Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (68)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Melcule, multa sanatate bebitei si tie putere si incredere ca totul va fi bine.
Madutza, ma bucur ca nu e apendicita, nu-ti lipsea deloc :(
Bianca, te-am mai intrebat, in ce zona stati in Cluj? Nici noi nu avem dintisori.... si tot mi se pare ca are gingiutele umflate, dar degeaba :P
Leea, nu e ok deloc asa, schimba medicul pt ca e imposibil sa nu fie remedii, doar sunt si atatea ceaiuri, pastile din plante.... Pupici lui T.
Atena, Nu mai stiu exact ce contine stiloul ala, cred ca adrenalina si ceva corticoizi, oricum am sa-ti spun dupa ce il am. Silvia, poate ne lamuresti tu mai bine. Eu am citit prima oara despre el aici pe DC la parintii intreaba, alergii....
Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayssy spune:

Buna dimimeata fetele,

Ieri mi-am luat revista Mami si in ea e un articol f interesant despre anemia feripriva. Cred ca ar trebui sa-l cititi si voi.
Multumim de aprecieri pentru ghidusul lui mami. Asa dormim noi
Multi pupici tuturor


Mamica lui Dragos (11 noiembrie 2005)
Dragos
Varsta Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Alexandrina, frumoasa poveste, multumim
Eram si eu cu sufletul la gura (si cu burta - hihi) zilele alea si iti urmaream cu emotie maxima relatarile. Iar cand am mai vazut cu cat umor ati primit voi momentul, chiar mi-a disparut teama

Ma bucur ca sunteti bine, de multisor nu ne-ati mai povestit voi ce mai faceti si chiar intrebasem in cateva randuri despre tine. Numai bine si mai departe!

Maria & Cristian (22 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Alexandrina, ti-am citit povestea si m-a impresionat foarte mult si cum ai povestit si cum a decurs. Amuzant si emotionant. Zau ca mi-e dor de burtica....

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneata la pranz si de la noi!

S-a trezit mandra mea azi de dimineatza la 4.45 in niste urlete de era sa scoale cartierul, incat a fost musai s-o iau in patul mare, decat s-o pazesc langa patutul ei. Avea chef de stat cu noi, de maraieli, de mormaieli ca un pui amarat de ursuletz. Motivul: DINTII! mama lor de dintzi, ca-i urasc! Ma tot intreb fetele care au bebelaci fara, oare de ce vreti sa-i vedetzi curand aparutzi, ca numai belele aduc? A a dormit cu greu pe la 6.30 apoi am sculat-o iar sa-i dau de papa, dar a dormit ok dupa.
E drepe ca e de cateva zile muuult mai maraita ca de obicei, are efectiv nervi, roade tot ce prinde si musca cu indarjire din suzi! Oooof, de-ar iesi odata si astia de sus!

Madutza- ce bine ca nu e apendicita. doane fereste de asa ceva! Si ce bine si ca numarul de kk-uri ale lui Orlando e in scadere! Uite, pentru voi ziua a debutat suuuuper!

Roxi- sa-ti traisca minunea plimbareatza! Si sa ne traiesti si tu, sanatoasa, voioasa si iubita!
Povesteste-ne putin cum merge Alexia tinuta de maini. De subsuori, adica? Face pasi? Poze, ceva? Hai ca abia asteptam detalii tehnice!

Miha2006- la multi ani pentru 3 ani de casatorie! Sper ca ati petrecut frumos! La mai mare!

Alexandrina- super povestea. Ma tot intrebam de unde imi suna cunoscut faza cu durerea pe intuneric...cred ca eram intr-o conferintza la momentul respectv si ai povestut acolo...nu mai stiu. oricum, faza cu norii colorati pe care n-o a-i uiti niciodata...chiar m-a facut sa plang! Sa=ti traisca minunea de copilas si tu alaturi de el!

Lea- noi nu prea am avut probleme cu constipatia, dar de cate ori nu facea cate o zi sau 2 - s-a mai intamplat, extrem de rar, insa- ii dadeam ceai de musetzel, pe care ea-l bea fara probleme, iar la nici jumate de ora, poc! un kk!


Poze cu mami si Sarah
www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">Filmuletze poznase
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

ca de obicei un BUNA DIMINEATA la pranz si un HOLA OLA lume.

SILVIA, sarumana ca ai intrebat de noi. burticel e bine si te pupica

MANDY, condoleante.

am intrat sa va spun ca suntem ok, cat de cat. adica papam cateodata f bine, cateodata nu. in schimb suntem constipati in adevaratul sens, face cam la 2 zile dar taaaare si cu tipat.
am inceput sa-i dau iara duphalac. pe care il intrerrupsesem ca dupa 5 zile incepuse sa faca muuult prea moale kk.
'mestecam" de nu se poate din suzeta , numai cu manutele in gura sta, daca ii bag degetul in gurita, imediat incepe sa ma capseze...dar de aparut dintisorii...nici vorba.

ELA...DARIUCA chiar vrea sa fie inaintea lui vladonele meu, nu???

MADUTZA, chiaar nu stiai ce o sa faci ca nu mananca ORLANDO si altceva inafara de lapte incercai sa-i dai mai repede cu diversificarea si acuma...beleaua.
sanatate multa si pupici si voua

ALEXANDRINA....de cand nu te-am mai vazut!!! super misto povestea...

DAYSSY, frumos doarme dragos...

DORDIA, mai dar chiar ca Stefanelul este supeeeerb. sa-ti traiasca.

Am citit aproape tot din urma, m-am uitat la toate pozele puse noi...eu chiar sunt mandra de bb-ii nostri...sa ne traiasca si sa creasca MAAARI.

intr-o alta ordine de idei, is necajita, bunica mea este fff rau. oncologul zice ca are metastaze la ficat si la coloana cica se mai tine intr-o "fasiuta" si daca se rupe...e naspa ca ramane paralizata.
asa d emica s-a facut...i-a ajuns rebordul la sold...a avut si un infarct, are si un cheag de sange la inima...ieri am fost la ea si mi-au zis ai mei ca numai cand a auzit ca ne ducem acolo - eu cu verii mei primari - s-a inveselit si a revenit la viata.
chiar sunt intoarsa...cu toate ca nu se "vede" adica incerc sa maschez...

asta-i viata.
va pup pe toate si mai ales pe copilasi




joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Joy, sanatate bunicii tale

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

LEEA...vai de TUDOR. pai daca-i pe asa, vladonele nu este constipat. adica fata de Tudor e parfum.
la mine nu a mers nici ceaiul de musetel, nici portocala si nici marul. ba din contra, cand am incercat sa-i dau mai pe la 4 luni, mai rau am facut ca-i fierbea brtica si avea gaze multeeeee

PITIC, nu-s de acord cu supozitorul si cu termometru in fundulet...dau dependenta folosite pe termen lung.

NOKIIII, e mortala SARA....si sprintena foc. pupici multi

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Joy imi pare sincer rau pt bunica ta. te intzeleg perfect ca si bunica mea cu care locuiesc si care mi-a fost aproape de cand m-am nascut are 84 ani si de 2 ani a re metastaze la ficat dar...multzumesc lui Dumnezeu ca e pe picioare, constienta si boala nu a avansat. Face tratament lunat cu Xeloda si analize lunare pt ca sa lungeasca cat mai mult viatza care ii este atat de draga. e Topita dupa stranepot si...ce sa iti mai spun ca te intzeleg perfect si imi dau seama cat suferi. Eu cred ca o sa mor un pic cand se va duce dar...vb ta: asta-i viatza!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Noki,sint chiar fericita ca azi a avut doar un scaun si ca durerea mea de burta nu era apendicita ,ca m-as fi dus cu pluta de tot !Pupici lu' Saricica activa!
Joy ,cam scumpa la vedere :)) ,nu prea ai mai intrat ,imi pare rau cu bb e constipat ,al meu e prea cacacios si altii nu fac deloc .Felicitari pentru mancacios ,sa fie sanatos si sa pape tot ce-i dai ca eu prea mari sperante nu-mi mai fac ,cred ca are sa pape lapte pina la un an :(

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE 17.06.2006

Mergi la inceput