Mamici de mai-iunie 2006 (94)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zax spune:

Buna fetelor si bebelusilor,

Sunt sotul lui zax si am intrat sa va spun ca este bine, internata la Polizu ca avea niste contractii destul de neregulate si tensiunea destul de mare.
Luc2 - o sa o gasesti acolo la etajul 2 salonul 9 (daca nu ma inseala memoria) (penultimul pe stanga in rezerva mica).
Cand am plecat eu de la spital inca nu se stia cand o sa nastem, dar este aproape.

Va transmite cele mai calde urari de bine



Dana 39w5d Horia Alexandru

POZE
Voinicel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaX spune:

Galerie pentru Cristina1702:. Maine iti vezi fetita!

Steluta, oare sa-ti facem galerie? Sa mai asteptam? Ne gandim frumos!

Azi ne-au venit salariile, au venit si niste bani pentru care sotul meu a muncit mai demult si ii tot asteptam, avem patut... Sora mea m-a anuntat ca a cumparat cercei pentru Ana, maine mi-i trimite... Ar mai fi de cumparat maine-poimaine cateva chestii absolut necesare si pot naste. Ca si cand e dupa mine!... Carucior cumparam dupa ce apare Ana. Intre timp, mai beau niste ceai de zmeur. Oare a mai baut cineva? Foloseste la ceva? Macar ca efect placebo...

Ella X, 37w6d cu Ana-mica-din-burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaX spune:

Zax, !

EllaX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica_g spune:

Felicitari Diana, Gicutza!
Bine ati venit acasa cu bb-ii Diana si Cocutzica!
Multa, multa bafta si refacere rapida Cristina, Stelutza!!!

Anemie - se pare ca asta inseamna analizele in afara graficului; fier si cam atat...
Nici pt bilirubina nu prea am ce face....
Se pare ca amandoua problemele sunt de la mine (Rh negativ eu, Rh pozitiv ea, vaccin anti-D in sapt. 29, nerepetat dupa nastere!!!)
Multumesc pt rapsunsuri!
Nu-mi spune nimeni ce perioade de somn au bb-ii! Sunt si eu curioasa sa vad, macar la al 3lea copil, cum ar trebui sa doarma un bb de 5 sapt... (am cam obosit si eu cu atata plans si tinut in brate - numai asa se linisteste!)
Luana, chiar mananci toate chestiile alea?! Doamne, ..., si la mar am renuntat! Spune-ne si noua cat a mai luat in greutate Hora, ca doar acum ai cantar la-ndemana (sa vedem si noi ce rezultate au dat dezbaterile comune)

Irina, cu Robert (apr '97),Razvan (oct '03)si Sara 9 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica_g spune:

NU AM PRIMIT PAROLA DE LA CONTUL COMUN!!! DACA NU MAI INTRA STELUTA, MI-O POATE TRIMITE ALTCINEVA??! (SI DENUMIREA COMPLETA A CONTULUI...)
MERCI!

Irina, cu Robert (apr '97),Razvan (oct '03)si Sara 9 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

angelica, da, eu n-am treaba cu papa. fie-mea pare sa fie la fel de nesimtita ca si mine, nu o deranjeaza nimic. am baut pana si cidru, ma gandeam ca s-ar putea sa fie prea mult; ei bine, nici un comentariu.
cu cantarul am vrut sa fiu inteligenta (tot nu renunt, e un vis de-al meu, de cand eram mica!) si am luat acel smart body analizer. ei bine, o fi smart, da cu cupilu nu prea am spor. in schimb am mai facut excursii la policlinica si ...suntem mandre sa va anuntam ca ieri, la o luna, am implinit 3,9kg !! adica am luat vreo 800 grame fata de cel mai jos nivel. ceea ce ni s-a spus ca e f bine. iar acum ne intoarcem cu voluptate la tzatza!!
orele de somn si trezie la noi sunt asa: toata ziua manca si doarme, noapte asisderi, in schimb seara e treaza. acum ne-am bratzilit de la 7 pana acum. iar asta inseamna ca, odata adormita, fugim si noi sa prindem cateva ore, pana ne trezim! pupaciuni

Luana si Hora - 14 Mai 2006

Hora Lucia
www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste#8230;

Lisboa 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

Buna fetelor!
Io una sunt moarta de somn ptr ca Ana doarme ziua super ok si noaptea are program de uitat pe pereti ... de fapt se uita la mine si io la ea si uite asa trece noaptea si io sunt chiauna
Adib sa-ti traiasca printesa frumoasa! Este scumpa foc.
Cristina nastere usoara si bebe sanatos si frumos!!!!
Diana sa-ti traiasca bebelina si sa fie sanatoasa! Imi pare rau ca te-ai chinuit dar crede-ma ca nici cezariana nu-i chiar atat de roza ... important ca-i bine bebe ca in rest se uita toate ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

Andreea, nu mai stiu cat de aeriana sunt. am vazut pozele si ai o bebelina taaare dulce, da nu mai stiu daca ti-am spus!
tinem pumnii la nasteri usoare! abia astept vesti de la cristina, maine!!

Luana si Hora - 14 Mai 2006

Hora Lucia
www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste#8230;

Lisboa 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaX spune:

Angelica_g, ti-am trimis pe PM denumirile conturilor de yahoo si gmail si parolele. :)

EllaX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abibrinza spune:

Felicitari Dianei si Gicutzei!Sa va traiasca bebelinele.

Irina, deci si la voi e anemie si luati numai fier.Sa speram ca se rezolva repede.Ce biliribina avea fetita ta? Victor are BT 2,8 si BD1,1.

Luana, de ude ai luat ceaiul?



Arabela si bebe Victor(22 aprilie 2006)

Mergi la inceput