Dr. Tutunaru (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Fetelor mie mi-a spus sa nu mai iau de pe la 4 luni magne B6, sa iau numai bio marin plus si materna. Magneziu numai daca vreau eu. De ce oare??? Mi-a zis ca am fluxurile super bune sa fie din cauza asta????

Monica 29 sapt+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Monique_new, eu l-as mai intreba inca o data in legatura cu Magne B6. Nu a intrerupt tratamentul cu Magne la nici o graviduta, din cate stiu eu.

Te pup




Monica si Alex 04.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apisica spune:

Mie nu mi-a dat sa iau magne B6 niciodata. Numai bio marin plus si prenatal; si gynipral pt ca am avut amenintare de nastere prematura dar asta e alta poveste.

P.S.: Am uitat sa-l intreb pe dr. cand mai are plecari...

Aura 37+

Life is what happens to you while you're busy making other plans.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

mie spre exemplu nu mi-a zis nimic de vitamine pana acum...iau numai magneB6, bio marin plus si tardyferon

Eliza 32+si Mara (24 ian 2002)
ticker bebe

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Eu am luat numai magneB6 si Biomarin Plus. Vitamine nu,ca la cate fructe si legume am balotat...

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 6 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
varsta Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna dimineata. Am fost ieri la control si sa stiti ca tot nu a spus nimic de magne B6. Doar Bio Marin Plus am vazut ca insista sa iau.( plus ca mai iau si materna dar nu a insistat pe asta)

Nu l-am vazut pe dr niciodata asa vesel ca aseara. Avea chef de glume si mistouri. M-am simtit bine la control si bebelina mea ia tras un sut si i-a aratat " o mare pasarica "


Monica 30 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Eu tot BioMarin Plus iau si mi-a zis sa continui pana dupa alaptat. Si mie mi s-a parut foarte relaxat si ok. Daca ar fi mereu asa ar fi super, ne mai trec si noua emotiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Madau, spune-mi si mie, te rog frumos, ce nu e bine sa mananci atunci cand alaptezi? Are bebe al meu niste colici....si mai e si constipat. Se chinuie micutul pana face caca...

Mie dr Tutunaru mi-a zis sa iau cat alaptez numai BioMarine. Tie ti-a zis sa iei si Magne B6?

Te pup

Monica si Alex 04.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Monnica pai nu ai voie sa mananci nimic ce provoaca gaze sau balonare ( fasole, mazare, etc), nu prea condimentat, ceapa sau usturoiul pot afecta gustul laptelui, asa ca tre sa testezi sa vezi daca bebe reactioneaza ( Miruna a mancat in continuare), si sa eviti cofeina, ciocolata.
Astea ar fi doar teoretic, practic nu prea ai ce sa faci, face colici ptr ca sistemul lor digestiv e inca nepregatit. Eu i-am dat Mirunei toate picaturile si solutiile ptr colici si nici un efect. Singurul care o calma era siropul Colic Baby, si tinutul pe burta mea, asa am dus-o pana la 3 luni
Ptr constipatie, mie pediatra mi-a zis sa beau eu mult suc de portocale si prin lapte se transmite si la ea efectul + ceai de chimen si anason la greu ( asta e bun si ptr colici).
Pupicei si nervi de otel!!!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 6 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
varsta Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Multumesc mult Madalina. Ceai de chimen, anason si fenicul beau si eu la greu. O sa incerc si sucul de portocale pt constipatie. Nu mai pot, m-a disperat, se screme cate 2-3 ore pana face si nu are nimic efect.
Ma gandeam ca poate din cauza ca am mancat eu fructe (mere, piersici)are colici. Stii ceva, provoaca fructele si legumele colici?

Te pup

Monica si Alex 04.06.2006

Mergi la inceput