FIV 78

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

Imi este tare greu ca va dau o veste trista. Am tot sperat ca astazi o sa fie o zi magica, o zi in care sa aflam o veste depre o noua graviduta, dar nu a fost sa fie. Din pacate puiramy nu a reusit. Imi pare asa de rau pentru ea, am sperat pana in ultima clipa, dar... Am vorbit cu ea la telefon si sper sa fie bine. Mi s-a parut ca este ok, dar cred ca in sufletul ei este un mare gol, o mare dezamagire. Vetea m-a inristat foarte mult, am dorit foarte mult sa iasa testul pozitiv la ea pentru ca m-am atasat cu sufletul. Dar din cate o stiu eu o sa treaca peste acest hop si o sa intre in normal, o sa se pregateasca pentru un nou inceput, o noua batalie. Stiu ca este ambitioasa si nu o sa se lase usor invinsa. Acum sa ne gandim la concedii, la relaxare ca sa capatam forte proaspete pentru in toamna cand sigur vom reusi. O pup dulce pe obrajori si daca as putea as lua asupra mea toata durerea ei sa stiu ca este bine. Un pupic virtual sper sa ii faca bine. O sa va scrie si ea putin mai tarzior.
Pupici pentru toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Imi pare tare rau pentru Puiramy! Din pacate unele reusesc abia dupa nu stiu cate incercari...

Moni, super vestea cu Anis! eu am aflat de la colega mea de birou care cat am stat noi plecati a intrat si a citit pe forum si azi mi-a dat vestea!

Cecilia La multi ani si sa-ti dea domnul tot ceea ce iti doresti! M-a distrat faza cu iepuroaica! Incerc si eu, sper ca va fi mai bine, desi eu am trompa varza! Dar am tot ramas cu gandul la eco aceea facuta inainte de diphereline si la valoarea hcg-ului de atunci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Asi te pup duuulllceee duuuullceeee!Saptamana viitoare te sun si daca esti libera o punem de o intalneala NEAPARAT!
Lachi vezi ca trompa nu poate fii decat ,,varza la pat,,!Cum i-am zis si lui Andicu NU SE STIE NICIODATA!
E clar ca ne e ffff. greu sa credem ca ACEEA minune va bate chiar la poarta noastra dar DOMNUL TOATE LE POATE asa ca macar SA VISAM FRUMOS!
Puiramy!Sa stii ca sunt alaturi de tine mereu si din nefericire multe dintre noi stim ceea ce simti tu acum!
Va pupic pe toate ca tre' sa plec acuma la !

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Imi pare rau pentru Puiramy eram convinsa ca va reusi ,sper ca te vei simti bine dupa acest esec si mai sper ca nu ai sa renunti la lupta.

Azi am vrut sa ma programez la o fosta dr. dea mea mai veche sa fac o eco ,ca sa vad si eu ce mai face bebe dar are loc tocmai pe 26 si eu pe 28 trebuie s-o fac la Giulesti asa ca am renuntat.Doctorii buni sunt f ocupati.

V-am pupat pe toate fetele

GINA 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

imi pare rau puiramy, e adevarat ca n-am facut inca FIV dar cu siguranta stiu ce inseamna durerea unei nereusite. Iti doresc sa ai puterea sa treci peste.


gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiramy spune:

Fetelor, din pacate nu va pot da o veste buna asa cum ma asteptam.Am fost la mare, am stat linistita, am facut exact ce trebuia sa faca o femeie gravida, numai ca n-a fost sa fie.Imi pare tare rau, dar sa stiti ca nu ma dau batuta sub nici o forma.Mai rau e pt mine ca am avut greturi(sau mi le-am provocat), dormeam mult, mancam, si am crezut ca voi reusi cu adevarat.Dar viata merge inainte si nici eu si nici voi in caz de nereusita nu trebuie sa facem o tragedie din asta.Altele sunt problemele mari in viata , nu asta.Bine ca suntem sanatoase ca vom reusi pana la urma.
Am sunat la clinica pe la 14.00 si mi-a zis ca testul e negativ si ca e sub 0,1.Nici n-am putut sa plang pe drum ca eram cu mama , sotul si nepotica in masina si n-am vrut sa-i pun si pe ei mai mult pe ganduri.Oricum acum mi-e mult mai bine ca am citit ce-a scris MRL si m-am emotionat si am putut sa ma descarc plangand putin.
Am vb cu medicul meu si mi-a zis s-o sun la sfarsitul lui august sa mai incercam din nou , ca eu nu am nimic congelat.
Va multumesc din suflet pentru sustinere si inca odata imi pare nespus de rau ca n-am putut fi eu aceea care sa va poate da sperante.
Va pup si celor care sunteti in focuri mult , mult succes si ma rog pentru voi sa fiti
MRL- Multumesc pentru msg, te pupic si eu dulce si te astept in Piatra in vara asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

puiramy, asa de rau imi pare.
Dar e bine ca privesti cu optimist inainte si cu siguranta odata si odata vei avea copilasii tai. Iti doresc ca la toamna sa reusesti din plin.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Of, Puiramy,tare rau imi pare!ma asteptam nu stiu de ce, ca tu sa reusesti! inteleg foarte bine prin ce treci si inteleg si cum gandesti, cel putin in mare parte, ca si eu gandesc la fel! ma bucur ca mai e o luptatoare alaturi de mine , n-o sa ne lasam, o sa fim optimiste si o sa speram la o minune pana se va implini! acum incearca sa te linistesti , sa te relaxezi si sa te gandesti la ce ti-ar place sa faci in urmatoarele saptamani si fa-o!

Lachi, iti tin pumnii pentru vineri! ma rog la DD sa vii sa ne spui ca ai scapat de fibromute si terenul e curat si pregatit ptr !

Gina, eu situ de la vara-mea, care era gravi si mergea la dr noastra care e ff ocupata, ca-si programase din primele saptamani mai toate lunile de echo , ca sa fie sigura ca se poate duce la ea si in luna a3a, a4a, etc...poate daca incerci si tu asa, macar pe urmatoarele luni sa ai asigurata programarea! pupici pe burtici!


Imi vine si mie randul...
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

Puiramy, imi pare nespus de rau pt tine. Stiu prin ce treci. Acum e greu dar cu timpul durerea se mai atenueaza.Te admir pt vointa ta de a o lua de la capat.Mai devreme sau mai tarziu trebuie sa apara soarele si pe strada noastra.]
Cecilia , la multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Andicu daca nu pot sa ajung nici la dr. Codreanu de la Giulesti care lucreaza impreuna cu prof.asa o sa fac .Eu am o eco pe luna la prof. asigurata ,dar intre mai vroiam sa merg si la altcineva pentru mai multe informatii .

GINA 13+

Mergi la inceput