Mamici cu fetite mici frumoase foc !

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionela roxana spune:

tot eu
am vrut sa scriu alfabetul(acu` vazui!), dar deh ca tot romanul care mereu isi gaseste cate o scuza, dupa cum spune strainul, si adineauri eram prea aglomerata la creierasi, si am gresit
mii de scuze si mii de pupici la papusile voastre

.
http://photos.yahoo.com/nlroxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

fetlor,vedeti ca la discutii generale ,topicul vostru este dat exemplu negativ.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Gata fetele.Am ajuns acasa.
Avem baita in program ca suntem ca porcusorii.Ne-am jucat in nisip si ne-am pus inclusiv in cap.
Revin mai tarziu.Adica dupa 22.30.Daca mai gasesc pe cineva.



Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si să te inseli, decât sa fii pesimist si să ai dreptate

Georgiana-mami de Stefania(2,4 ani)

Avem si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

OK.Revin
In primul rand, bun venit Viorica si Roxana impreuna cu fetitele voastre.
Roxana sa nu ma intelegi gresit.Am glumit in legatura cu mesajul tau.Cand o sa ne cunoastem mai bine vei vedea ca io sunt mai nebunica de obicei .A fost o gluma.Nu te-ai suparat, da?

Claudia am vazut subiectul de la generale.Dar imi e indiferent.Ma lasa rece frustrarile altora.Nu-s melomana si pace.Nici dupa manele nu ma dau in vant...da las in pace subiectul respectiv.
Auzi?Ce ne facem ca suntem cu musca pe caciula si la Fazan.Ai vazut?

Mie mi se pare un subiect OK.Pentru ca e in legatura cu copiii nostri pe un forum despre copii.
Sper sa nu va speriati si sa nu mai treceti pe-aci.

In seara asta promit ca fac listuta.O sa o pun aici deocamdata si daca Anculina vrea, o trece ea la inceputul capitolului.

Si acum sa va zic despre bebelina mea...ca am convins-o sa se culce singura in seara asta.Victorieeeee!!!
Sa vedem daca tine minciuna si maine seara.

si revin

Am editat ca facusem mesajul varza.Culori, alea, alea


Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si să te inseli, decât sa fii pesimist si să ai dreptate

Georgiana-mami de Stefania(2,4 ani)

Avem si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

spune repede cum ai reusit sa o convingi?

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Pai i-am spus ca tati pleaca la "bisi"(servici) si ca mami tre sa faca "macale"(mancare)

Visez si io... da ea saraca era prea obosita cred.Si o fi zis..."hai mah, du-te de-aici ca si-asa mi-e un somn de mor..."
Acu...a mea e mai mica.A ta....cre ca e mai greu de vrajit cu faze d'astea.Da io-ti tin pumnii oricum.

Stii care-i faza dura?Ca io l-am salvat de fapt pe ta-su.Ca numai cu el se culca.Asa ca am o bere bonus de la el.

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si să te inseli, decât sa fii pesimist si să ai dreptate

Georgiana-mami de Stefania(2,4 ani)

Avem si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Buna diminetaza tuturor !!!

Am ramas in urma cu scrisul , dar de citit va citesc mereu .
Cea mica , Paula , e tare neastamparat , de fapt ati vazut voi copii cuminti si babe frumoase ????
Nu stiu ce sa ma mai fac cu ea , cand se enerveaza ca nu obtine ce vrea , arunca cu toate pe jos . Afara vrea sa mearga sa iubeasca toti copii , iar cei care nu o lasa incepe sa-i loveasca . Nu mai stiu ce atitudine sa iau fata de ea .
Poate ati trecut si voi prin faza asta si ma puteti sfatui ...
Paula are acum 1,6 anisori ...


albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Neatza fetele.
Cald si azi....

Ana am trecut si noi prin faza respectiva. Nu ai ce sa faci mai mult decat sa-i explici si iar sa-i explici ca nu-i frumos sa loveasca alti copii.Ti se va parea ca vorbesti degeaba, dar pana la urma va trece.

si revin ca fi-mea-i langa mine si nu ma lasa sa scriu

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si să te inseli, decât sa fii pesimist si să ai dreptate

Georgiana-mami de Stefania(2,4 ani)

Avem si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Heloo fetele.......da...foarte cald...ce bine de voi mai un da eu sunt pana diseara la serv si implicit la sauna

Maria ma intrebat de dimineata..."Mami cine a facut soalele?" ...io' desteapta i-am zis ca DD...si mi-a raspuns...pai atunci ingelaciii??

Ce ma fac eu cu ea?

"Mamiii hai sa mancam cevaaaaaa de mancaleeeeee" Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Georgi ,ai dreptate.
nu prea se lasa vrajita. ma asteapta sau vine dupa mine.
cam greu sa o fac sa doarma singura.
eu o sa mai incerc.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput