Peste 3 luni nasc...dar unde???

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

crinuta

Guguluff mie doctora mea la care merg in prezent, Ana-Maria Pasarin, mi-a zis ca la CFR nu sunt rezerve. Daca vreau sa nasc cu ea atunci nasc ori la CFR ori la Euro-Clinic(1.600 Euro) De aceea am zis sa schimb doctora, 1) la Euro-Clinic e prea mult pt 3-4 zile cate stau acolo, iar la CFR nu au rezerve. Dar vad ca voi spuneti ca e bine la CFR.

kid2003 ma bucur ca ti-ai expus parerea, cum sa dam cu rosii e doar ceea ce crezi Am auzit si de Tutunaru de acolo, daca totusi optez pt Elias o sa merg la Vladareanu

martha78 ma bag eu sa-ti spun, in locul lui Guguluff, din cate mi-a zis doctora mea la CFR nu sunt rezerve dar arata bine spitalul.

25 +

pozele noastre

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jania spune:

noi suntem un cuplu ro-german si sotia americana. in octombrie trebuie sa nasca sotia si ne-am hotarat sa nasca acasa cu moasa. Nu in ro ci in germania. acuma suntem in america. oare nu puteti organiza nasteri la domiciliu? moasele de obicei sunt foarte bune si toata nasterea + controalele de la inceput pana la sfrsitul sarcini costa cam 800-900€. in GERMANIA. nu stiu de ce trebuie sa coste asa mult in RO unde conditiile sunt josnice, barbatii nu au voie sa asiste la nastere si + banii pentru asistente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

jania noi de la inceputul sarcinii pana acuma am cheltuit pe putin 500 Euro. E adevarat ca eu am mers doar la clinica privata pentru consultatii, analize etc. Nasterea la domiciliu nu se practica in Romania, si ai dreptate, trebuie sa dai bani pentru niste conditii de kkt.

25 +

pozele noastre

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Merci Tasia,

Martha 29 sapt

Mergi la inceput