Bebelusi de ianuarie-februarie 2006 (72)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

acum am citit ce am scis si mi-am dat seama ca sunt rara...poate de la caldura, cred ca nu fac fata totusi cu ziarul, o sa-mi dau si cu niste puf-puf-uri!
Ca sa se trezeasca Ioana ar fi trebuit sa scriu pe acolo ca am si culcat-o! dar v-ati dat voi seama nu?
Sa stiti ca am fost inca de ieri si i-am luat o rochita cadou fetii ca am vazut dintisorul prima! Auzisem si eu chestia aia, si cand este vb de cadouri....prima sunt! Bani sa fie!

daniela si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

V-ATI RACORIT PUTIN???? CA LA CAT V-ATI IMPROSCAT PE AICI...AR FI CAZUL .

Daniela macar tu stai la casa si cu siguranta e mai racoare decat la bloc.
Ce chestie? trebuie luat cadou cand ii iese primul dintisor? daca e asa, Clau ajunge la nebuni.Parca vad cum reactioneaza.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
poze Marco
filmulete Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

La noi merge AC..revin dupa ce se face mai racoare pe aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Ursulinooo maine bre mamaligutza.. da, deja ca noi am trecut de 6 luni. Mi-a zis pediatra inca de-acum 2 sapt... dar n-am avut oua proaspete . Maine va zic ce si cum.

Merg sa schimb puradelul... de scutec ca a mancat si l-a apucat produsul de kk...si am intrerupt si masa ca niciodata.

In plus aici am AC dar n-am priza, merg la parter

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

March, chibiteala placuta fara aer AC. Dar macar bucura-te ca ai internet! AC-ul meu s-a transformat rapid in "mare pt fata"- sa faca puiu picioruse drepte si frumoase. Si eu n-am internet la mare ca tine! CE ma fac ca sigur o sa pierd multe? Asha baga bronzol rapid la Ioana, ca altfel vine Ana mea si va face pe amandoua ca e bronzici mic.
Liliana, bors? Sa-i fie de bine. Trebuie sa vin sa iau lectii, ca a mea e doar nitel mai mica, dar vad ca si Tibi ne-a luat-o inainte.
Andiaroro, mai usor cu cimbrisorul, ca nu pare sa aiba efect. Incerca niste gaini negre, coada de sarpe veninos sau alte "leacuri".
Mira, te cred ca disperi cu cei mici vesnic raciti. Cred ca iau unul de la altul mereu si fiecare prinde oricum ceva de unde apuca!
fetele.

Bee
si Ana Teodora (22.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina80 spune:

GIOVA, Ayan bea cu canita, poti sa incerci. Daca nu, sigur o sa bea in curand si Marcolino, nu o cumperi degeaba.

Alina si Ayan
Poze cu iubitul mic Ayan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna ziua de la noi

Inca nu am apucat sa citesc, am venit de la vaccin, Angelo este bine deocamdata,doarme linistit pt. ca i-am pus preventiv supozitor paracetamol.Dr. a zis ca este bun si contra durerilor cam 4-5 ore.
Irina sa treci in tabel 7180 gr. si 69 cm La greutate dr. a zis ca este bine, la limita normalului, cat priveste lungimea este `naltut Dr. a zis ca nu mai este nevoie de atata lapte, daca nu vrea cu bibe nu e nici o problema, se compenseaza cu cerealele la lingurita, trebuiesc doua mese pe zi: dim-seara.Pe parcursul unei zile pt. 6 luni se dau 4 mese, dimi cereale, pranz legume+carne,dupa-masa piure fructe,seara cereale.Sub nici o forma nu trebuie sa il mai deranjez la 12 noaptea sa manance,chiar daca ultima masa a fost la 19.00 bebele trebuie lasat sa doarma pana dimineata. Cand mananca la borcanas, trebuie sa-i pun putin ulei de masline, daca nu bea destula apa( suc ) nu este nici o problema pt. ca isi ia din supa si mancarea de la borcanase( asa mi.a spus )Am intrebat daca trebuie sa stropim bebeii cu apa cand este cald si a facūt o fatzaaa Raspunsul a fost NU Fontanela este bine, de dinti nu se pune problema deocamdata ca o sa-i apara curand...Despre vigantol i-am zis ca nu-i dau zilnic si cica nu mai este problema de la 6 luni, sa-i dau de 2 ori pe sapt.cate 3 picaturi.De scaunul pt. papa a zis sa-i pun cate o pernita in parti ca sa il tina echilibrat,scaunul de masina se schimba cand incep sa-i iasa picioarele din cel actual.Hai sa va citesc si revin....pupici

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de ingeras-bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
http://www.dropshots.com/maraki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Maraki Super informatii!

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)

poze Tiberiu
www.dropshots.com/new.php?userid=121923&cdate=20060505&cimg=0" target="_blank"> filmulete
poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Ma uitat ceva: a zis dr. ca nu trebuie sa il tin in picioare, este prea mic, la 6 luni trebuie sa stie sa se intoarca de pe spate pe burta , cel mai bine sa il tin jos pe o paturica si sa faca ce vrea el.

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de ingeras-bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
http://www.dropshots.com/maraki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Bee am facut si eu ce m-am priceput...cu restul.... si sa stiu, si sa vreau sunt total depasita de pb, dupa ce ne-a trimis prefectura hartie acasa despre cum sa ne spalam pe maini si cum sa sunam la politie si pompieri, daca vedem gaina moarta iti dai seaman ca nu exista nici o sansa cu varianta asta......iar cu serpisorii- or fi poate la indemana in padure, dar cu toata "dragostea" ce v-o port io pe sarpe nu pun mana!!!...........dar va fi bine......cu optimism se vindeca toate.........iar eu sunt bolnava..incurabil
lasa-l incolo de AC AB AD......noi sa fim sanatosi si sa facem bebeii mari si voinici.......cu mamaligi-ca mosii si stramosii
hai ca aberez destul, sta scoala carca pe mine si eu nu stiu cum sa mai chiulesc, da vreau si eu rasete si bancuri........bagati si ghicitori, ce vretzi voi......numai asa.....sa n-aiba Daniela ce chibita

ei...maraki....cu stropeala....ca si cu florul si diversificarea...cate bordeie.....dar trebuie sa fie si cald ca sa faci asta



ana si alexandre

Mergi la inceput