Piticodromul de sept-oct 2005 (126)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

La mine e caldura la fel ca de obicei, 22, 23 grade. O culc in body cu maneca scurta si pantaloni de pijama.


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

bianca, a trecut si ziua asta si nu ne-am vazut prin parc. nu stiu daca mai ies cu el, poate mai pe seara.

karmenutza, chiar ca pare ca ai gasit bona perfecta! bravo! cateodata asa se potrivesc lucrurile... cand ai nevoie mai mare.

apanda, bine ai venit!

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Alexandra Anda, bine ai venit pe listuta noastra!
Simo, m-am gindit ca o sa bulversez citeva mamici, sper cit mai putine.
jul, curaj, ca e asa usor si bine sa mai stai la o vorba cu mamicile.
Carmi, sedinta foto placuta, sa stapiniti sanatosi lucrurile comandate on-line.

Fetelor, stiti vre-un caz concret care a intrat pentru a 2-a oara in acelasi CIC? Eu stiu ca in lege nu este specificat ca nu ai voie sa faci acest lucru, dar nici nu este specificat ca se poate.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Ioana, da, eu stiu o colega de-a mea. A intrat in cic, si cand avea bb 4 luni s-a intors la serviciu pentru ca nu ii ajungea stagiul de cotizare ca avusese prea multe medicale in timpul sarcinii. A lucrat 2 luni si s-a intors iar in cic. Ca la noi erau toate treburile decalate pe o luna in urma. Ea apucase sa intre si au sunat-o astia acasa sa vina la munca.


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Carmen, multumesc.
Simo, m-am auto-bulversat, nu mai gaseam nici eu subiectul nostru.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:


Ioana, cu CIC-ul la a doua strigare nu stiu nici un caz concret, insa atunci cand am citit legea am gandit si prin prisma asta si mi s-a parut ca er fi totul OK, mai depui inca o data actele, iar stagiul de cotizare la care se raporteaza este acelasi dupa noua lege (12 luni inainte de data nasterii copilului). Din cele citite de mine atunci, 99,99% este Ok, numai ca 0,01% este interpretarea romaneasca a legilor

Mimsi si Alexia(10.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Kristinuta, pai hai ca noi dam o tura pe seara...

stie cineva ce se intampla daca nu sunt acasa cand vine postasul cu banii de cic si daca nu ma pot duce la posta sa ii iau...merci. Ioana si eu stiu ca se poate sa intri in al 2-lea cic....dar nu stiu cum...

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

quote:
Originally posted by Ioana75

Carmen, multumesc.
Simo, m-am auto-bulversat, nu mai gaseam nici eu subiectul nostru.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)



Asta-i cea mai tare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Eu cand caut subiectul nostru, ma uit dupa autor . Cand vad septoct2005, e de bine


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Ioana si Simo
Noroc ca am lasat deschisa pagina ca altfel cred ca ma bulversam si eu.
Simo, eu zic sa mai stai, pana nu iese primul colt e inca disputa. Si eu sunt foarte curioasa daca Matei o sa aiba aceeasi reactie la jucariile filozofului si mai ales sunt curioasa daca Luca isi va apara comorile . Macar asa a ajuns si Matei sa aprecieze ce jucarii are, hihi.

Mor de cald, imi vine sa iau aparatul de tuns al consortului si sa-mi fac un nr.1 in cap.


Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput