Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

vreti sa vedeti burtik mea?
cine vrea si e prezent sa ridice mana sus...

dolores 16+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel


ieri a trecut, maine este un mister, astazi este un dar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

ok..nu vreti....atunci eu ma duc sa fac nani...va pup ,pa

dolores 16+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel


ieri a trecut, maine este un mister, astazi este un dar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Buna dimineata!
Dolores, arata-mi burtica !
Am avut o noapte groaznica, la 3 noaptea bantuiam prin casa . Mi-am facut un ceai cu miere si lamaie la greu . Spuneti-mi si mie ce sa mai iau sa termin cu raceala asta ca m-a rupt. Mai nou, am inceput sa tusesc ,iar cand tusesc ma doare si urechea stanga. Credeam ca trece, dar parca mai rau m-a luat. Am zis sa-mi fac un suc de varza, chit ca are un gust si-un miros.......dar cum mirosul nu-l simt, mai ramane gustul. Si un sirop de ceapa, care are acelasi gust aiurea, dar ca sa-mi treaca as lua si-un rahat(pardon)

Roxana17+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Buna dimineata!

Vad ca unele faceti bine, altele mai rau...Roxana, ai grija de tine! Eu leacuri babesti nu prea stiu, insa mare atentie sa nu faci febra. Daca se agraveaza eu zic sa vorbesti cu medicul tau! Sanatate!

Fetelor, eu am fost ieri la tara la socrii mei...a fost super...ei stau la munte, asa ca ne-a prins excelent iesirea...Am stat in livada, ne-am lungit putin si la soare, ce mai...ne-am simtit foarte bine.

Vad ca nu sunt singura care-si face probleme pentru imbracamintea de gala...si eu am 2 nunti, iar la una dintre ele sunt chiar nasa. Habar n-am ce voi imbraca...cred totusi ca-mi voi croi una, pentru ca cele de cumparat mi se par prea comune si pentru burtici nu prea gasesti ceva deosebit...Om vedea! In orice caz, daca gasiti ceva site-uri interesante despre acest subiect, dati-mi de stire please!

Miro, neaparat sa pui poze sa-ti admiram tinuta. Si Dolores, fa bine si arata-ti burtica .

Va

Oana 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

Eu am fost aseara la o nunta si cum nu vroiam sa dau banii pe rochie de ocazie speciala pt.gravide am luat la probat toata colectia de tzoale de seara. Pot sa va spun ca ma intrebam daca am incaput vreodata in unele dintre ele. Asa ca am luat o bluzita neagra care in laterale ajungea pana in talie (fosta talie)iar in spate si fata e un pic mai lungutza (in forma de V) si acoperea deopotriva burtica si fundu`. Iar fusta lunga din voal negru (cu satin negru pe dedesubt),am ridicat-o pana sub sani,am inchis fermoarul cat am putut si rezerva care a ramas am indoit-o in interior . Asa am fost superbela dar am stat doar 2 ore pt.ca m-a omorat spatele. Nunta era pe o terasa pe malul lacului ,acolo era numai bine,racoare,fara fum de tigara dar pe mine ma treceau apele si-mi faceam vant din cauza durerilor de mijloc. N-am mai rezistat,am dat plicul si am zbughit-o (mai ales ca eu am condus la intoarcere).
Apropo,v-am spus ca din clipa in care am aflat ca-s gravi sotul meu s-a lasat de fumat? Aseara a mai avut de trecut un hop cu mersul la nunta si ma gandeam ca o sa-l tenteze dar mi-a spus ca nu a simtit deloc nevoia.
E asa de frumos afara,locuim aproape de mare si ma tot gandesc daca sa merg sau nu la mare.....as merge dar mi-e cam frica sa nu se intample ceva la bb-i.

veronici
18+ cu doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

eu saptamana trecuta cand am fost la nunta m-am imbracat cu rochia pe care fix cu un an inainte am purtat-o la cununia civila. inca am incaput in ea.

la sfarsitul lui august trebuie sa merg la o nunta. m-am gandit sa merg intr-o rochie pe care am cumparat-o acum cativa ani si care e croita pe bie si se intinde. sper totusi sa incap in ea, ca daca nu va incepe distractia...

oricum, ma voi imbraca lejer, chiar daca nu e foarte elegant, ca vorba aia "nu ma mai alege nimeni".

13+

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

eu am inceput sa-mi cumpar haine de gravida, ca doctorul mi-a spus sa nu mai vada in pantaloni cu curea. sa trec la salopeta.

asa ca mi-am cumparat 1 pereche pantaloni blugi cu burta.
si de la un magazin mi-am luat 2 salopete la pret de una (320.000).

13+

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Buna dimineata, fetelor!
Mi-a fost tare dor de voi......Noi am ajuns vineri dupa-amiaza acasa,i-am dat iasminei sa pape,am stat un pic si am taiat-o la firma,ca ma manca fundul sa vad ce s-a mai intamplat pe acolo.
Si, uite asa, am stat acolo pana la ora 2 noaptea. Ieri,am luat-o de la capat, insa am stat pana la miezul noptii.Azi, cred ca o sa fac la fel.E multa treaba acolo,si ne pregatim incet-incet dar sigur, de plecarea cea lunga,asa ca trebuie sa lasam totul ok.
Acum, vreau sa urez, cu intarziere, un bun venit calduros Sarytei si Cristinei-du.
Dupa aia, un sincer La Multi Ani pentru Leyla si Iulia P., chiar daca e tarziu tare, insa nu am vrut sa ratez ocazia.Sorry..........
Miro, sper sa te fi distrat bine la nunta.
Dandusa,ai o mandrete de burtica,sa-ti traiasca!Eu, la iasmina, nu am avut nici buricul scos inafara, nici linia aia neagra pe burtica. Si nici acum nu vad nici un semn inca, ca mai tarziu ar apare.Buricul e la locul lui, si nu stiu cum se face, insa eu am senzatia ca burtica mea da inapoi. Oricum, in Franta am slabit doua kg, la cat ne-a alergat piticotul.Voiam sa merg si eu mai mult prin magazine, prin Paris, insa cand am ajuns acolo, nu pazeam decat cafenelele,sa stau si eu un pic jos,asa ca am lasat balta si magazinele ,si tot. Abia asteptam sa ma intind un pic,ca mi-a venit sa lesin de cateva ori de oboseala.Ciudata senzatie.Acum, vreau sa va spun ca aproape incap iar in hainele de dinainte,insa sper sa imi revin repede.Oricum, stiu ca bebe e bine,ca-l simt miscand.
Fetelor, m-a contactat Maria_Irina pe messenger, si mi-a lasat niste date, pentru listuta.Deci DN la ea este 25.07.1977,UM este 20.02.2006,iar DPN este 27.11.2006. Va naste la Zaragoza, Spania, la spitalul Losano Blasa,insa nu mi-a spus deocamdata nimic de medic.Va rog mult, sa treceti si datele ei in listuta.
Ok, fetelor.....Cam astea ar fi noutatile. Incerc sa pun in curand si niste pozici de la Eurodisney,insa mai intai vreau sa termin cu treaba de la birou, ca ma ingrozesc cand ma gandesc ca indata plecam iar, si nu e gata.
Vad ca ati intrat in sezonul de nunti...Asa,distrati-va frumos, si pentru mine,ca eu nu am mai fost la o nunta de nu stiu cand. Aici nu avem timp de asa ceva,si oricum, nu avem la cine merge.Oricum, vorbeam zilele trecute cu Kaveh al meu despre Nunta Iasminei, cand va creste....As vrea sa aiba o rochie cu trena lunga,lunga, iar tati sa inchirieze o limuzina frumoasa si alba pentru miresica,poate asa are si mami ocazia sa mearga o data, macar, cu limuzina, ca tare isi mai doreste asta.
Bunnnnn,fetelor, acum va las, va pe toate pe burticute, si va urez o duminica excelenta,nu asa ca asta care ma asteapta pe mine.

sa aveti grija de voi si de bebelushi,si sper sa pot intra iar cat mai repede, ca tare mai imi este dor de voi.
Na, ca am scris iar un roman....



17+



cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

ROXANA,eu sa stii ca numai lamie si mire mincam cind eram racita ,dar daca ti-e rau ,rau poti lua si paracetamol.Eu am luat o data la o durere de masea si stiu ca este "save",acum pentru tuse mie nu mi-a trecut cu altceva decit cu sirop de ceapa,este groaznic la gust dar....are efect.
DOLORES,vreau si eu sa-ti vad burtica,imi pare rau ca nu te-am gasit aseara sa te provoc ca eu trimisesem poze cu buricu....,dar pe urma m-am ocupat si de sotu'si asa a mai trecut o zi!

dandusa 20 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

neatza fetelor,
fu fain aseara la nunta ... dar si cu cateva nasoale.
Au venit la nunta o pereche care sigur vor mai fi si la o a doua nunta la care suntem invitati peste 2 saptamani. Deci ideea mea cum ca voi face cele 3 nunti cu aceeasi costumatie ... a picat.
Alta faza nasoala a fost cu sotul pe final .... sa-l conving sa plecam ca eu sunt obo ... iar lui abia la ora 3 i s-a facut pofta de danzuiala, nu ca pana atunci ar fi stat pe scaun - Doamne fereste. Asa ca ... inevitabil am ajuns acasa botosi, mai ales ca a trebuit sa conduc eu pana acasa si deci implicit alta cearta pe masina ca nu bagam viteza.

Ve-ti fi dezamagite sa va spun ca nu e de gala costumatia mea. Eu va spuneam acum vre-o luna sau doua ... ca mi-am cumparat un costumas de la BABY EXPO. Ideea era sa-l port la servici ... ca mai incolo sa observ ca e prea elegant pentru servici ... deci e bun de nunti.
Pantalonul este de gravide - adica e material pana in talie ... dupa care incepe bumbac ce se intinde. Partea frumoasa este ca e lung pana sub sani si este pe elastic, deci functie de cat iti creste burta tu tot modifici elesticul facand pantalonii mai largi.
Deci ROXANA - nu trebuie sa-ti faci pantaloni imensi sa-ti incapa burta, partea de jos sa fie pe picioare ... iar partea de sus a pantalonului sa fie din bumbac pt butok.
Sarafanul de seasupra e mai largutz si are o bentitza sa se lege la spate. ATAT.
O sa incerc sa fac si o poza.
FETELOR - eu zic sa nu va agitati cu rochii de nunta, de gala, scumpe etc, rochii pe care la anu nu o sa le mai purtati. NU ARE ROST. poate ca doar asiza ca ea va fi nasa .... dar in rest ... nu merita. Te mai apuca si o durere doua .. si pleci acasa repede ... te mai si zgarii pe ochi ca ai dat atatia bani si ai stat 2-3 ore.

APROPOS - nasa de aseara era si ea gravida. Deci eram doua. Cand mergeam pe ring ... ma puneam langa ea sa nu ma simt prea stinghera.
Avea o rochie mulata care ii scotea in evidenta si piept si fund si mai ales burta. Si va spun ca avea din toate ... e la a doua cutie de elevit - deci e cam cu pompa umflata.
Decolteu rotund sus, lunga si pentru biserica un voal negru pana peste sholduri si legat intr-un nasturel la gat.


dolores hai cu poze de butika.
roxana incearca sa fierbi coji de ceapa si mai bagi in apa 2-3 nuci intregi doar putin crăpate. Sa fiarba juma de ora. Il lasi un pic la racit si bei. La farmacii/plafare poti lua PLANTUSIN - sirop de tuse. Mai poti baga cu nemiluita bomboane de menta.
Cristina 2 kg? Sper ca te potolesti ... si nu mai stai si azi atata ... nu e bine pentru bebe. Ai grija.

Va pup pe toate.


Miro19+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput