Bebei de Martie- Aprilie 2006 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pispirica spune:

ca mi-am adus aminte... Cosmina si eu am incercat sa-i dau perlutei ceai si apa din biberon si nu trage de nici o culoare. daca ii apas eu la baza tetinei si ii curge in gurita nu o deranjeaza si inghite fara proteste. din acelasi biberon in schimb bea fara nici o problema laptele de san. adica incerc sa-ti zic sa-i pun in biberon putin lapte de san intai si apoi ii dai din altul imediat laptele in completare. cine stie... poate tine. succes.

_
Anamaria mami lu'
Biuta perluta (29 martie 2006)

Pispirica's album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Pispirica tu esti prea draguta, da´zau ca nu trebuia sa te deplasezi sa intrebi de albumu´ ala. Eu cind am intrebat ma gindeam ca poate poate cineva dintre voi a avut cumva asa ceva la nunta si stie ca exista. Inca o data iti multumesc mult de tot!
Aaaaa, m-ai lasat fara grai cind am citit de perluta ta care in fiecare noapte de marti pe la orele in care s-a nascut baiguie de-ale ei.Mie mi s-ar fi facut o frishcaaaaaa,brrrrrrrrr!Cred ca m-as fi dus direct la biserica si l-as fi rugat pe preot sa....

Mariana
mama de Monica(1998)Matei(2001) si Markus(17.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

SIMONA_TOMA, mai dute si alt doctor!!nu mai plange,ai sa vezi ca totul se va rezolva cu bine!sanatate multa la micut si da-i un pupic din partea lui ANA-MARIA si a mea!

iar de lapte,o gramada de fete dau milumil si eu am dat,si nu mi s-a parut ca ingrasa rau!!dar fiecare doctor cu parerea lui, ce sa spun !

POZE GRAVIDUTA,FAMILIE SI COPII
POZE ANA-MARIA
CRISTINA&ANA-MARIA 17.01.2006& IULIAN 22.11.1998

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Catrinel, eu tot Vlad i-as fi pus,macar al doilea nume...Sotul-diplomat din fire- mi-a spus ca el nu are nimic impotriva da´ se gindeste ca suedezii il vor tachina si porecli "Ladde" ca le e lor mai usor sa pronunte...Din cauza asta acum il cheama doar Alexandru dupa al doilea nume.

Daca oi mai face vreodata baiat, o sa incerc s-o tin pe-a mea,poate reusesc sa-l conving.(dar in cazu´asta....singura combinatie romano-suedeza de nume potrivit la Vlad ar fi Stefan altfel ar suna oribil Bjorn Vlad sau... Arne Vlad)

Mariana
mama de Monica(1998)Matei(2001) si Markus(17.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim spune:

Multumim fetelor pt impartasirea ideilor legate de amprente de bb, o sa caut si eu, fie cerneala invizibila, fie lut, fie rame speciale cu tot kitul.
Nshiro, am vazut si eu ramele acelea dar zau daca mai stiu unde (stii tu cum sta treaba cu neuronii), si parca erau extrem de scumpe, plus ca nu le-as pune pe pereti, vreau ceva simplu dar imi lipseste substanta de contrast (n-as vrea s-o mazgalesc pe fata).
Catrinel, zici tu bine, lut, chiar pamant (tzarana), sau vb lui MP acuarela, dar nu am nimic din toate astea, numai de n-o dau pe printesa cu bidineaua pe talpici... Ce probleme am si eu!
MP, da, ii place Aliciei sa stea in fundic, de exemplu in brate, sustinuta (detesta pozitia culcat in brate) ca sa privesca in jur. Si cum fata se plictiseste repede de o pozitie, o mai asez si pe perna aia de alaptat (care dupa cum vezi are multe functii, e buna la toate), nu mult, 5 min de exemplu pana se imbraca mami sa mergem afara. Nu-si forteaza coloana, stai linistita, din contra isi fortifica muschii spatelui, doar nu lasi bebeul ore-n sir intr-o pozitie de genul asta.
Mariana, nu stiu sigur daca sunt interzise premergatoarele in Canada, e posibil, pt ca nu se gasesc decat din acelea fixe (poate si din cauza scarilor interioare din casele oamenilor, in schimb gratiile sau portile carea bareaza scrile sunt tare comercializate). Ce am observat, se folosesc tarcurile de joaca si cercul de care se tine bebeul cand incepe sa mearga.
Pispi, curios, si mititica mea avea la inceput fixul asta, se trezea la 4.30 marti spre miercuri ca sa marcheze momentul nasterii. de parca cineva ar putea sa uite...
SimonaToma, pupici sa scapati de atele si sa nu fie nevoie de nici o operatie.
Aida, sper ca a fost o faza trecatoare si ca nu renunti cu alaptatul. pupam mancacioasa Alex.
Am plecat ca mai am atatea de pregatit pt botez..


KIM & printesa ALICIA (29 martie 2006)
photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MP spune:

Oau,Pispi,dar stam fff aproape una de alta!!!Cand am citit unde stai nu mi-a venit sa cred.Tot pe langa Politia aia stau si eu mai nou;in ce parculet iesi cu Perluta?Acuma chiar ca sunt toate sansele ca perluta+ardeias=love.

Revin mai pe seara/noapte.Acu vrea Matei sa mai rontaie un pic de san!
Pupam gasca!

Va imbratiseaza cu drag
Monica si cei doi pitici: Vlad(27.01.2002) si Matei(14.03.2006)

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pispirica spune:

Mariana nu e nici o problema, ca doar e prin drumurile mele.

Kim deci si Alicia ta face la fel. Etete a mea perluta e cu 2 ore mai mare ca perluta ta.

MP io cand nu doarme perluta ma plimb pe strazi pana la favorit si inapoi si mai stau pe cate o bancuta. azi am reusit sa ajung si un pic pana la moghioros ca ne-am facut o noua cunostinta asa in plimbarile noastre aiuristice pe strazi. da tu unde stai mai exact? ca eu stau fix la blocul din spatele politiei de ma uit in curtea lor.

_
Anamaria mami lu'
Biuta perluta (29 martie 2006)

Pispirica's album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Aloha!

Gasca iar o sa disparem...cam o luna...mergem la sat...ce sa faci daca ne simtim bine acolo. Eu o sa incerc sa rezolv cu Internetul si sa iau laptopul cu noi...am avut Zapp si mergea bine insa era cam scump. Acum cred ca o sa incerc cu Focus Sat...Alte solutii aveti? prin cablu nu se poate :(

Fetele azi a tipat si al meu in somn de mi s-au inmuiat picioarele..in 3 miscari am ajuns din bucatarie la el si l-am luat in brate...cred ca a visat urat.


Mariana inca nu m-am apucat de fitness...insa in viitor cu siguranta o sa merg...acum daca merg la sat o sa inot in fiecare zi...acolo sunt niste lacuri facute de Ceasca si e super ptr inot si pescuit...Poate si la Tm o sa merg tot la inot...ca deja s-adeschis o piscina la Mall, insa nu stiu daca acoperita. Inotul si patinajul sunt sporturile mele preferate si pot sa le practic la Mallla 10 min de mers pe jos...Am mare noroc! Imi plac si aerobic, tenis de camp, insa o sa fac putin din fiecare...eu ma plictisesc cam repede!

Mp eu sper sa mearga repede, insa si mai mult imi doresc sa faca repede la olita ca eu si la ata am fost "tare"...si la vorbit ... cam multe pretentii am...saracu'
Voua va doresc numai bine si sa combinati perluta cu ardeiasul ca de cand ne amanintati...

Kim ptr luat amprente cred ca poti folosi si vopsele de pictat copii pe fata...eu am facut cadou asa ceva si nu au nimik toxic in ele...am luat unele frantuzesti foarte bune...daca vrei aflu firma..

Delia imi pare bine ca sotul tau e mai bine si scapati de drumuri...pupici lui rudy

Noe meriti un premiu ptr site...nici eu nu am habar sa gatesc ptr bebe

Simona Toma stai linistita ca doctorii au tendinta sa exagereze...sunt sigura ca nu e nimik grav cu Edi

Ciuf cu mai e aripioara?

Fetele a terminat si sotiorul meu cu facultatea...a fost tare la licenta...si mi-a facut o surpriza foarte placuta...merg la Shakira pe 17 iulie u prietena mea si el sta cu bebe acasa...acum chiar ca il iubesc enorm...vorba cantikului...

Pupici!

Mihaela&Cristian 25.03.2006

http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaser/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

MONICAAAA! Pai speram ca titza mika+ardeias=love!!!

PISPI, aici imi crapa buza dupa un pic de ploaie! A pipilit azi un pic, numai asa, ca sa ne enervam mai tare, si acuma facem sauna. Bleah, vremea lui peste. N-am mai iesit pe la ecran, sper ca simbata sa ajung. Acuma e Anglia-Trinidad Tobago, se joaca in Nürnberg, sper ca aia s-au baricadat, ca nu arata bine pt englezi. Na ja, astea- au fost ultimele stiri de la corespondentul vostru special la cupa mondiala, Catrinel Mamaluoana. Va dorim noapte buna si mult laptic.
(NSHIRO )

Mey, PISPI, da zau ca titza ta e speciala!

KIM, bafta la pregatirile de botez!

MARIANA, m-am linistit! ca si noi suntem subtzirei, mai ales husband care cred ca-i anorexic Io acuma bag un jnitzel cu nesimtzire, ca cica trebe sa maninc mult, sa fac laptic. si ma indrept spre o inghetata.
Multumiri pt reteta de crema de fructe!
Ladde e prescurtare de la ceva? Stai sa vezi daca ar afla detalii despre Dracula. Pai tu trebe sa ii zici ceva cu “M”, nu? Ai lista deja? Lucrati, lucrati la bebe?

SIMONA, dar poate nu e nimica, nu poti merge si la alt medic? (pina mergeti la Bucuresti, ca sa fii linistita...)



Catrinel, mama lu' Oana (23 martie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona_toma spune:

Cristina, bineinteles ca o sa mergem si la alt doctor.Fratele sotului meu a avut aceeasi problema(un testicol mai mare) si s-a operat, cred ca pe la 12 ani si acum e in regula.Deci, chiar daca trebuie sa faca operatia, nu ma mai sperii.Da' mi-e ciuda, mai, de ce avem noi problemele astea, cand sunt atatia si atatia copii perfecti.In fine, ma consolez cu gandul ca puteam sa avem probleme si mai mari.
Sa stii ca-i spusei lu Edutu ca-i fac lipeala cu o papusica superba si facu niste ochisori mari!!E foarte interesat baiatu' meu!Pupam ochisorii Anei si obrajii mamicii
Kim si Pispirica pupici si multumim ca va ganditi la noi

Simona si bebe strumf Eduard Gabriel(10.04.2006)

Mergi la inceput