FIV 78

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

quote:
Originally posted by Mirga



Voi ce stiti despre acupunctura? A mai incercat cineva?



Pupici si multa bafta.

Mirga



Eu am facut acupunctura ,bioenergie,presopunctura,tampoane cu namol,etc,etc,etc.
Iti doresc multa bafta,la unele a avut efect la mine nu,poate va fi bine la tine.

veronici
18+ cu doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

quote:
Originally posted by Cocutza_mic

Veronici itzi multzumesc pentru raspuns.Chiar nu stiam cam cate No Spa trebuie sa iau pe zi,pentru ca oricum monitorizez fiecare senzatzie din burta..Mie mi-au transferat 5 embrioni si vreau si eu sa va intreb daca simtzi totusi o jena in cazul in care se prind.Sau chiar nu trebuie sa simtzi nimic?!
Va rog sa nu radetzi de mine dar pe langa faptul ca e prima oara cand fac FIV e si prima oara cand raman insarcinata(daca vreaDD!)
La Giulesti fiola de Menogon costa 35 RON si Diphereline 0,1 costa 26 Ron
Va pup pe toate!



Aveam dureri de burta si de ovare (mai ales) si la o zi dupa ce am aflat rezultatul pozitiv la bhcg (si sarbatorisem!!!) am avut toata ziua scurgeri maronii si dureri ca de ciclu (dureri de mijloc,de burta si usturime intravaginala),am plans si m-am dat de ceasul mortii ca-mi vine ciclul ,noroc cu mama care trecuse prin 4 nasteri si m-a linistit putin. Nu m-am putut abtine si am mers iar la un bhcg (care a iesit dublu),deci doar m-a insemnat sarcina (in a 12-a zi de la ET).
Bafta si sa dea DD sa fie si la tine succes din prima.

veronici
18+ cu doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MURA spune:

Hello fetele,
Am intrat si eu la subiectul vostru sa va intreb daca aveti nevoie de Menogon sau Gonal F de 75UI, pentru ca am cate 15 fiole din fiecare si o fiola de Cetrotide. Daca vrea cineva sa le cumpere le vand sub pretul pietei. Expira in decembrie 2006.
Eu nu mai pot face acum FIV si e pacat de fiole.
Astept PM daca are cineva nevoie.

Multa bafta celor care fac FIV.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Mirga eu am facut acupunctura si reflexoterapie ani d ezile. GArvida dupa cum sti am ramas prin FIV dar s-a lucrat pe starea mea generala care a fost OK.

Intreba cineva de durerile la prindere. Eu am avut 2-3 zile dureri ca si cum ar fi trebuit sa imi vina ciclul in rest absolut nimic. Si cu 2 zile inainte d etest o pofta nebuna sa beau zeama de muraturi in rest sani durerosi, greturi sau alte simptome de abia pe la 6-7 saptamani. Poti folosi ptr dureri supozitoare cu scopantil iar apoi No-spa. papaverina la greu in timpul sarcinii daca ai contractii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

DJ MAMA, imi pare rau. Dar chiar daca rezerva e scazuta asta nu inseamna ca e epuizata. Asa cum spunem ca e de ajuns un singur spermatozoid bun care sa-si faca treaba, e de ajuns si un singur ovul bun.

Te pup si iti doresc sa vina si la tine minunea.
Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Dj_mama eu dupa fiv-ul de anul trecut care l-am facut in iunie ,nereusit ,cu un FSH de 14.90 ,cu 5 ovocite bune la punctie ,m-am hotarat s-a mai fac unul .Din octombrie anul trecut ,am fost la un control si i-am spus prof. ca vreau sa mai incerc unul anul acesta si din momentul ala (stiind cat am avut fsh-ul ) m-a pus sa iau Diane 35, ca ovarele sa nu mai produca foliculi pana in momentul in care ma hotarasc eu sa incep a doua stimulare .
Dupa acest AC am facut o analiza a fsh-ului care scazuse la 11.34 ,deci o imbunatatire .La a doua punctie am avut 8 ovocite si bune si mai putin bune .


GINA 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Atunci cand am avut fsh-ul mare nu stiam de ce se mira d-na Geta (asistenta prof.) cand a vazut un asa fsh .Probabil se gandea ca nu o sa am cine stie ce ovocite la punctie ,tot repeta daca prof. a vazut fsh-ul ,bineanteles ca il vazuse dar probabil stia ca mai poate stoarce ceva .Nu am avut f.multe ,fata de alte fete dar suficienti ,deci Dj_mama daca vrei sa mergi la prof. mergi cu incredere ca de el depinde stimularea .


GINA13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Buna fetelor. Mi-a fost asa dor de voi, de toate, cu toate ca a fost fffff frumos in concediu , abia asteptam sa va citesc sa vad ce ati mai facut.
Imi pare rau pentru cele care nu au reusit,dar ma bucur ca nu renuntati la visul nostru al tuturor , acela de a deveni mamici.
Va pup pe toate fara exceptii si mult succes celor care asteapta rezultatul, D.ajuta sa fie numai cu doua liniute.
MEDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:


Moniland cand faci testul?Iti tin pumnii si eu sa fie cu II.
Liana te pupic!
Andicu,Sisly ce norocoase ati fost,pt. ca mie mi-a trebuit cam o jumatate de an sa-mi revin cu ,ca nu mai aveam nici un chef.Cred ca depinde de fiecare organism in parte.
Dar acum sunt ok si am intrat in recuperari !
Va pupic pe toate!O zi super sa aveti!

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna fetelor.

Dj_mama si Mirela1, va multumesc ptr ajutor. Mie imi iesise in limite FSH-ul, dar dr zicea ca e cam mare fata de cum ar fi trebuit, adica 9,si ceva...intai a fost 10,..., am repetat si a iesit un pic mai mic. Se pare ca nu suficient, din moment ce din 4 foliculi am avut doar 2 ovocite...
Ceci, la mine a fost bine, ca de vreun an era invers: n-aveam nici-un chef de obicei (sau m-apuca in momente sau zile total nepotrivite), si acum mi-am mai revenit, dar nu total!
Meda, bine-ai venit din concediu! cum a fost? sa ne povestesti! poate pui si niste poze!

Va pe toate!




Imi vine si mie randul...
Pozele mele

Mergi la inceput