus ridicat.

Cristiana drum bun la Viena, sa va distrati bine. E orasul sufletului meu!

Roxa-boxa da' ti chiar iti faci de cap! Mai spune ceva de tine!

Raluca sus inima, nu poate sa fie asa de rau.

Sa va spun cum am ramas ieri fara grai - am mers la farmacie si m-am intalnit acolo cu o fata care a lucrat cu Calin, care impreuna cu matusa ei stateau la coada cu niste expresii impietrite pe fata. Din vorba in vorba am aflat ca pe varul fetei il jefuisera pe strada cu o zi inainte, i-au luat telefonul mobil si i-au tras un pumn in cap ca sa-l nauceasca. Problema este ca baiatul (19 ani) a murit ieri noapte in spital, nu a mai functionat creierul pur si simplu. Ele mergeau acum sa semneze hartii la politie, la morga, la autopsie ... nici nu stiu daca a vazut cineva incidentul si sa poata depune marturie. Afurisita lume asta in care traim, imi vine sa celor pe care i-am votat si carora le dau din banii mei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Servus fetele,fac si io ochi ca-s zoombi nu alta.Stiu ca fix azi e o sapt de cand am nascut atat...in rest nu mai stiu zilele...si vreau afara ca simt ca si mor in casa.Cica bebe tre sa aiba 2 sapt ca sa il scoti afara.
Hai ca mai intreb o data..ARE CINEVA DE VANZARE SCAUN SCOICA?Imi trebe musai...daca stiti ceva va rog sa imi spuneti
Va pup pe taote si care mereti in concediu sa va distrati bine....mama cand o sa merg si io?
Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

Am intrat si eu sa va salut si sa va spun ca Luca e foarte bine, am inceput sa ii dau profilaxia cu Fe si de atunci papa super. Matei e plecat la Bistrita in excursie cu parintii mei si ajunge doar seara. Maine ne planuim sa mergem la Turda la bai! Se inscrie cineva?

ROMANA , MATEI(04.07.2003) si bb LUCA (28.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Simona, multumesc pt permisiune ; deja nu mai suport nici eu discutiile de genul; am inteles odata (la topicul forumul nostru), dar de atunci o tin in continuu pe diverse topicuri; pe toata lumea deranjeaza cate ceva, de parca ei sunt perfecti: "ma enerveaza postarile care dau buna dimineata sau buna seara" ; "ma enerveaza ca unii abuzeaza de enoticoane" ; "la prieteni dintotdeauna nu se discuta nimic" ; "ma dispera semnaturile lungi, cu link-uri interminabile"; "ma enerveaza subiectele de la parinti de genul -la mare cu copil de 3 luni-, la mare cu copil de 7 luni etc" etc etc etc.
Nici nu poti sa-ti dai seama cate chestii de genul am citit aseara si m-am mahnit. Eu nu inteleg ce ii freaca pe unii de ce fac ceilalti; ce treaba am eu ca cineva si-a facut topic cu zodia pesti; sa-si faca; nici macar nu am avut curiozitatea sa intru pe el, dar nici nu ma deranjeaza. Cum ar fii ca toti sa postam numai la zona artelor si la religii, ca de... acolo sunt teme elevate.
Brrr si cate as mai avea de spus, dar ma opresc ca deja ti-am facut capul mare. pup (in loc de emoticon) .

Romana, ma bucur tare ca Luca s-a facut bine; sa aveti o sambata reusita la bai la Turda.

Monica, avand in vedere ca e cald eu zic sa-l scoti pe Cristian afara. Pe Stefan l-am scos la 10 zile, dar pe Simon la o saptamana ca era crima sa-l tin in casa.

VA pup pe toate!

Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Salutare fetele!
Eu sunt pe cale sa imi pierd vocea din cauza racelii cu care m-am procopsit de la o jumate de pepene galben rece.Azi m-am intalnit cu Mariana si cu Simon.Doamne cu bine mi-a facut intalnirea!Sa vedeti ce scump e Simon.
Azi vine si tati acsa dupa 2 zile de stat in Bucuresti aproape aiurea.




Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana_sim spune:

Gagici,

Ajutati-ma cu informatii - cat costa montarea gresiei si faiantei (pe mp) si stiti mesteri priceputi si nejecmanitori?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Io stiu niste mesteri care sunt priceputi dar nu stiu cat de nejecmanitori sunt.



Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanicea spune:

quote:
Originally posted by nana_sim

Buna dimineata!

Sa va spun cum am ramas ieri fara grai - am mers la farmacie si m-am intalnit acolo cu o fata care a lucrat cu Calin, care impreuna cu matusa ei stateau la coada cu niste expresii impietrite pe fata. Din vorba in vorba am aflat ca pe varul fetei il jefuisera pe strada cu o zi inainte, i-au luat telefonul mobil si i-au tras un pumn in cap ca sa-l nauceasca. Problema este ca baiatul (19 ani) a murit ieri noapte in spital, nu a mai functionat creierul pur si simplu. Ele mergeau acum sa semneze hartii la politie, la morga, la autopsie ... nici nu stiu daca a vazut cineva incidentul si sa poata depune marturie. Afurisita lume asta in care traim, imi vine sa celor pe care i-am votat si carora le dau din banii mei.

... cu inalte calificari de nasa si matusa.



buna!
incredibil ce ne povestesti! sunt socata....fara sa cunosc personajele.....; cum se paote asa cvea? unde traim? in care din junglele mai intunecate si ami pline de pradatori? incredibil (scuze repetirul).
e strigator la cer....sa-ti moara copilul de 19 ani din cauza unui telefon pe acre au vrut unii sa i-l ia! fantastic! nu contenesc s ama mir !doamne fereste ! iti moare din vina unor tampitzi batausi si hotzi....fara drept la replica sau la nimik...de fapt!

arleea, ce baiat mare ai!!!!!!!!!!!!!!!!!! pt cate lunisoare are e maricel si barbatzel!

mariana, flacaii tau ai niste mutrzite de shugubatzi comici si haiosi! sa va bucurazti de ei si de nazdravaniile lor!

pupici tuturor!
numai bine si sanatte multa!
si copii sanatosi in primul rand!

pupici again


roxi foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:



Simona, imi vine sa rad; taica-meu are de facut un apartament aici in Cj, pt o verisoara de-a noastra, cu parchet+gresie+faianta+righips ; cand l-am auzit i-am spus cateva de duh; daca te mai intereseaza si daca nu ti-am facut o impresie proasta ca si gresiari/faiantatori e dispus sa o monteze; daca te intere il intreb cu cat face mp, ok?
Intr-adevar este f trist ce ne-ai povestit. Mare tragedie! Cand auzi asa ceva te sochezi chiar daca nu cunosti persoanele.

Stanca si noi ne-am simtit excelent la intalnire ; tare ne-am mai povestit . Pacat ca maine e sambata.

Roxi, de ce treci asa de rar pe la noi? Cu ce te-am suparat? Multumim pt urari.

Fetelor, maine trebuie musai sa ajung la posta (tot uit de 2 zile ); nu stiti? e deschis sambata? (sper ca da!)



Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

helau fetelor...nici nu stiu cu ce sa incep...atatea am sa va spun...
ia uite la ea, sor'mea, ma banuie de chestii necurate ptiu ptiu ptiu!

Mai intai, vreau sa ma dau cu de pamant de ciuda ca am ratat momentul si nu am putut sa intru sa-i spun Simonei La multi Ani si sa-i urez sa aiba parte numai de fericire, dragoste si bine!

Nu pot sa va descriu cat de ocupata am fost! Trecem printr-o perioada foarte plina la job, nu-mi vine sa cred nici mie...noroc ca socrul meu l-a luat pe Serban la munte, nu stiu ce ma faceam cu el! In fiecare zi am stat cate 12 ore la job, poate si mai mult! Seara cadeam lata...si nu s-a terminat! Noroc ca-mi place ce fac, dar ceva nu e in regula, jur!

Azi mi-au adus copilul bolnavior! De 2 zile a facut febra, dar mi-l luasera "harait" de cand au plecat...el sarmanul a facut rubeola/rujeola sau varicela, iara of course nime nu stie ce! De data asta ganglionasii de dupa urechiuse sunt umflati...Are bube peste tot, a avut febra (in seara asta febra i-a cedat singura, fara antitermic ) si acum doarme. Sarmanul, e si cacacit, face un kk bleg si negru, in viata mea nu am vazut asa ceva... dar copilul e vesel si activ!

Mariana, fata mea, rau imi pare ca nu ne-am intalnit, dar ne intalnim noi saptamana viitoare! Te felicit si eu pentru reusita cu suzeta si alte cele, mor de cand ma gabdesc la prichi cum vorbea el in gara! Al meu mi-a spus azi ca l-a batut Bety, dar nu-l cred, cred ca m-a pacalit...altfel nu ar pomeni-o atata si o striga mereu prin casa cand nu e...si ii pare rau cand pleaca...dar si daca aflu ceva naspa, numa asa stiti ca ma gasiti la puscarie

Cristiana, nu am cuvinte, mi s-a facut pielea de gaina la cum ai povestit de Billy Idol, mor si eu dupa el, ce misto canta! Ma bucur ca ai avut sansa asta. Imediat ma duc sa semnez petitia pt U2, sunt mare fan!

Stanca

Ralu, sper ca sunteti ok!

Flo, pe unde umbli soro? la Elise, am niste poze delicioase cu ea!

Sper sa-mi fac timp sa le pun pe site si sa fac si un CD!

Salut si eu fetele noi si pe Erika care a trecut rar pe aici, ii doresc multa sanatate lui Norby !

Revin maine dimineata!


Roxa

PS Si mie imi lipseste Svety!




vidiazni, sticla ... dauneaza grav sanatatii...

Mergi la inceput