Clubul moldovencelor de peste Prut (31)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Violetik spune:

Trec sa va salut doar ca nu prea stiu despre ce sa va scriu ( sint prea obosita! ) Privitor la unghii n-o sa pot sa mi le las lungi ca o sa lucrez in laborator si nu se poate si nu e comod.

Sanatate si numai bine ( aaaa... sa nu uit si de NOROC care e f important! :D)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

am pus pozici, dati navala

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

In primul rand o felicit pe Olga( olicica) cu ziua ei. Chiar daca nu mai trece pe la noi, poate o sa vada vreodata ca nu am uitat de ea si ca ii uram din tot sufletul multa sanatate si mult succes in toate, Un gand bun de la noi.
Intalnirea a fost super, desi scurta( mai ales pentru mine, ca am ajuns mai tarziu). Oricum ma bucur tare mult ca era sotul acasa si l-am convins sa ramana cu Amelia. Ma alatur Nataliei si spun si eu ca Rodica si sotul ei sunt niste persoane ft placute si timpul care si asa a fost scurt, a trecut chiar pe neobservate.


Lilia si printesa ei AMELIA din 26.09.2004 ( adica cat are? )


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Chiar, chiar, Olga, la multi ani! Fericire si numai bine iti doresc! Mai intra pe aici, daca ai timp!

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violetik spune:

LA MULTI ANI, OLICICA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

La multi ani Olga!Multa sanatate si fericire!

WOW ce intilnire surpriza !Eu credeam ca Rodica e in Anglia deja ...
super ca va-ti intilnit.merci de poze .toate mamicile arata super .

Cornelia mie mi-a placut bautura din zamosi .De la soacra am invatat-o .Razi interiorul zamosului cu o razatoare speciala ca sa iasa fasii,cam ca morcovul coreian,sau printr-o razatoare normala .Torni apa recerece(cam 1,5l la 1 zamos) si zahar dupa dorinta .Eu am pus indulcitor si cuburi de ghiata .pe caldura asta merge super .Incearca cu o felie de ex. ca sa vezi daca-ti place .Se tine la frigider mereu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

'neata
La multi ani, Olga!Sa fii sanatoasa, iubita si fericita!

Natali, asta da surpriza! Ce bine ca ati putut sa va intilniti! Sper sa li se rezolve toate problemele cit mai repede! Rodica, intr-adevar e f calda, blinda, cu simt al umorului... Ce mai, toate de pe aici sintem fete bune ! Aratati super in poze, cu toate ca sint doar 3
Prajitura ta din poza arata mai apetisanta decit cea din poza autorului ... Mi-ai stirnit o pofta de sirnice si eu care am rugat-o pe bunica sa faca clatite, acum va trebui s-o rog sa faca si "sirnice" ...
Alina, pare gustos si intr-adevar racoritor, dar apa + zamosul dat prin razatoare se pune in blender sau se lasa asa intr-un vas?
Violeta, eu ma simt f guraliva ca uneori "vorbesc" mereu pe aici si imi "las" mereu trairile si emotiile pe aici ... Poate de atita ca lipseste comunicarea om-om in cadrul orelor de birou...
si da, am acum o veste super mare, nu scapati asa usor de mine, mi-a trimis prietena din NY un colet-surpriza cu haine p/u de ziua mea... Ieri seara am fost la posta si l-am ridicat, inca sint super emotionata si shocata, nu-mi vine sa cred ca am haine p/u tot sezonul cald ... Sotul de obicei e f rezervat cind isi exprima impresia despre o haina care mi-am cumparat-o, insa cind m-a vazut probindu-le, ii sticleau ochisorii si nu-i venea nici lui sa creada ca niste croieli atit de simple, arata asa sexy... Mai ales cind m-a vazut in rochita - a ramas ... Hainele sint super comode si majoritatea sint de la motherhood. Asta ca sa vedeti ca hainele intr-adevar au croiala simpla insa e de efect... Pacat ca populatiei din zona de est nu le pot da in cap sa coase asa modele si sa se poata bucura si de aici de haine comode si frumoase...Azi dimineata n-am mai avut somn... asa ca mi-am calcat o bluzita si apoi l-am rugat frumos pe sot, sa-mi faca niste poze... Deci in curind o sa le pun in contul comun, va anunt cind le pun... Acum ma simt si eu mai , ca in hainele care le aveam de aici parca ma simteam intr-un sac Voi stiti prin Bucuresti daca sint magazine de genul asta (poate in vreun mall)? insa si preturile sa fie ok - ca deja ma gindesc la perioada rece... Mi-e tare incomod sa-i mai scriu ca uite caut si haine p/u sezonul de toamna, c-apoi ma trezesc cu inca un colet-surpriza... - cu toate ca stiu ca a fost placerea ei si eu cam tot asa procedez uneori cu persoanele dragi...
la toate

lia_c
de-ale mele

Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Cornelia, wow, asta da surpriza! M-am uitat pe site-ul ala un pic, intr-adevar, sint niste haine deosebite prin simplitatea si practicitatea lor (ce vreau iar sa fiu gravida ). Chiar nu inteleg, cum nu pot face producatorii autohtoni asa ceva? Sa se inspire de pe net! Poti s-o rogi pe prietena ta sa-ti trimita si haine pentru sezonul rece, dar cu conditia sa le platesti chiar tu, asta ca sa nu te simti prost Abia astept sa te vad in poze, sa te fotografiezi in toate hainele noi!

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Salut la toate fetele

Noi am inceput procesul de intarcare si e tare greu procesul asta. Si Lucian se chinuie ca vrea sa pape lapte in special noaptea tine o gura de trezeste toti vecinii, si la mine nu se stinge laptele ...umblu legata si nika sciastie. M-am dezlegat odata am scurs laptele ca aveam dureri si iarasi m-am legat ...am o durere de spinare groaznica. Cineva mi-a spus sa pun o cirpa in amidon si sa pun pe sini si asa am facut, pielea mea de acuma face probleme dar poate a ajuta, pina si usturoi maninc pe noapte...
Oameni buni spuneti vreun remediu pe care l-ati folosit si v-a ajutat.

Olga, LA MULTI ANI!!! Sa ai parte de sanatate si de noroc ca celelalte vin de la sine.

Cornelia ce surpriza placuta....sa porti sanatoasa
Bucurestencele ce intilnire super...chiar daca pe asa putin timp dar ...oricum e placut.

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Cornelia, ce surpriza placuta. Sa le porti sanatoasa si sa ne arati poze cat mai curand.

Corina, imi pare rau ca treci prin momente din astea. Eu nu am avut probleme cu asta, ca mi-a secat laptele singur, pana sa vreau eu. Dar stiu ca am citit pe aici pe la mamici, ca se ia un medicament pentru oprirea lactatiei. Dar nu am retinut numele. Daca gasesti numele si nu e in Moldova, spune si iti trimitem noi de aici, numai sa scapi mai repede.


Lilia si printesa ei AMELIA din 26.09.2004 ( adica cat are? )


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput