bebe prea mic

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mrl_dumitriu spune:

Buna,fetelor
Imi poate spune si mie cineva daca credeti ca este o problema faptul ca bebelusa mea la 33s si5z are 2100g.E adevarat ca de la inceput burtica a fost si inca este micuta.Acum mi s-a spus ca lichidul este in cant.foarte mica,ceea ce va duce la nastere mai devreme.
Multumesc frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

quote:
Originally posted by mrl_dumitriu

Buna,fetelor
Imi poate spune si mie cineva daca credeti ca este o problema faptul ca bebelusa mea la 33s si5z are 2100g.E adevarat ca de la inceput burtica a fost si inca este micuta.Acum mi s-a spus ca lichidul este in cant.foarte mica,ceea ce va duce la nastere mai devreme.
Multumesc frumos!




cred ca este ok...eu am nascut la 36 sapt un baiat de 2200g...fara nici o problema, complet sanatos.Asa ca nu iti fa griji ca totul este bine:)

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

amsara, desi e adevarat ca medicina in strainatate se practica nitel diferit decat la noi in romania, sper totusi ca ei sa se insele! roaga-te pentru copilul tau pentru ca nimic nu e imposibil pentru Dumnezeu, iar El sigur stie mai multe despre bebelusi decat medicii.
sper din tot sufletul ca resemnarea asta care se simte in cuvintele tale sa nu fie fondata si sa recupereze bebelusul tau ce a pierdut pana acum. sa va ajute Dumnezeu!

:) Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neda spune:

Eu am avut aceeasi problema anul trecut.Burta mea arata mica.Mi-am facut probleme. Dr imi zicea ca asa sunt unele mame cu burtici mici.Eu presimteam ceva ca nu era in regula.LA 36 sapt m-am simtit rau.Dr m-a chemat la spital si m-a indus.Am nascut un bb sanatos dar ff micut.Cintarea doar1400kg. Dar e perfect sanatos, destept si ff vesel.Nici azi nu stim de ce nu a crescut.Mi-au spus doar ca placenta era ff mica.
asa ca daca e sa nasteti un bb micut sa fiti siguri ca el v-a recupera in timp.

neda

Mergi la inceput