Bebelusi de sept-oct 2005 (125)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Codrutza, poti sa incerci cu Sanasol 5 ml pe zi (2 lingurite). Eu i le dau la masa de fructe,le amestec acolo, ca nu sta neam sa ii var ceva pe gat in restul timpului. Alexandra mananca mai bine de cand ia vitamine, nu stiu exact daca e de la asta dar mi se pare prea mare coincidenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

codruta eu i-am dat mariei pt pofta de mancare pikovit care e un sirop scarbos cu gust de portocale, da pare sa fi functionat; doctorita mi-a zis 5 ml da eu i-am dat o linguritza pe zi ca ma durea sufletu sa o pun sa incghita atata cantitate de scarbosenie

acum l-am intrerupt ca se scoala si noaptea sa manance

Ramona si bebelina Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Cristina skimb de liste? heheheh eu nu sunt omul listelor de bagaje .....pun ce pun in genti si la urma iau dulapurile din casa la rand sa vad ca ar mai putea sa imi folosesca :).

Kristinutza am vazut filmuletele ....mai de copilul are ditamai patul si voi o culcati intre gratii ????? hehh orikum tati canta frumos si zguduie copilul cu spor

Mai mare veste mare s-a deskis si in Galati TCM sau sa fiu mai exacta un chiosc TCM, am vaut azi da nu au prea multa marfa, eu sper sa mai aduka, de copilashi au foarte purine lucruri.

Innaa si eu am o soacra la fel de "buna" ca a ta , problema e ca fiisu e topit dupa ea si eu ma oftik ca din partea mea nu as vrea sa o vad niciodata, dar pastrez aparentele de dragul lui fiisu, orikum eu ii zic in fata ce ma enerveaza si ea se face ca nu aude si vorbeste in continuare de ale ei si imi mai si zice: lasa ca ai si tu baiat si o sa vezi si eu i-am zis, da da eu o sa am grija sa imi tratez nora ca pe o fiica nu ca pe inamicul statului.... asa ca de atunci ma viziteaza odata la 2 saptamani si sta maxim 2 ore.

eu ii dau lui bb biscuiti nestle sa rontaie, el e foarte incantat, in afara de faptul ca se face tot numai biscuite si in jurul lui ne-ar fi de folos niste pui sa ciuguleasca e ok.

Cami zi merci ca ai olita care canta "fals" eu am cumparat un carusel (fara sa ascult cum canta) si numai chef de somn nu iti face ala..... mama ii zice cocos ragusit si mai canta si ceva in kinezeste

Alina si bb Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Ioana, vezi nu mai am rabdare nici pana pleci tu in Bulgaria, daramite pana plec eu

Alina, nu esti omul listelor, dar vei fi
Probabil ca pana acum plecai fara copil.

Eu de vreo 6 ani tot fac la liste. Dupa ce te duci si alergi noaptea prin statiune dupa o chestie care ai uitat-o acasa, te schimbi.
Sau poate nu

Ancuta mananca din cand in cand cate un biscuite Petit Beurre, simplu.
Il mananca singura tinandu-l in manuta.

La fructe/iaurt ii pun cereale, mi se pare ca au aport nutritiv mai mare.

Ramona, cu psihologia copiilor gand la gand cu bucurie.
Dar sa stii ca Pikovitul nu e asa scarbos, si lui Victor ii placea. Acum e mare, ii dau Pikovit drajeuri.

Dana Lucia, mai poveste-ne despre Alberto. El e printre seniorii grupului, si il luam ca exemplu.
Mie imi e tare drag de el, asa cum cum e el cret.
Abia astept sa i se increteasca si Ancutei cele 2 fire de par pe care le poseda.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Pentru ca nu a protestat nimeni la propunerea mea cu "Piticodromul de sept-oct 2005", de la capitolul urmator asa ne va fi titulatura. Asta daca nu vor fi proteste acum.

Ramona, e cam greu sa umblu cu 10 kile dupa mine.

Eu fac planuri pentru orice chestie, dar pentru bagaje nu am facut aproape niciodata. Deschid dulapurile si pun tot ce cred ca imi trebuie. Iar cind o sa o duc pe Miruna la Boston, am de gind sa o mut cu toate lucrurile.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Ioana, io sunt ptr piticodrom

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almy spune:

Buna fetelor, unde gasesc si eu despre parenting attachmentul asta de care vorbiti voi, sa citesc si eu?

INNAA, si eu tin SCARSDALE, sunt in a 2a sapt, dar prima nu se pune, ca duminica am fost la gratar si am poftit la mai multe si pe langa cura, iar cum eu zic ca cel mai bun mod de a rezista tentatiei este sa-i cedezi , am papat cam din toate, si mitittei, si dulciurele. De cantarit nu m-am cantarit, ca mi-a fost frica, dar dadusem jos vreo 3 kile. Si mie mi se pare usor de tinut, fiindca mananci destul, doar ca am renuntat la ciugulitul dintre mese, care era problema la mine.
Vitamine de-astea pot sa-i dau si fara sfatul medicului oare? ca si a mea mananca mai cu de-a sila asa....

Alma & Eleni Maria (26.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

amultumesc muult de tot pentru sustinere(sau pentru sutien cum zicea o frantuzoaica de pe la noi de pe forum) Nu stiu ce m-as face fara voi...sau ce o sa ma fac...saptamana viitoare gata..plecam-sambata. cum mai aflu eu ce mai fac dazmatatii vostri?

in fine..ideea e ca : pentru a multumi si capra si varza o sa vina si mama si socrela in vizita...dar pe rand sa evitam paruiala. Asa ca mama vine saptamana viitoare si socrosenia prin august.- am ajuns la concluzia ca daca luam bona ajungeam la aceeasi suma la care ajungem cu drumul lor pana aici, dar fi-mea e tratata mai bine..omul strain e...strain.(moama da´ ce logica am!!)


astea fiind spuse ...mai trebuie sa ma vai spun ca am intrat cu fi-mea la sedinta foto si azi dupaamiaza uploadez pozele .

aseara nu am apucat sa ii dau ceai, dar azi am cumparat si dupa ora 5 serveste ceai cand ii e sete.

si sa va mai spun ca mie mi-au iesit actele de la Bucuresti(pt rezidenta aici) si luni avocatul le depune la guvern ... asa ca in cel mult 3 luni se pare ca voi fi in regula!! Doamne ajuta.

Chiar asa Cristina cum mananca Anca cirese ca o fetita mare?

Ruxandra soacrele astea ar trebui exilate pe o insula...ups...si noi o sa fim soacre...oare om fi bune sau rele?


imi da si mie cineva detalii pt viza de canada? Va rog...care sunt pasii?

La multi ani Alexiei!!

Kristinutza nu ai de ce sa te simti vinovata...din contra sa te simti norocoasa ca ai un copil atat de cuminte...atata timp cat lui ii e bine asa, de ce sa te complici? parerea mea.-vezi ca e ok copilul, si tu ti-ai facut atatea griji degeaba!



Irina nasoala faza cu pepenele...eu ieri i l-am dat simplu si l-a papat pe tot si ar mai fi vrut ...dar nu a avut nicio reactie negativa.

dana lucia tu pepenele verde cum il dai? la Blender?

carmi felicitari pentru premiu

alina si barbata-miu tine la ma-sa ..dar cand vine vb de familia noastra e cu noi- mai uita el uneori dar sunt pe faza si il trag de maneca.-daca ii dai biscuiti lui Vladut nu se inneaca? si eu ii mai dadeam Noeliei cate ceva sa rontaie dar s-a innecat odata cu mar si de atunci..nimic !!

Ioana...ce bagaje???? Punem roti la dulapuri!!


si inca ceva de alalta ieri am slabit 600 de grame











Irina si Noélia - 25 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:


Salutare !

SIMO74-mersi mult pt sfaturi, miine o sa-i dau deja peste...
KRISTINUTZA-total filmuletzul cu adormitul...
CODRUTA,RAMONA- nu pot sa va spun nimic despre sirop pt pofta de mincare...Pe mine m-ar interesa mai degraba unul care i-o scade...
CARMI-cum si cind bea Fabiano atita apa? Te intreb pt ca Luca nu bea deloc...Nici nu stiu ca sa ma fac cu el...

Pupici

IOANA si Luca-Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

Alma (ce-mi place!! asta e numele tau?- asa ma gandeam sa ii pun numele fica-mii) si mie mi se pare super usor de tinut regimul asta si plus de asta ma incanta ca rezultatele apar imediat...de vineri am inceput si deja am slabit aproape 3 kg!

Irina si Noélia - 25 sept 2005

Mergi la inceput