Bebelusi de ianuarie -februarie 2006( 71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Cosmi noi abia am inceput diversificarea - papa supa de legume (la inceput i-am dat doar zeama de la morcov, telina si dovlecel fiert cu ff putin sare apoi am inceput sa ingros si acum papa supa crema facuta la blender - inainte sa o fac la blender scuipa tot ce era "solid" adica un fir de morcov, orice). Am inceput si cu sucul de morcov, papa binisor dar cred ca am avut noroc ca am cumparat niste morcovi extraordinar de dulci. Iti zic asta poate mai incerci si cu alti morcovi, poate vezi o diferenta.
Seara bagam lapte cu cereale, 2 masuri de fulgi de orez simplu in 150ml formula. Cam atat!


Fetelor ofticoasa de Carla (care de obicei se scoala la 8, papa si se culca la loc langa mine) s-a sculat la 7 si nu s-a mai culcat, am tras de ea 2 ore dupa care m-am sculat - mai bine zis ne-a dat jos din pat bumbacindu-ne cu picioarele. si dupa ce m-am trezit bine s-a culcat bestia si doarme de 2 ore.

J si Carla (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Bey nene si ca tot m-ati enervat cu pozele astea. AM intrat acum si ... URSULINOOO ca tu esti responsabila cu parola la cont... cine mi-a schimbat bre coperta la puradel ca io n-am mai intrat de 1 secol pe-acolo

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Cosmi.. intelege-mi nepolitetea.. nici macar Bun venit nu ti-am zis.Dar las ca te luam cu noi la o tura de IOR de Tineretului sau de Herastrau si iti trece

ANA spanioloaica... taci bre cu marea aia ca ma enervezi. hai lasa jucariile intinse ce sens are sa le strangi ca maine sunt la loc

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

da sigur vin sa ne vedem asa ca contati si pe mine

bibilica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Cosmi in ce zona stai?
Sa stim cum formam "gasca"

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

in pantelimon draga mea

bibilica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Atunci IOR e numai bun

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

buna,dragelor!
eu am trecut prin niste momente de calvar.m-am internat din nou joi dimineata de urgenta,ca nu ma puteam tine pe picioare,nici nu puteam sta pe scaun din cauza durerilor de cap.nu va zic ca nu puteam manca nimic.m-au suspectat prima data de meningita,ca nu puteam tine barbia in piept si iar m-au intepat in coloana(de doua ori bineinteles,am plans ca un copil mic)si mi-au luat proba de lichid cefalo rahidian.dar concluzia a fost ca de la anestezie ,am pierdut din lichidul asta si mi-a scazut presiunea craniana f mult...asa ca pana ieri nu am putut manca nimic,am stat numai la orizontala,si am suferit ca un caine.
o infirmiera a insistat sa stau pe scaun cat imi face patul,si mi-a venit rau.pt ca nu putea intelege nimeni ca nu e doar o banala durere de cap...imi era dor de dani,si ma rugam la Dumnezeu sa-mi treaca starea asta oribila ca simteam ca o sa mor.nu mai zic ca trebuia sa ma rog de asistente sa-mi curete si panseze rana de la abces....
am ajuns acasa aseara la 10,nu prea vroiau sa-mi dea drumul nici ieri,dar m-am tinut dupa dr ca un catel...cu privirea mai mult.partea proasta e ca mi-a iesit infectie mare in sange,fac temperatura,si anemie pe deasupra....dar acum sunt silueta


http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina80 spune:

ANASEBE, deci e multumit Tibi de diversificare. Vad ca papa bine.
COSMI, bine ai venit! Nici lui Ayan nu i-a placut supa asa numai zeama si acum ii fac piure de legume, adica fierb supa cu cartof, morcov, dovlecel, ceapa, telina si pasez cartoful, morcovul si putin dovlecel. Si asa mananca, ii place. Acum ii pun si carne de vita.
SILVI, vreau si eu te rog cartea cu diversificarea!
GIOVA, cand mergi cu Marcolini la innot?
TEOLINDA, sa pui poze cu noul look si sa ne zici daca l-ai gasit pe Robert cazut sub leaganul papanasului sau langa aragaz cand facea supa!

Alina si Ayan
Poze cu iubitul mic Ayan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

dimineata cand s-a trezit dani,ca aseara dormea cand am ajuns eu,zambea la mine,si era tare bucuros.slava Domnului,CA A FOST MAMA aici ca nu stiu ce ne faceam cu puiul mic.
mama era si ea disperata,ca nu stia ce am,si ma intreba mereu la telefon daca ma mai fac bine.nu putea sa vina nici ea nici bebe sa ma vada,ca la urgente nu da voie decat la cate o persoana si cate o ora...iar iulian era disperat,mai ales ca seara se ducea direct la munca de la spital...
mi-a fost dor si de voi,si va pupacesc pe ABSOLUT TOATE.azi e ziua mamei,face 49 de ani.nu am avut timp sa-i iau nici un cadou,dar ea e super multumita ca sunt eu acasa

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput