Ai nostri ca brazii (ian-feb 2005) - 21

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

SURPRIZA

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Oana, nu stiu cum ii zice la salata de patrunjel, e arabeasca. Eu fac asa: 2-3 leg de patrunjel tocat marunt, ceapa verde sau uscata, de care ai, o rosie sau doua tocate cubulete mici(nu mai multe rosii!), ulei de masline, sare, lamaie. Eu pun otet, ca nu-mi place cu lamaie. In salata originala se pune si un grau incoltit, parca. E super buna, plina de vitamine si racoritoare.
Sa stii ca o sa fac salata de ciuperci, ca mi-e pofta tare.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Hihi, am mancat salata din aceasta de care spuneti voi si e, intr-adevar tare buna. Merci!

Am vazut surpriza inainte sa anunti.

Oana si Seb
(10.01.2005)


POZE
1 2 3
4 5 POZE MARTIE-APRILIE MAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Tabuleh e salata traditionala libaneza.Acum vara jupanul meu face cel putin o data pe sapt salata.Partea proasta e ca dureaza mult pana o faci.Si se pune grau macinat.De preferat ceapa verde.Merge cel mai bine cu gratar,frigarui si daca aveti si homous e super.Meniul nostru in fiecare duminica e tabuleh,homous,salata de vinete dar facuta cu usturoi si tahina(pasta de susan),cartofi prajiti si gratar de pui si vita.Puiul il facem in marinata cu o seara inainte,mult usturoi pisat amestecat cu zeama de lamaie si un pic de ulei de masline.Carnea de vita o facem frigarui,la fel marinata in ulei de masline si cu rosii taiate cuburi,ceapa,ardei gras.


Cory sunt super preturile la voi.Vreau si eu asa,preturi mici,haine frumoase si de calitate.

Si la noi mingiile sunt pe primul loc.De tavalit nu s-a tavalit niciodata,doar ca tipa si plange daca o iau de afara sau nu i se da mingea pe care o vrea ea.Iar de olita ce sa mai zic,ea are impresia ca e scaun,cand o vede imi zice mereu hapa-hapa(hopa-hopa) si sa pe ea 10 minute cat se joaca.Eu m-am plictisit sa o tot pun sa stea pe olita.Si ei ii place sa stea dezbracata,in fiecare seara cand o schimb in pijama trebuie mai intai sa alerge prin casa vesela nevoie mare in pielea goala.O las de obicei cam 5 minute daca e dezbracata complet,daca mai are un body pe ea o las mai mult.

La noi e o vreme naspa,o zi sunt 32 de grade,a doua zi 22,bate vantul si e racoare bine.

Lavinia

poze Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Vad ca vorbiti desrpe creveti. Hehehe, ce v-am facut, v-am dat subiect de discutie.
Deci, aseara am fost in vizita si tare m-a laudat sotul ca gatesc bine si tare bine m-am simtit.
Cam tot ce stiu acum stiu de la el, si ca sa vina ziua sa ma laude in public, el care este un pretentios..., m-am simtit tare bine.

Sotul ii gateste in mai multe feluri. Nu stiu de unde stie atat de bine sa gateasca, dar orice il intreb stie cum se face.


La multi ani Miha. Sa fii fericita toata viata.

pupici



Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Bubu, noi mancam de mult seminte, fistic, kaju fata de el si ii curatam si lui. E innebunit dupa astea.

Din pacate in continuare baga orice in gura, sunt disperata. Acum e pedepsit in scaun. Cum i-am dayt drumul a bagat o bucata de plastic in gura.

http://www.dropshots.com/tuty30 ( filmulete noi)



Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Chiar asa Bubu de ce nu-i dai seminte lui Vladutz?Sunt foarte sanatoase,Natalia mananca demult seminte de dovleac,mai primeste din cand in cand si cate un fistic,cajou nu-i prea place.

De vreo saptamana nu mai vrea sa doarma in brate la pranz si se joaca pana cade lata singura,oriunde ar fi.Duminica trecuta curatam cartofi si ea se juca cu adidasii mei(are o pasiune pentru orice fel de incaltari,mi le insira prin casa si repeta obsesiv "papuci,papuci",pana si menajera stie cuvantul asta)si numai ce ma uit spre ea sa vad ce face(muzica era data la maxim) si cand colo se intinsese pe jos si dormea foarte profund.Alaltaieri a adormit in timp ce o schimbam de pampers,n-a deranjat-o cat am sters-o la fundulet,am imbracat-o la loc si am pus-o in pat.

Aici vedeti cum a adormit pe jos pe gresie in bucatarie:http://community.webshots.com/photo/551217015/2970025640041740861Aetpmo

Lavinia

poze Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

knock-knock !
buna !

mai stiti ceva de ixxi ?!

am impresia ca lucrurile nu merg inspre bine ...

Mamicile tin copiii in brate o vreme, dar ii tin in inima pentru totdeauna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Lavinia, ce dulce e cum a adormit pe jos
si Rebe se intinde pe jos cind ii este somn, dar nu a luat-o somnul niciodata.

Teo, nu, nu stim nimic...sper sa intra sa ne mai spuna ce face si cum e...

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Teo, nu te supara, am observat ca ai scris de cateva ori si la celalalt subiect. O cunosti cumva personal? Sau de ce esti asa interesata?
Poate ca ea nu simte nevoia sa vorbeasca in momentul asta si trebuie sa-i respectam alegerea.

Coraly si Sergiu

poze

Mergi la inceput