Dr. Tutunaru (14)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Este str. Sandu Aldea, si da, este langa Elias. Nu stiu daca se muta cu totul, cred ca o sa raman si cel care este acum. Ramane de vazut..o sa ne spuna T cu siguranta. Sheryl daca nu ti-a zis nimic, banuiesc ca tot la adresa veche te duci.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 8 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_stancescu spune:

prietena mea are programare pe 12 si a chmat-o la noul cabinet. parerea mea este sa suni cand se apropie data programarii si sa o intrebi pe ramona.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraPG spune:

Eu mi-am facut azi programare pentru data de 20 septembrie si am intrebat si despre noul sediu al cabinetului, adresa este Sandu Aldea nr.86.Celor care au programari, le sugerez sa intrebe asistenta unde sa vina, pentru ca mie nu mi-ar fi spus daca nu as fi intrebat si ma gindesc sa nu bateti drumul de pomana pina la vechea adresa, e distanta mare intre cele 2 cabinete, nou si vechi.
O zi buna va doresc!

O fericita mamica in devenire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Geliza, Sa-ti traiasca fetita, sa fiti sanatoase si fericite amantrei :)
Cabinetul cel nou este pe strada despre care vorbesti. Eu am fost ieri la T si mi-a zis ca data viitoare sa ma duc dncolo. Spune-mi si mie te rog cum ajung (venind dinspre Piata Presei catre Agronomie), daca stii. Sar'na!

Mi-a facut eco si mi-a aratat-o pe pitica inghiting si cascand, mi-a spus ca este dezvoltata foarte armonios, ca are 700 grame si ca este cu 5 zile mai mare (24 sapt si 4 zile) cf masuratorilor, drept pt care DPN-ul s-a modificat si este acum 16 dec ļ. Bb statea cu capul sus. Totul este ok.
Am vorbit si despre nastere si i-am spus ca vreau cezariana. A zis ca e ok, cum vreau eu. M-am cam mirat, ca stiam ca nu prea accepta, dar asta a fost raspunsul. Era pus pe glume de cand am ajuns, era super bine dispus.
Mi-a dat o listutza de analize si ne vedem pe 29 sept la ora 17.00, la cabinetul nou.

In concluzie, exact cum spuneam...fiecare om are stari si stari...iar eu se pare ca l-am prins intr-o pasa buna!

Madau :) cum sa ne suparam? Eu as opta pt cezariana pt ca este mai bine pt bb, asa am auzit si am si dovezi...cat cuprinde. Cred ca este si o chestie de "grup", majoritatea prietenelor mele au nascut asa si s-au refacut super, iar bebii au fost / sunt ok. Nu stiu inca sigur, vom vedea, dar asa cred.


Pupicei, Ingeras 24+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Fetelor am si eu o intrebare si cele acre au nascut sau au mai mult de 8 luni poate imi raspundeti si mie: voi ati facut vaccinul antitetanos?Medicul meu de fam vreasa il fac iar eu nu stiu daca sa accept sau nu. Stiu ca T nu este de acord cu el. Nu stiu exact de ce. Sunt intr-o mare dilema. Miine ma cheama dr ptr vaccin si nici T nu e in tara. Si o alta problema a mea ar fi pana la cate saptamani se ia gynipralul? Cand trebuie sa il intrerup?
Astept un sfat de la voi.

tanima 31+ mami de
Ne apropiem cu pasi repezi de final.
http://pg.photos.yahoo.com/ph/tanima_i/album?.dir=/518fre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheryll spune:

Tamina - Tutunaru nu e de acord sa faci vaccinul . La mine s-a suparat doctorita de familie ca nu vreau sa-l fac , am dat o declaratie , dar eu l-am intrebat pe T. si mi-a zis sub nici o forma sa nu-l fac .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheryll spune:

Tanima scuze ca te-am botezat dar nici nu mai stiu sa bat la tastatura . Sunt la servici si vreau sa termin treaba ca de pe 5 vreau sa intru in prenatal. Am devenit o stresata, oricum fetitei mele sigur nu-i va placea matematica, cum aude de cifre doarme toata ziua....... cum ajung acasa se trezeste .

sheryll 31+ cu Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Tanima, nu am facut vaccinul. In luna a opta mi-am schimbat doc fam. Cea veche, nestiind ca am plecat m-a sunat sa vin la vaccin, cea noua nici nu a pomenit de asa ceva.In sapt 33 mi-au aparut scurgeri roz, asa ca am reinceput, cu acordul lui T, sa iau ginipral o pastila pe zi, impartita in 2 prize. In timp am scazut doza la o jumatate de pastila pe zi, caci fara apareau iar scurgeri.Si am tinut-o asa pana am intrat in sapt. 40 si am zis: gata, vreau sa nasc si sa nu depasesc termenul, nu le mai iau.in sapt. 39 T a fost plecat din tara. Am luat atunci si nospa si ginipral, am stat mai mult in pat...DianaD & Buflici (12 aprilie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

geliza, felicitari!!! io pe ploaia aia plecam la mare...

tanima, tutunaru nu e de acord cu vaccinul. asta poti sa-i spui si doctorului de familie, ca ginecologul care ITI SUPRAVEGHEAZA SARCINA nu e de acord, si nu-l faci. daca vrea, dai declaratie ca-l refuzi, si gata. nimeni nu te poate obliga sa faci, daca tu nu vrei!

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Tanima vad ca ti-a raspuns si Cristina, vroiam sa-ti zic aceasi lucru. Si mie mi-a zis sa mi-l fac, am spus nu si gata. Nu esti obligata sa faci nici macar vreo analiza, raspunderea iti apartine tie in totalitate.

Gynipralul eu l-am intrerupt cand mi-a desfacut cerclajul (la 38 sapt) ptr ca vroiam sa nasc. Dar il poti lua pana nasti, nu e vreo data limita.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 8 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput