FIV 78

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Cecilia , sa fii sanatoasa si sa-ti iasa testul cu II.Asta drept cadou
Zisa Cami cand ai timp mai scrie si tu cate ceva. Te rog.
Veronici vad ca sunteti bine toti 3. Sanatate si sarcina usoara.
Lachi sa nu-ti fie frica suntem alaturi de tine vineri.
Puiramy lasa ca o sa fie si bine, facem o gasca la toamna ...
Dana ai facut o treba buna cu adunarea informatiilor.
Gina esti nerabdatoare sa te duci la echo?
Andicu ce regim tii?Ma gandeam ca numai eu m-am ingrasat dupa extrauterine, dar m-am mai linistit.
MRL bine , sanatoasa?
Moniland tu pe cand vestea?
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Cristinici, tin regim disociat; ala cu 1 zi lactate, 1zi legume,1 zi fructe.... Azi sunt in a2a zi.Ptr mine e cel mai simplu de tinut si a avut si efect prima data. Acum sper sa aiba din nou, ca organismul meu cedeaza mai greu in ultimul an.

Imi vine si mie randul...
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Cristinici, eu de abia fac maine 1 saptamana de la punctie.
Am vorbit azi cu dr. si i-am spus ca am racit, iar el, dragut cum e, mi-a zis ca multe femei inainte de a ramane insarcinate racesc . Iar in legatura cu simptomele mi-a zis ca nici nu as putea sa am pentru ca embrionul este doar de cativa mm, iar hcg este scazut.
Mi-am placut discutia cu el.

Dana

Cecilia, La multi, multi ani fericiti si cu dorinte implinite!

Lachi, tin pumnii

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Cristinici iti dai seama ca sunt ,eu as face-o din doua in doua zile.

Stie cineva cat costa analizele IgG si IgM ,la Cantacuzino ,vrea o verisoara din provincie sa vina sa le faca si o intereseaza sa vada preturile la mai multe clinici.

GINA 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Puiramy, imi pare atat de rau de tine.Ma bucur totusi ca esti optimista si sigur toate fetele care sunt optimiste vor reusi.
Gina uite site-ul de la Cantacuzino Cantacuzino ,intra acolo si vezi ce te intereseaza pe tine si pe verisoara ta.

In legatura cu subiectul as mai vrea, dar nu am acum timp suficient, sa caut si preturile de la injectiile care se fac pentru tratament.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZoRi spune:

Puiramy imi pare tare rau. Stiu prin ce treci, dar e foarte important sa ne ridicam si sa o luam de la capat. Asta incerc sa fac si eu acum la aproape un an de la esec.
Nu vreau sa dau sfaturi dar stiu ca e mai bine sa lasi 6 luni organismul sa se refaca dupa un tratament pt FIV.
Moniland tin pumnii stransi in continuare. Tu trebuie sa ne dai vestea cea mare!
Va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Sincere pareri de rau pt. Puyrami!Pacat ca nu a fost sa fie,pe mine una chiar m-ar fi influentat in bine un rezultat pozitiv acum, cind am intrat si eu in linie dreapta.Puyrami stiu foarte bine toate sentimentele care te incearca,le-am trait de doua ori pina acum si pot spune ca sint pregatita sufleteste sa le mai traiesc.Am zis ca mai bine sa ma doboare succesul decit esecul,asa ca eu la asta lucrez pina va veni ziua Z.Nu te lasa,priveste mai departe si gindeste-te ca orice efort merita pt. un scop atit de nobil.
Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Puiramy imi pare sincer rau..capuuu sus mama bravooo..tot inainteeee...asa te vreauuu..
Moniland gina,veronici,MRL,cristinici,Lachi,dana p,
andicu
si pe toate fivoaseleeee va pupacesc pe toate si va tin pumnii!!

serbanicoooo fusa ziua ta si io ratai??"LA MULTI ANI!"olteanca mea!!!
zisaCami pe mine mama nu m'ai deranjat cu nimik si nici Carmencita!!!asa cum a spus Tiaa fost doar o discutie mai "aprinsa" si dupa cum ai vazut nu s'a suparat nimeni..noi doar am incercat sa va tragem putin de manecutza nu sa va certam sau sa ne suparam pe voi..EU nu vreau sa pleci da???doar stii ca te iube mult!!!!sau nu stiii??ete ca'ti spusai acum!!
Carmenictooo
betycoooo sa'i spui si de pushul tauca se gandeste tot timpul la el..ete vezi stiu!!! sau presimt..sa'i spui ce drk impelitat sunt!!!sa nu se sperie cand ma va cunoaste!!!


Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!


Viata-i nimic... si din toate putin,
un vas poate gol... s-au adesea prea plin...
dar tece-ntr-o clipa de parca n-a fost ...
si...atunci oare viata mai are vreun rost...
Viata ta va avea rost, doar daca tu il vei da...
Nu ati vrea sa-i dam sens impreuna?

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiramy spune:

Fetelor AJUTATI_MAca sunt intr-o mare dilema si pe viitor poate va va ajuta si pe voi dilema mea.
Ieri cand am aflat rezultatul am sunat la dr mea si mi-a spus ca la asa rezultat sub 0,1 nu e normal ca nu mi-a venit ciclul si mi-a zis sa continui tratamentul inca doua zile, daca nu-mi vine CM sa ma duc la Buc si sa repet testul.E normal ca am facut testul abia in a 12 zi de la ET?Majoritatea l-au facut in a 15 a zi.E posibil sa fiu si sa nu-mi fi iesit testul din cauza pregnilului?Trebuia sa-mi vina CM din 08.06.Nu sunt numai eu in situatia asta.Inca 2 fete din salon sunt in aceeasi situatie.Voi cand ati facut testul (in a cata zi)si daca v-a venit ciclul in astea 2 saptamani.Daca nu cand?
Va rog sa ma ajutati ca mai am un sambure de speranta.MULTUMESC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

puiramy eu am facut testul de sange in ziua a 14 de la ET. Pregnylul poate da test de urina fals pozitiv in primele 10 zile de cand este facut. Pregnylul este chiar hormonul de sarcina.

Mergi la inceput