oare e normal???...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

fata draga, intreaba-te asa: daca nu ai face nunta ai accepta sa traiesti cu el ca soti si sotie pt. tot restul vietii? Nunta e de vina sau ideea casatoriei in sine? caci te poti marita si cu doi martori la primarie sa stii, nu trebuie neaparat nunta. vezi filmul Runaway bride cu Julia Roberts.Parerea mea e ca daca ai second thoughts mai asteapta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

stressul meu principal era ca nu gaseam rochitza... ginerica stiam sigur ca ala e.


am avut si noi un moment de indoiala - dar cam tirziu, in noaptea dinaintea nuntii.
cind m-a trezit si m-a intrebat dak "chiar o facem".
si se referea strict la nunta.... optiunea era sa ne luam de mina sa fugim repede in lume, inainte sa puna toate neamurile camerele si blitzurile pe noi!



Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Cred ca aveti dreptate. E un fel de manifestare a stresului de dinainte nuntii ceea ce mi se intampla. Ne era destul de bine pana a venit faza cu casatoria si atunci am inceput sa ma sperii. Ar trebui sa o iau mai incetisor si apoi asa cum spuneti si voi nu exista domnul Perfectiune . Fiecare are micile lui defecte.
Multumesc mult pentru ca imi sunteti alaturi si ma intelegeti.

poze rochita civila
eu
diverse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

M-au speriat si unele subiecte scrise pe acest forum. Sunt multe fete care povestesc ce casatorie minunata au avut ca intr-un final sa afle ca sotul le-a inselat sau ca sotul le-a parasit pentru prietena lor cea mai buna . Mi-au dat de gandit asemenea subiecte, desi al meu iubitel nu cred ca ar face asta, dar m-am speriat ca in ziua de azi casatoira nu este ceea ce a fost si ca ispite sunt la tot pasul . Dar cred ca nu trebuie sa incep sa ma gandesc la lucruri urate.

poze rochita civila
eu
diverse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

quote:
Originally posted by cristina_26

M-au speriat si unele subiecte scrise pe acest forum. Sunt multe fete care povestesc ce casatorie minunata au avut ca intr-un final sa afle ca sotul le-a inselat sau ca sotul le-a parasit pentru prietena lor cea mai buna . Mi-au dat de gandit asemenea subiecte, desi al meu iubitel nu cred ca ar face asta, dar m-am speriat ca in ziua de azi casatoira nu este ceea ce a fost si ca ispite sunt la tot pasul . Dar cred ca nu trebuie sa incep sa ma gandesc la lucruri urate.

poze rochita civila
eu
diverse




Bineinteles ca nu!
Asta-i teoria "lu' drobu' de sare!"!


Daniella, mama lu' Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adria_ spune:

Criastina, daca ai vreo indoiala legata de nunta sau de casatorie, nu le fa, nimeni nu te obliga.

M-au speriat si unele subiecte scrise pe acest forum. Sunt multe fete care povestesc ce casatorie minunata au avut ca intr-un final sa afle ca sotul le-a inselat sau ca sotul le-a parasit pentru prietena lor cea mai buna . Mi-au dat de gandit asemenea subiecte, desi al meu iubitel nu cred ca ar face asta, dar m-am speriat ca in ziua de azi casatoira nu este ceea ce a fost si ca ispite sunt la tot pasul . Dar cred ca nu trebuie sa incep sa ma gandesc la lucruri urate.


S-ar putea ca sotul tau sa faca la fel sau nu, nu asta conteaza, tu traiesti acum, nu in viitor. Daca traim toti cu frica de ce s-ar putea intampla, n-am mai trai deloc, am tremura doar. Ai incredere in tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IEPU spune:

Ba eu o sa-ti zic altceva:

M-am casatorit de 2 ori.
Prima data "sinea mea in gandul ei" a stiut ca nu fac bine. Dar n-am indraznit sa "deranjez" planurile deja facute. Chiar daca nu stiam sigura daca se numeste dragoste sau nu, macar stiam ca matematic vorbind nu este persoana potrivita. A mesr prost de la inceput si dupa 10 ani s-a sfarsit prost.
A doua data data am stiut SIGUR ca el e dragostea vietii mele si ca are tot ce-mi trebuie. Daca s-ar fi ridicat peste noapte un munte intre casa si primarie si tot nu l-as fi interpretat ca un semn ca trebuie sa renunt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

quote:
S-ar putea ca sotul tau sa faca la fel sau nu, nu asta conteaza, tu traiesti acum, nu in viitor. Daca traim toti cu frica de ce s-ar putea intampla, n-am mai trai deloc, am tremura doar. Ai incredere in tine

Multumesc mult Adria. Si stiu ca se mai zice ca de ce te temi nu scapi. Ar fi bine sa incep sa imi scot gandurile rele din minte si sa reusesc sa ma linistesc cumva.

poze rochita civila
eu
diverse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

quote:
A doua data data am stiut SIGUR ca el e dragostea vietii mele si ca are tot ce-mi trebuie. Daca s-ar fi ridicat peste noapte un munte intre casa si primarie si tot nu l-as fi interpretat ca un semn ca trebuie sa renunt


Si cum ti-ai dat seama ca el e cel potrivit??? Sau e doar un feeling??? Caci eu sunt tare confuza, dar pun asta acum pe stresul dinaintea nuntii. Adica cred ca asta e motivul pentru care am inceput sa am astfel de ganduri...

poze rochita civila
eu
diverse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

quote:
Originally posted by cristina_26

Nana pe de-o parte ma incanta gandul ca ma voi casatori, dar pe de-alta parte nu. Asa cum am scris si mai sus, in sufletul si mintea mea au inceput sa apara tot felul de ganduri de vreo 2 saptamani incoace. Si cred ca ai dreptate , al meu logodnic nu este prea romantic. Nu a fost o cerere in casatorie asa cum ma asteptam eu ca va fi. Nu a dat dovada de romantism deloc!!! Chiar m-a surprins.



eu cred ca e firesc sa fie asa... eu ma marit peste 2 luni si am trecut si eu prin ce treci tu acum, anul trecut, chiar dupa ce am dat avansul la restaurant. ma tot chinuiam gandindu-ma daca fac bine, daca el este Omul, daca sunt sigura ac vreau sa-mi petrec alaturi de el toata viata, etc. insa niciodata nu m-am indoit de 2 lucruri: ca il iubesc si ca ma iubeste. crizele au trecut, evident, asa cum au venit.

referitor la faptul ca viitorul sot nu este romantic, eu mereu am crezut asa: nu trebuie sa fie pe cat de romantic mi-as dori eu si nici sa nu ma iubeasca atat de mult pe cat vreau eu si sa-mi dea dovezile de dragoste de care EU am nevoie. important este sa imi demonstreze ca ma iubeste in felul lui, ca imi ofera atat de mult cat poate el oferi. daca se intampla asa, totul este ok.

mult succes si... casa de piatra anticipat!

"Adevaratii prieteni sunt alaturi de tine in momentele frumoase ale vietii, cand ii chemi si in cele rele...cand vin nechemati."

Mergi la inceput