Tatii japonezi

Tatii japonezi | Autor: nanami

Link direct la acest mesaj

Fetelor indraznesc si eu sa va intreb cum se comporta sotii vostri cu copii (adica mai bine zis ca tata).

Al meu sot este un sot f.iubitor , bineinteles si un tata f. iubitor. Dar am o problema cu el , ca , nu stiu exact ce vrea sa faca din copilul asta . Este fffffff...... sever cu copilul. Deci sunt niste chestii care deja au devenit insuportabile pt. mine. cateodata am impresia ca deja e "ijime".
cand mananca copilul tre sa stea ca lumea fara sa se miste , sa tine betele alea in mana fara sa le miste stiu si eu.... na stiti cum sunt copii se ma joaca , sa tina castronelul cu orez in mana (chiawan) , dar daca duce castronul la gura si mananca ca un porc e ok. sa nu ploscaie , sa asculte ca un sfant,,, deci pt, el tre sa fie copilul perfect. si ma mira f. mult doar faptul ca este jap. si ei de regula nu sunt asa severi cu copii. copilul meu este intr-adevar un rau... un poznas de-ti iesi intr-adevar din minti. deci sunt niste chestii banale care pt. sotul meu par a fi importante. in fiecare zi mananc cu scandal la masa, mai ales ca copilul nu are voie sa lase-n farfurie sub nici o forma.
spuneti-mi va rog oare e normal , ca nu mai stiu ce sa cred . ai vostri cum se poarta??? cred ca e primul jap. care sa-l vad asa interesat de "shitsukeul" copilului.

mamica de terorist

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

nanami ...al meu sot este lesinat dupa fata ..o iubeste foarte mult
zic eu ca fiecare parinte isi iubeste puiul....
emilica mea este inca mica ca sa inteleaga ca tre sa manance frumos si fara sa scoata un sunet la masa..mananca ca un bebel ..isi pune si castronasul in cap cand are pitici ei...eu o mai cert... iar el se supara... ca un copiil trebuie lasat sa-si faca damblaua si sa manance in felul care ii place.....
-nanami ..dar atunci cand a fost bebel tot asa sever a fost sotul tau??

-bafta

"cine se trezeste dimineata devreme departe ajunge"
EMILY comoara noastra poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanami spune:

Da. de la 1 an de cand a inceput sa mearga in picioare . si mai ales ca acu deja e mare si pricepe de toate , deci stie cand e bun sau rau(un fapt, un lucru). N-am zis ca nu-l iubeste. il iubeste f, mult, dar mi se pare prea exagerat . nu are voie nici macar sa planga , ca e barbat ( ca barbatii tre sa fie puternici , tari ) nu are voie nici macar sa se smiorcaie. nu am vazut niciodata un copil perfect si nici nu cred ca o sa vad vreodata,( " meso meso suru to chinchin tochiauyo") asa ca ..........

mamica de terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

daaa ai dreptate...mi-am amintit si eu o chestie
cand eram bortoasa si nu stiam ce va fi fata sau baiat el(samurai cel mare)mereu zicea ca vrea fata sa o alinte si sa o rasfete,,,,,,
si daca va fi baiat il va tine din scurt si il va invata el ce inseamna sa fie (otoko )credema ca ma speriat rau de ce spunea elsi can mam dus in romania pe la 3 luni de sarcina am fost la un cabinet in bucuresti care este (yume )si iti poate spune mai devreme sexul la bebe...am rasuflat usor cand mi-a spus nea doctor
ca va fi fetita...
sar putea ca ei sunt mai severi cu baieti se cred si ei pe vremea samurailor
vezi ce or mai spune si restul de fete !
o zi buna

"cine se trezeste dimineata devreme departe ajunge"
EMILY comoara noastra poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanami spune:

cred ca ai dreptate chiar ma gandeam si eu , ca daca voi face o fata , oare cum va fi el??? si daca va fi "amai" cu fetita ,,, va fi hiro prea kawaiso in cazul asta.
asa e, nu degeaba am eu ce am cu samuraii si cu katana de ex. si astazi au luat-o de dim. saraca mea duminica
mai astept sfaturi de la voi , toate aveti fetite???
pupici

mamica de terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dandush spune:

Ete na! Eu am si fata si baiat si asa-i cum spuneti voi. Cu fata e duuulceeee iar pe baiat il ia la impins vagoane din orice.

Fain subiect, dar vad ca restul fetelor sunt cam timide

D.K.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

Eu am baiat,dar tati nu e chiar asa de sever.
Doar cu chestiile de baza-mancatul,spalatul pe maini,statul la masa,facut curatenie la jucarele.Dar si io-s destul de severa la kestiile astea.
In rest,e numai zambete cand il vede.
Cred ca de o sa facem o fetiza,tati se va topi dupa ea in fiecare zi.

Numai bine puiutzilor vostri.

Samurai-lady si bb Ken

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niponel spune:

Cu al meu sot nu am treaba .Doar cand mergem undeva la un restaurat sau cu mai multi prieteni e un pic mai sever dar in rest pentru el sa fie printesa lui sanatoasa asta vrea cel mai mult .Am o fetita tare cuminte nu prea am avut treaba cu ea cand a fost mai mica a facut trasnai ca toti copii dar acum nu am treaba cu ea .Al meu este un om tare bun si o iubeste tare mult si seara cand Emmyca doarme si el vine de la munca nici atunci n-o lasa trebuie sa o sa se joace cu parul ei .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela roxana spune:

cu baietii sunt fffff. severi, iar cu fetele ffffff. "amai", le lasa sa li se urce in cap si-apoi fac crize de isterie ca de au ajuns asa, ca eu c-a mama nu stiu sa le educ, asa ca eu ca mama pe alta parte LE EDUC LA GREU!!!

.
http://photos.yahoo.com/nlroxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanami spune:

buna fetelor

aoleu, ma termina astia 2 ai mei, din ce in ce mai nasoala situatia am inceput sa ma cert cu sotul, din cauza ca e prea exagerzt de acu, si chiar ma enerveaza rau , ca de fapt tot ei mi-au stricat copilul, la gradi, e jale cu J , vai, cand le vad si pe educatoare cum rad si bat din palme cand copii spun un cuv. urat sau uite de ex, "mama kirai" sau ....multe altele , imi vine sale iau pe ele de cap , nu pe pici, si i-am zis sotului meu ca nu copilul e de vina , si ce am muncit in 3 ani , s-a ales praf si pulbere din educatia lui.

si chiar nu are voie copilul sa planga , sa se alinte ????????? ce daca e baiat ? e tot copil nu?

daca o sa fie sa fac o fata si o alinta sii face ce vrea ea , cred ca-l iau la bataie

si acu akirametta, incerc sa-i ofer toata caldura copilului, si sa-l alint eu cat pot , dar totusi nu ma pot abtine cateodata .

G.K.R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela roxana spune:

nanami sa vezi ce misto este la mine uneori, cand fii-mea imi raspunde la pertu, ma impinge, imi vorbeste urat, dar ptr. asta si-a luat-o pe cocoasa, ea, si era sa mi-o iau si eu de la sot, ca de pedepsesc fata, de m-am crizat toata apoi si s-a facut liniste

chestia cu gradi ma terorizeaza si pe mine; fir-ar mama lor a naibii de educatie ce-o ofera la scoala si la gradi; ii lasa sa faca ce vor si parca bietii copii sunt crescuti in uibul locului, mai rau ca-n jungla; eu inca nu am dat-o la gradi, abia de la anul o dau; cred ca fac crize urate daca vad ca in fata mea ii permite sa-mi vorbeasca urat mie ca mama, sau si altora;

sa vezi cand o sa mai inca unul ce diferenta maaaare se va face; primul va fi freferatul, iar al doilea cersatorul, dar al doilea parca intelege si nu se lasa!!!

.
http://photos.yahoo.com/nlroxana

Mergi la inceput