Miresele anului 2006 (61)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

La noi ploua si e o vreme inchisa... Temperaturi nici pe departe cat ar trebui pentru perioada asta. Si in urmatoarele 10 zile in fiecare zi e prognozata ploaie (furtuna de fapt). Deja e 19 iunie si eu n-am purtat inca nici o rochitza de vara. Nici sandale nu pot sa iau ca tot ploua si nu-mi place sa fiu uda la picioare

Nunta noastra

Pregatiri

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginutza2002 spune:

ma gandeam ca e vb de altceva!
bine ca m-am linistit noi am vb cu nasi si nu luam nimic cadou!
nici noi lor si nici ei noua!

'Ubita si 'Ubitu' & 'Una alta pentru nunta'

Cum apa totdeauna in apa se scurge, zilele mele in ale tale vor curge!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepenash spune:

Elara, multumesc pentru informatii! Noi vom face in salon, asa ca suntem pusi la adapost, oarecum. Ti-am trimis un PM ca sa nu monopolizam discutia de aici. Multumesc anticipat pentru raspuns
In legatura cu cadoul pentru nasi, noi le-am luat niste obiecte decorative pentru ca dupa ce se intorc de la post (momentan lucreaza in afara tarii la o ambasada) intentioneaza sa se mute intr-o casa noua, iar pentru ai lor copilasi (o fata si un baiat) inca suntem in dubiu. Ne-am orientat catre un costum de balet pentru fata (face balet si este innebunita dupa el) si pentru baiat un www.puzzleball.info/puzzleball/view.jsp?page=8.groups.weltkarte_historisch" target="_blank">Puzzleball sau vreo carte mai speciala in limba germana (ei fiind in Germania). Zilele astea ii rezolvam si pe ei. Pe langa asta, o cutie cu bomboane de ciocolata fina si o sticla cu sampanie mai speciala. Cam asta ar fi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balkina spune:

Buna fetelor, ce dor imi era de voi! M-am intors si eu din luna de miere (Austria) si iaca ca am reusit in sfarsit sa va scriu. Am avut o nunta superba (pe 3 iunie) si o vreme pe masura. Toata lumea, dar absolut TOATA lumea s-a distrat de minune. A si plouat noaptea cand eram in restaurant si dansam. Mancarea excelenta, recomand din tot sufletul Casa Universitarilor, iar atmosfera superba. Ce mai : am avut nunta pe care mi-o doream! Cand am timp am sa si scriu la Povestea nuntii... si o sa va pun si poze, promit!

In rest le urez si eu miresicilor care o sa urmeze : Casa de Piatra si le dau un sfat: fetelor, nu va facei nici o grija, ca se rezolva toate de la sine. La mine o groaza, s-au rezolvat asa. Aveti insa grija sa ii insarcinati pe toti cei de-ai casei cu toate sarcinile aferente pentru ca voua sa nu va ramana decat sa savurati din tot sufletul aceste momente de vis (care nu se mai intorc niciodata). Vreme frumoasa sa aveti.

Va pup pe toate si ma intorc cat mai repede cu poze!

Pana la nunta noastra mai sunt....
Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

Salutare !~!

Am depus actele!!!!!
Dar... surpriza, nu s-a stabilit ora!!Mai mergem si lunea viitoare la 8 jumate sa stabilim ora. Noi vrem sa fim primii! Dar primii inseamna 3 dupa amiaza, sau in cel mai bun caz 2. La biserica am la 6.
Am vb cu popa si a zis ca nu trebe covoru, ca e gura lumii....
AAA si eu am civila pe 1 ca sa fiu singura cu 2 evenimente in 3 ore!

Ce ne-am luat de nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadya spune:

AJUUUUTOOORRRRR!!!
Astea-s alea inevitabile despre care zice toata lumea ca apar pe ultima suta de metri?!?!Am ramas fara coafeza!
Fac pe aceasta cale apel la toate sufletele bune de pe forum sa ma ajute si pe mine cu o recomandare la o coafeza care sa vina acasa, chiar daca asta costa mai mult! Am scris mesajul acum seara, ca sa-l vada maine cat mai multa lumea care intra pe DC de la job. Ca sa nu acaparam subiectul cu discutia asta, va rog frumos, dati PM sau mail cu datele de contact, ca maine ma pun pe sunat la toate coafezele pe care le gasesc in Bucurestiul asta!!!!

Diverse pentru nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alivio spune:

quote:
Originally posted by balkina

Buna fetelor, ce dor imi era de voi! M-am intors si eu din luna de miere (Austria) si iaca ca am reusit in sfarsit sa va scriu. Am avut o nunta superba (pe 3 iunie) si o vreme pe masura. Toata lumea, dar absolut TOATA lumea s-a distrat de minune. A si plouat noaptea cand eram in restaurant si dansam. Mancarea excelenta, recomand din tot sufletul Casa Universitarilor, iar atmosfera superba. Ce mai : am avut nunta pe care mi-o doream! Cand am timp am sa si scriu la Povestea nuntii... si o sa va pun si poze, promit!

In rest le urez si eu miresicilor care o sa urmeze : Casa de Piatra si le dau un sfat: fetelor, nu va facei nici o grija, ca se rezolva toate de la sine. La mine o groaza, s-au rezolvat asa. Aveti insa grija sa ii insarcinati pe toti cei de-ai casei cu toate sarcinile aferente pentru ca voua sa nu va ramana decat sa savurati din tot sufletul aceste momente de vis (care nu se mai intorc niciodata). Vreme frumoasa sa aveti.

Va pup pe toate si ma intorc cat mai repede cu poze!

Pana la nunta noastra mai sunt....
Nunta noastra



am si eu o intrebare pt k as vrea sa fac nunta tot la casa universitarilor:kt a fost meniu si ce a foct inclus?
as vrea sa imi fac o idee-chier dak fac nunta la anu'.
ms mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

alooooooooooo...puturoaselor!!!!!!!!
Neatza! trezirea!!


Ia...ca pun acu' batuta pe voi!!



No more kinky stuff! Soon to be a married woman!

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

quote:
Originally posted by krelia

alooooooooooo...puturoaselor!!!!!!!!
Neatza! trezirea!!


Ia...ca pun acu' batuta pe voi!!



No more kinky stuff! Soon to be a married woman!

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"




Io sunt trezita, da' daca n-am avut ce sa spun... ca nu stiu nici coafeza in Bucuresti si nici nu-mi fac nunta la Casa Universitarilor...

Nunta noastra

Pregatiri

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

quote:
Originally posted by krelia

alooooooooooo...puturoaselor!!!!!!!!
Neatza! trezirea!!


Ia...ca pun acu' batuta pe voi!!



No more kinky stuff! Soon to be a married woman!

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"




auuuu, auuuu!!!Nu mai da, ca doare rauuuuu!!
gata, la apel!!

nimic nu esueaza in aceeasi masura precum succesul.(G.K. Chesterton)
au mai ramas...
poze

Mergi la inceput